Fenomenální multižánrový smyčcový kvartet na koncertě nabídl to nejlepší, co na své hudební cestě potkal, vytvořil a odehrál.

Nejznámější multižánrová formace oslavila dvě desetiletí na scéně koncertem ve Velkém sále Lucerny. Odbornou kritikou ceněné a širším publikem oblíbené české smyčcové seskupení nachystalo výběr toho nejlepšího, co na své hudební cestě potkalo, vytvořilo a odehrálo. Na ojedinělou oslavu dorazila 26. března 2019 řada osobností české hudební scény.

Operní pěvkyně Dagmar Pecková, zpěvačky Barbora Poláková a Dasha, zpěvák Dan Bárta, moderátor a zpěvák Marek Eben, zpěvák Matěj Ruppert, herci Jiří Lábus a Petr Čtvrtníček a mnoho dalších gratulantů vystoupilo na koncertě k dvaceti letům Epoque Quartet.

„Kdosi řekl, že hrát ve smyčcovém kvartetu je jako žít v manželství, akorát že ve čtyřech lidech. Nechám na každém, jaké pocity v něm toto přirovnání vzbuzuje, nicméně je nutno poznamenat, že přežít v takovém svazku celých dvacet let v poměrně solidní psychické kondici je opravdový důvod k oslavě!“, směje se cellista souboru Vítek Petrášek a dodává: „Kromě šťastně namíchané chemie uvnitř skupiny, díky níž jsme přežili, máme i štěstí na častá hudební setkávání s muzikantskými osobnostmi z té nejvyšší ligy. Pro většinu z nich byla spolupráce se smyčcovým uskupením dosti neprobádaným terénem a o to větší radost máme z hudby, která na základě těchto setkání vznikla a kterou posluchačům v Lucerně předvedeme. To, že si všichni tito velikáni udělali čas na to s námi oslavit naše narozeniny, to je jak z říše snů a snad to něco dobrého vypovídá i o nás,“ uzavírá.

Vedle autorského repertoáru gratulantů koncertu, jistě posluchače potěšila i píseň Kurta Weilla v podání Dagmar Peckové, jazzová balada Jana Kučery s nejlepším hornistou planety Radkem Baborákem, nebo světová premiéra věnovaná EQ kanadského klavírního mága Davida Braida.

Epoque Quartet jsou – David Pokorný a Vladimír Klánský (housle), Vladimír Kroupa (viola) a Vít Petrášek (violoncello).

Napište nám