Obecní ples je bilancí i přehlídkou všeho, co přinesl uplynulý rok do života jedné slezské obce z Opavska (2016). Připravil J. Mudra

Každoročně pořádají v Hlavnici obecní ples, na kterém se sejdou snad všichni, kteří zde bydlí. Ples je místem, kde se prezentují se svým pásmem všechny spolky, organizace, kroužky a sdružení, které v Hlavnici působí. Člověk si v tu chvíli uvědomí, jak činorodá tato obec je a jakou obrovskou chuť sdružovat se mají místní občané. A taky že se rádi pochlubí, jak se jim v Hlavnici daří a jak jsou šťastní, že svůj domov mají právě zde.

Obec Hlavnice v okrese Opava, čítající něco málo přes 600 obyvatel, není velkou obcí ani svou rozlohou. Je obcí naplněnou hrdostí a pracovní aktivitou nejen ve snaze být hezkou obcí na pohled, ale také v oblasti kulturní. Svědčí o tom získání modré stuhy za kulturní činnost v soutěži obcí v roce 2009 v rámci Moravskoslezského kraje a o rok později v roce 2010 získání 3. místa ve stejné soutěži v rámci Moravskoslezského kraje a 3. místa v celostátním měřítku. Je až s podivem, že v takové malé obci je aktivních 8 spolků.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2016
 ST AD HD