Nahrávám video
Křesťanský magazín

1. březen 2015

Část: Křesťanský komiks

Obsah dílu

Svatokrádežnost humoru — Zdravotní klaun — Křesťanský komiks — Humor a náboženský fanatismus — Popelec umělců — Ad gloriam Dei — Rozhovor s Petrem Pelikánem

Části dílu

00:44
Svatokrádežnost humoru
  Hned v úvodní reportáži jsme se rozhodli trochu zapátrat, co si lidé, tak říkajíc od fochu, myslí o svatokrádežnosti humoru. Je pro společnost důležité, aby definitivně neztratila smysl pro nadsázku? I tato otázka v našem šetření zazněla.
  04:41
  Zdravotní klaun
   Nemocniční klauni přinášejí radost tam, kde jinak převládá bolest, smutek a úzkost. Ve Fakultní nemocnici v Motole jsme si povídali s těmi, kteří se snaží rozveselit nejen dětské pacienty, ale nezřídka také jejich rodiče nebo nemocniční personál. Daří se to? A je vůbec možné zanechat všechno to utrpení na prahu nemocničního areálu?
   08:01
   Křesťanský komiks
    V rubrice Fenomén jsme zaostřili na křesťanský komiks. Kristýna Plíhalová nám dala nahlédnout, jak vzniká komiks o P. Toufarovi, s Janem Heraleckým jsme si povídali o tom, zda existuje jakási všeobecná kategorie křesťanského vtipu. Autor reportáže Radek Kříž také zapátral s historikem Akademie věd Pavlem Kořínkem po komiksech s náboženskou tematikou, které v minulosti vycházely v časopisech nejrůznějšího zaměření.
    12:03
    Humor a náboženský fanatismus
     Humoru se ve své glose věnoval také šéfredaktor ČRo Plus Daniel Raus. Může humor zakrývat docela nehumorné lidské charaktery? A jak se humor snoubí s náboženským fanatismem? I o tom šla tentokrát řeč.
     14:35
     Popelec umělců
      V akademické farnosti Nejsvětějšího Salvátora v Praze má již mnohaletou tradici Popelec umělců. Minimalismus tamní umělecké intervence zřejmě letos dosáhl svého vrcholu. Místo obrazu totiž ke vchodu kostela umístili veliké zrcadlo. Proč? Na to odpovídá autor Michal Škoda a kurátor Norbert Schmidt.
      16:01
      Ad gloriam Dei
       Severočeská galerie výtvarných umění se rozhodla oslavit 130. výročí diecézního muzea výstavou, která až do 19. 4. 2015 nabízí to nejlepší z tamních uměleckých děl. K návštěvě Litoměřic chceme vybídnout naše diváky prostřednictvím stručné, ale o to výstižnější Pozvánky.
       17:49
       Rozhovor s Petrem Pelikánem
        Arabista a český muslim Petr Pelikán, starozákonní teolog Petr Sláma a religionista Pavel Hošek pokračovali druhým dílem v naší diskuzní trilogii. Ti, kteří zhlédli díl úvodní, už jistě vědí, že v této debatě není nouze o nevšední a zřetelně formulované postoje. A nechybí ani tentokrát.
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        15. březen 2015

        Křesťanský magazín na sociálních sítích

        Napište nám