Kulturně kritický klub. Připravili Bob Fliedr a Martin C. Putna

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Téma: Agresivita v pohádkách

Je současná tvorba pro děti agresivnější než dříve? Je dnešní česká pohádka americká? Odkdy a na co se mají děti dívat v televizi? Potřebují harmonii nebo konflikt? Musí se harmonie zobrazovat jako kýč a konflikt jako horror? Je pohádka pro děti? Proč se dospělí dívají na pořady pro předškolní děti?

Hosté:
Květa Ciznerová
Radim Špaček
Stanislav Zeman

Pozdní host:
Ester Kočičková

Stanovisko redakce publicistiky k pořadu Síto, 6. 12. 2003

Milí diváci, děkujeme vám za ohlasy, které jste nám poslali po odvysílání posledního dílu diskusního měsíčníku Síto. Přestože se moderátorovi pořadu Martinu Putnovi nepodařilo dodržet scenáristické teze, které si sám napsal, podařilo se mu mnoho diváků výborně pobavit. A z druhé strany: právě proto, že se mu nepodařilo ohlášený záměr zrealizovat, rozhořčil řadu z vás.

Vám, kteří jste zklamáni, i vám, kteří jste nadšeni, rádi sdělujeme toto: v programovém schématu pro rok 2004 bude dost kvalitní zábavy i kvalitně zpracovaných diskusí na vážná témata. Spolupracovat přitom hodláme s moderátory, kteří jsou schopni naplnit scénář.

Vyjádření k otázkám ohledně reprízy pořadu:
Povinností veřejnoprávní televize je vysílat záznamy ze schůzí parlamentu. Činí tak v nočních hodinách na ČT2. Pokud se schůze protáhne nebo je svolána schůze mimořádná, automaticky se ruší plánované noční reprízy pořadů. Tyto reprízy přitom odpadají bez náhrady. To byl i případ původně ohlášeného nočního opakování prosincového dílu Síta. Zájemci o pořad měli možnost shlédnout jeho denní reprízu v neděli 7. prosince dopoledne na ČT2.


Klikněte pro větší obrázek

Diskusní pořad Síto se snaží kulturním způsobem oddělovat kulturní zrna od kulturních plev. Prosívaným materiálem jsou knihy, filmy, obrazy, písně, divadelní inscenace, architektonická díla, jazyk, kterým mluvíme...

Pořad se vysílá živě 1× za čtyři týdny vždy v sobotu večer na ČT2,
repríza následující neděli dopoledne.

Moderátor: Martin C. Putna.
Dramaturg: Bob Fliedr.
Režisér: Ladislav Cmíral

Názory a připomínky můžete psát na adresu: sito@ceskatelevize.cz
Stopáž57 minut
Rok výroby 2003
 L