Nahrávám video
Křesťanský magazín

20. září 2015

Obsah dílu

Elitní voják a policista — Bible pro manažery — Pozvánky — Cesta 121 — Smuteční řečník

Části dílu

01:10
Elitní voják a policista
  V úvodní reportáži se Allan Lazarov vypravil za elitním vojákem a policistou. Oba byli skvěle vycvičeni, těšili se výborné kondici a jako špičky ve svém oboru byli nasazeni v zahraničních misích. V jednom okamžiku se ale všechno změnilo. Dnes je pro oba hlavním nepřítelem jejich zdraví. Svádí tuhý zápas, ve kterém jde nejen o jejich vlastní vůli a sílu, ale také (a možná především) o ty, kteří se jim rozhodli pomoci. Tvrdí chlapi, zvyklí pomáhat a sloužit druhým, jsou tak najednou odkázáni na pomoc ostatních.
  12:45
  Bible pro manažery
   Daniel Raus se na službu podíval tak trochu z opačné strany. Nazval svou glosu Bible pro manažery. Některé manažerské zásady totiž mají svůj původ právě v knize knih. „Bible přinesla ještě jednu revoluci v pohledu na podnikání. Stojí tam doslova: Kdo chce být největší, ať je služebníkem všech. Smyslem byznysu je služba, nikoli moc. A už vůbec ne okrádání. Snaha zbohatnout a prosadit se je správná. Ale k cíli vedou cesty různé, někdy taky hrůzné. Výzkumy každopádně ukazují, že k dlouhodobé prosperitě vede překvapivě poctivost, nikoliv tunel,“ připomíná mimo jiné Daniel Raus.
   15:09
   Pozvánky
    Nechybí tentokrát v Křesťanském magazínu ani pozvánky na dvě zajímavé akce, které se uskuteční v následujících týdnech. V Litoměřicích se o prvním říjnovém víkendu sejdou nejen mladí evangelíci. Více o akci s názvem Přes čáru naleznete zde.
    Svatováclavské slavnosti probíhají 28. září leckde. Ale jen málokteré místo je spjato s poutní tradicí a s úctou ke knížeti Václavovi tak silně jako Stará Boleslav. Více informací o Národní svatováclavské pouti, která zde každoročně probíhá, je k dispozici zde.
    16:57
    Cesta 121
     Antonín Randa je nejen šéfredaktorem Katolického týdeníku, ale také spoluzakladatelem občanského sdružení Cesta 121. „Pozvedám své oči k horám: Odkud mi přijde pomoc? Pomoc mi přichází od Hospodina, on učinil nebesa i zemi.“ Právě tato slova Žalmu 121 inspirovala zakladatele sdružení zařadit do svého názvu číslici 121. Text ale vystihuje také to, oč v projektu jde – pomáhat těm, kteří pomoc potřebují, ale málokdy si o ni sami řeknou. Většinou jsou to totiž staří kněží, kteří byli zvyklí celý svůj život obětovat druhým a ani na stará kolena nechtějí svými problémy a neduhy zatěžovat okolí. Cesta 121 je přitom jedním z mála subjektů, který se starým a nemocným kněžím dlouhodobě a systematicky věnuje. Znalé poměrů pak nepřekvapí, že se jim za tuto činnost jen zřídka dostane veřejného obdivu nebo uznání.
     20:08
     Smuteční řečník
      V závěrečné reportáži Radka Kříže zavítáme do míst, kde se s pozitivními emocemi setkáváme jen zřídka. Pohřby a smuteční obřady jsou pro mnohé smutnou nutností, pro jiné se stávají zaměstnáním. Nezbytným předpokladem výkonu profese smutečního řečníka je předepsané vzdělání a státem garantovaná zkouška, ale také značná míra empatie. I na hřbitovech a ve smutečních síních se tak setkáváme s lidmi, jejichž profese je sice v mnoha ohledech těžká a neradostná, ale bez nadsázky jde o nepostradatelnou službu druhým.
      Přehrát celé video
      Stopáž27 minut
      Další díl
      27. září 2015

      Přehled dílů

      848 dostupných
      Stopáž27 minut

      4. prosinec

      Bůh s námi – tak je v biblické hebrejštině překládáno jméno Emmanuel. Za své si ho zvolilo jedno z takzvaných nových hnutí v církvi – společenství lidí, kteří chtějí žít intenzivní duchovní život a svou víru společně sdílet a prohlubovat. To je Komunita Emmanuel. Vznikla ve Francii – v České republice má dnes asi 150 členů, kteří se pravidelně setkávají v malých skupinách.

      4. 12. 2022 na ČT2
      Stopáž27 minut

      27. listopad

      Advent je obdobím, ve kterém si silněji uvědomujeme důležitost vztahů a lidské sounáležitosti. Součástí je i mezigenerační solidarita – téma, které je zvlášť o Vánocích mimořádně citlivé.

      27. 11. 2022 na ČT2
      Stopáž26 minut

      20. listopad

      Na úvod přineseme reportáž ze Svatocecilského setkání varhaníků a chrámových zpěváků, představíme farnost šetrnou k životnímu prostředí ve Velkých Pavlovicích, navštívíme kaplové hrobky na Olomoucku a pozveme vás na výstavu o tradici vánočního obdarovávání s názvem Dárkonoši.

      20. 11. 2022 na ČT2
      Stopáž26 minut

      13. listopad

      Univerzita v Ružomberoku má ve svém názvu slovo "katolická". Nabízí vzdělání i uchazečům z Česka. Nejen proto stojí za pozornost. Bazilika sv. Jana v Lateránu hostila představení Jana Zástěry Nádech věčnosti v hlavní roli se Soňou Červenou.

      13. 11. 2022 na ČT2
      Stopáž26 minut

      6. listopad

      Na úvod přineseme reportáž ze Svatohubertské pouti na svatém Hostýně, navštívíme Podzimní festival duchovní hudby v Olomouci a seznámíme vás s poutníkem na neobvyklém dopravním prostředku. Na závěr představíme tři rodiny ze Slavičína, které usilují o to, aby v místní části Hrádek vyrostla kaple.

      6. 11. 2022 na ČT2
      Stopáž26 minut

      30. říjen

      100 let Orla ve Starém Jičíně, 70 let Slezské církve evangelické v Karviné, Biskupské gymnázium v Ostravě, Českomoravská Fatima Koclířov a Dům pokojného stáří sv. Václava v Ostravě-Heřmanicích.

      30. 10. 2022 na ČT2

      Křesťanský magazín na sociálních sítích

      Napište nám