27 minut
Křesťanský magazín

1. březen 2015

Obsah dílu

Svatokrádežnost humoru — Zdravotní klaun — Křesťanský komiks — Humor a náboženský fanatismus — Popelec umělců — Ad gloriam Dei — Rozhovor s Petrem Pelikánem

Části dílu

00:44
Svatokrádežnost humoru
  Hned v úvodní reportáži jsme se rozhodli trochu zapátrat, co si lidé, tak říkajíc od fochu, myslí o svatokrádežnosti humoru. Je pro společnost důležité, aby definitivně neztratila smysl pro nadsázku? I tato otázka v našem šetření zazněla.
  04:41
  Zdravotní klaun
   Nemocniční klauni přinášejí radost tam, kde jinak převládá bolest, smutek a úzkost. Ve Fakultní nemocnici v Motole jsme si povídali s těmi, kteří se snaží rozveselit nejen dětské pacienty, ale nezřídka také jejich rodiče nebo nemocniční personál. Daří se to? A je vůbec možné zanechat všechno to utrpení na prahu nemocničního areálu?
   08:01
   Křesťanský komiks
    V rubrice Fenomén jsme zaostřili na křesťanský komiks. Kristýna Plíhalová nám dala nahlédnout, jak vzniká komiks o P. Toufarovi, s Janem Heraleckým jsme si povídali o tom, zda existuje jakási všeobecná kategorie křesťanského vtipu. Autor reportáže Radek Kříž také zapátral s historikem Akademie věd Pavlem Kořínkem po komiksech s náboženskou tematikou, které v minulosti vycházely v časopisech nejrůznějšího zaměření.
    12:03
    Humor a náboženský fanatismus
     Humoru se ve své glose věnoval také šéfredaktor ČRo Plus Daniel Raus. Může humor zakrývat docela nehumorné lidské charaktery? A jak se humor snoubí s náboženským fanatismem? I o tom šla tentokrát řeč.
     14:35
     Popelec umělců
      V akademické farnosti Nejsvětějšího Salvátora v Praze má již mnohaletou tradici Popelec umělců. Minimalismus tamní umělecké intervence zřejmě letos dosáhl svého vrcholu. Místo obrazu totiž ke vchodu kostela umístili veliké zrcadlo. Proč? Na to odpovídá autor Michal Škoda a kurátor Norbert Schmidt.
      16:01
      Ad gloriam Dei
       Severočeská galerie výtvarných umění se rozhodla oslavit 130. výročí diecézního muzea výstavou, která až do 19. 4. 2015 nabízí to nejlepší z tamních uměleckých děl. K návštěvě Litoměřic chceme vybídnout naše diváky prostřednictvím stručné, ale o to výstižnější Pozvánky.
       17:49
       Rozhovor s Petrem Pelikánem
        Arabista a český muslim Petr Pelikán, starozákonní teolog Petr Sláma a religionista Pavel Hošek pokračovali druhým dílem v naší diskuzní trilogii. Ti, kteří zhlédli díl úvodní, už jistě vědí, že v této debatě není nouze o nevšední a zřetelně formulované postoje. A nechybí ani tentokrát.
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        15. březen 2015

        Přehled dílů

        727 dostupných
        Stopáž27 minut

        18. únor

        Výstava Květy trpělivosti — Páter Albín Jaroslav Kvita — Ceciliánské varhany v Hodolanech — Zpěvačka Monika Kanioková — Charitní středisko Gabriel

        18. 2. 2024 na ČT2
        Stopáž27 minut

        11. únor

        Na úvod představíme hagioterapii – psychoterapeutickou metodu, která staví na biblických příbězích a kterou nabízejí v jihlavské charitě. Dále vás seznámíme se spolkem Respekt a tolerance, který stojí za záchranou synagogy v Lošticích a navštívíme Centrum Kopretina ve Velkém Meziříčí. Na závěr vás pozveme do muzea v Chrasti, kde je vystavena kopie Ďáblovy bible.

        11. 2. 2024 na ČT2
        Stopáž27 minut

        4. únor

        Tříkrálová sbírka — Duchovní Adolf Kajpr — Stanislav Přibyl — Projekt Nadace sester Boromejek - „Maňásek“

        4. 2. 2024 na ČT2
        Stopáž26 minut

        28. leden

        Tříkrálová sbírka — Aliančního týdne modliteb — Sociálně terapeutickou dílna Buřinka v Rýmařově — Zrekonstruovaný kostel svaté Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou

        28. 1. 2024 na ČT2
        Stopáž26 minut

        21. leden

        Světlo posvátné noci — Tříkrálová sbírka — Varhanní pozitivy — Sofia Prousali a vladyka Simeon — Centrum pro rodinu a sociální péči

        21. 1. 2024 na ČT2
        Stopáž27 minut

        14. leden

        Novohradské hory

        14. 1. 2024 na ČT2
        Stopáž27 minut

        7. leden

        Reportáž ze slavnostní bohoslužby, kterou se znovu otevřel veřejnosti kostel sv. Ignáce v Jihlavě. Dále představíme knihovnu brněnského biskupství a zavítáme do společenství Slovo života, které funguje v Brně už víc než třicet let. Na závěr navštívíme unikátní farní muzeum v obci Kondrac.

        7. 1. 2024 na ČT2
        Stopáž26 minut

        17. prosinec 2023

        O betlémech a betlémářství

        17. 12. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        10. prosinec 2023

        Rybova Česká mše vánoční s koledami Adama Václava Michny z Otradovic — Vánočně vyzdobené Vila Stiassni — Betlémy z Valašska — Vánoční zamyšlení brněnského biskupa Pavla Konzbula

        10. 12. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        3. prosinec 2023

        Fenomén svatohubertských mší — 140 let Mendelova gymnázia v Opavě — Příprava mladých varhaníků — Vikendové setkání ministrantek — Evangelický farář Štěpán Janča

        3. 12. 2023 na ČT2

        Křesťanský magazín na sociálních sítích

        Napište nám