Křesťanský magazín

16. listopad 2014

Část: Modlitba za domov 2014

Obsah dílu

Pouť za Arnoštem z Pardubic — Prostorová skica ÜBERRAUM — Modlitba za domov 2014 — Přípravy na Evropské setkání Taizé vrcholí — Den válečných veteránů — Mše sv. za paní Věru — Bílá hora — V+V na návštěvě

Části dílu

00:13
Pouť za Arnoštem z Pardubic
  Poutníci pražské diecéze se vypravili po stopách prvního pražského arcibiskupa. Program poutě vyvrcholil večerní návštěvou mariánského poutního místa Walbrzych.
  03:51
  Prostorová skica ÜBERRAUM
   Architektonická intervence zcela proměňuje celkové vyznění atmosféry bývalé smuteční síně ve Volyni. Teolog Petráček se v této souvislosti zamyslel nad odkazem svého kolegy Boušeho.
   06:36
   Modlitba za domov 2014
    V Komunitním centru Matky Terezy na Jižním městě a v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na Náměstí Jiřího z Poděbrad se konala za přítomnosti kamer České televize letošní Modlitba za domov, tentokráte s tématem: „Rodina mi dává kořeny i křídla“. Co k tomuto tématu mohou říci církve nového?
    09:48
    Přípravy na Evropské setkání Taizé vrcholí
     Kafkův dům v Praze, který se stal dočasným útočištěm bratrů z Taizé, se plní mladými lidmi, kteří chtějí pomáhat při organizaci setkání na přelomu roku. Štáb České televize se zase vypravil do Letňan, aby na místním výstavišti zmapoval prostor, ze kterého bude přenášet 30. prosince 2014 od 19:00 hodin modlitbu desetitisíců poutníků v přímém přenosu.
     12:31
     Den válečných veteránů
      Den válečných veteránů je dnem, který se česká společnost učí považovat za opravdu významnou připomínku lidí, kteří pro dobro svých bližních byli ochotni riskovat i to nejcennější, svůj vlastní život. Přispívá k tomu i pravidelné modlitební setkání Církve československé husitské v kostele sv. Mikuláše.
      14:15
      Mše sv. za paní Věru
       Další z příběhů o tom, jak relativní může být bohatství, domov a jistota života. Tragický příběh ženy bez domova inspiroval dobré lidi k založení tradice.
       16:07
       Bílá hora
        Ekumenická bohoslužba v kostele Panny Marie Vítězné na Bílé hoře zakončila cyklus přednášek, koncertů a jiných uměleckých počinů, které se chtěly vypořádat s historickým traumatem bitvy na Bílé hoře.
        18:10
        V+V na návštěvě
         Pánové Vacek a Vávra si tentokrát pozvali koordinátorku pomoci pro Ukrajinu, aby s ní mluvili nejen o osudech těžce zkoušeného národa, ale především o jejích osobních názorech na současné dění. Rozhovor nemá ambici objektivního pohledu, přináší však osobní prožitek bídy a utrpení Ukrajinců.
         Přehrát celé video
         Stopáž27 minut
         Další díl
         23. listopad 2014

         Přehled dílů

         691 dostupných
         Stopáž27 minut

         19. březen

         Na úvod se ještě ohlédneme za celorepublikovou akcí Národní týden manželství, dále zavítáme do Olomouce na setkání varhaníků, představíme restaurátora Romana Slaného, který vyrábí moravské kláty a navštívíme zrekonstruovanou zámeckou kapli v Oslavanech na Brněnsku.

         19. 3. 2023 na ČT2
         Stopáž26 minut

         12. březen

         Mnoho významných osobností katolické církve bylo v únoru k zastižení v Praze. Odehrávalo se zde kontinentální shromáždění Synody a plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE).

         12. 3. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         5. březen

         Na úvod se vydáme do Šternberku, kde se začátkem února konala tradiční hromniční pouť matek. Dále přineseme reportáž ze setkání podporovatelů charitativní organizace Mary’s Meals, vydáme se do Koclířova k replice Fatimské kaple a představíme brněnského rodáka Kurta Gödela, který mimo jiné vytvořil i rovnici pro logický důkaz boží existence.

         5. 3. 2023 na ČT2
         Stopáž26 minut

         26. únor

         Svatý Valentin, tanzanské děti, varhany ve Špičkách, jarní prázdniny v Hubertu, společenství Ábel

         26. 2. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         19. únor

         Mariánská úcta v Čáslavi a téměř neznámé duchovní pamětihodnosti Kolína – další z cyklu cestovatelských magazínů zavede diváky do Středočeského kraje.

         19. 2. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         12. únor

         Na úvod se ještě ohlédneme za oslavou pravoslavných Vánoc v Brně, podíváme se, jak se v brněnské diecézi letos koledovalo a kam poputují peníze ze sbírky, navštívíme novou křesťanskou školu v Sudicích na Blanensku a představíme knihu Cisterciácká krajina.

         12. 2. 2023 na ČT2

         Křesťanský magazín na sociálních sítích

         Napište nám