Křesťanský magazín

5. prosinec 2010

13 minut
Křesťanský magazín

5. prosinec 2010

Obsah dílu

20 let od výměny dopisů mezi biskupy Německa a ČSFR — Bible včera, dnes a zítra — Kostel svaté Anny v Pasohlávkách — Nová kniha Josefa Veselého „Věřit a rozumět"

Části dílu

00:50
20 let od výměny dopisů mezi biskupy Německa a ČSFR
  V prostorách pražského arcibiskupství se v polovině listopadu uskutečnilo slavnostní setkání u příležitosti 20. výročí výměny dopisů mezi biskupskými konferencemi České a Slovenské federativní republiky a Německa. Setkání se neslo v duchu citátu „Pravda a láska nás osvobodí“. Setkání uspořádalo Sdružení Ackermann-Gemeinde za podpory současných předsedů biskupských konferencí Německa a České republiky.
  03:08
  Bible včera, dnes a zítra
   Putovní výstava Bible včera, dnes a zítra představuje Bibli a její poselství ve vybraných městech a obcích České a Slovenské republiky. Návštěvníci se tak mohou seznámit nejen s Biblí, ale i tím, co s Biblí souvisí. Bible je právem považována za „Knihu knih“, která dokáže povzbudit a posilnit, pomůže nalézt vnitřní klid a pokoj, pomůže nalézt východisko z těžkých životních situací, poskytuje praktické a cenné návody pro kvalitnější život, pomůže získat jistotu do budoucna a samozřejmě je neprodávanější knihou na světě. Je suverénně nejprodávanější a nejvydávanější knihou na světě všech dob. Ovlivňovala a stále výrazně ovlivňuje dějiny, významné umělce, politiky, podnikatele, ale i běžné občany, má vliv na politickou situaci a na kvalitu života vůbec. Zároveň slouží jako nezpochybnitelná „učebnice dějepisu“. Milióny lidí byly ochotny, proto čemu věřili, pokládat i život.
   06:51
   Kostel svaté Anny v Pasohlávkách
    Obec Pasohlávky najdeme na břehu horní nádrže vodního díla Nové mlýny na jižní Moravě, které známe také jako Mušovská jezera. Na první pohled běžný venkovský kostelík v interiéru překvapí současným uměním. Umělecké ztvárnění kostela v Pasohlávkách je možná více známé v zahraničí, než u nás. Svědčí o tom také ohlasy návštěvníků z Rakouska. Někteří z nich na Pasohlávky nezapomínají ani jako na svůj dřívější domov nebo rodné místo svých rodin.
    10:52
    Nová kniha Josefa Veselého „Věřit a rozumět"
     Josef Veselý se narodil v roce 1914 v Kroměříži. Vystudoval Husovu bohosloveckou fakultu v Praze, protestantskou teologii v Paříži a fakultu svobodné církve ve skotském Edinburgu. Většinu svého života působil jako farář Českobratrské církve v brněnském Blahoslavově domě a Brnu zůstal věrný i po odchodu do důchodu. Kniha obsahuje výbor z jeho teologických esejů, který k vydání připravil Štěpán Hájek Texty Josef Veselý píše velmi srozumitelným a současným jazykem. Chce tak oslovit hlavně mladé křesťany, kteří mohou být v dnešním světě zmatení. Jak sám uvedl, kniha má pomoci poznat pravý smysl evangelií, porozumět zvěsti, jejímž základem je milost boží. Důležité je, co Bůh učinil pro člověka a na to by lidé neměli zapomínat.
     Přehrát celé video
     Stopáž13 minut
     Další díl
     12. prosinec 2010

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám

     Související pořady