26 minut

Obsah dílu

Bohoslužby pro cizince v Brně — Kostel sv. Maří Magdalény v Brně — Církev Element Hradec Králové — Varhany jsou jako lidé — Architekt Marek Štěpán — Na začátku dějin vesmíru

Části dílu

00:46
Bohoslužby pro cizince v Brně
  Navštívit cizojazyčné bohoslužby v našem hlavním městě není už nic tak neobvyklého. V Brně tuto službu pro křesťany katolického vyznání přicházející z ciziny zatím nabízí pouze farnost u Jezuitů.
  03:31
  Církev Element Hradec Králové
   Devět let funguje v Hradci Králové církev Element. Svým vyznáním se její členové hlásí k Apoštolské církvi. Natáčeli jsme s nimi na jejich pravidelném nedělním setkání.
   06:43
   Kostel sv. Maří Magdalény v Brně
    Už sto let můžete v kostele svaté Maří Magdalény v Brně navštívit celodenní výstavu eucharistie. Tato tradice vznikla za působení kongregace eucharistiánů a udržela se i navzdory oběma světovým válkám a komunistickému režimu.
    13:02
    Varhany jsou jako lidé – 1. díl
     Varhany jsou jako lidé je název seriálu, v kterém se budeme věnovat nejrozšířenějšímu hudebnímu nástroji v našich kostelích. S varhaníkem královské kapituly na Karlštejně Lukášem Petřvalským vám představíme například typické varhany farního kostela, katedrální varhany nebo navštívíme varhanářskou dílnu.
     18:32
     Architekt Marek Štěpán
      Chrám svatého Ducha v Ostravě-Zábřehu, areál pro mši papeže Benedikta XVI. v Brně nebo kostel svatého Ducha v Šumné. Jméno, které tyto tři stavby spojuje? Architekt Marek Štěpán, za kterým jsme se vypravili do jeho brněnského ateliéru.
      22:51
      Na začátku dějin vesmíru
       Fejeton Hany Pinknerové
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       13. leden 2013

       Přehled dílů

       834 dostupných

       Křesťanský magazín na sociálních sítích

       Napište nám