29. březen

Obsah dílu

Čeští skláři na přehlídce v Milánu — Galerie a energetická krize — Kunderův esej v češtině — Román L. Ulické — Krátké zprávy z kultury — Žatec a chmelařská oblast na seznamu UNESCO?

Části dílu

00:36
Čeští skláři na přehlídce v Milánu
  Čeští designéři míří ve velkém do Milána. Představí se tam na výstavě skla, porcelánu a keramiky. Téměř sto exponátů od více než čtyřiceti autorů bude k vidění v prostorách Triennale Milano.
  02:52
  Galerie a energetická krize
   Kulturní instituce řeší nárůst cen energií. Dopadá i na jejich provoz. Některé galerie proto rozvolnily přísné standardy pro uchovávání uměleckých děl.
   04:48
   Kunderův esej v češtině
    V češtině poprvé vychází jeden z nejslavnějších esejů Milana Kundery – Unesený západ z roku 1983. Přišel v něm s tezí, že Střední Evropa včetně Polska je kulturně západní regionem a na východ byl unesen politickými silami.
    05:31
    Román L. Ulické
     Z archivů vlastní rodiny vyšla při psaní románu Jákobův žebřík spisovatelka Ljudmila Ulická. Ruské dvacáté století v něm nahlíží očima několika generací. Kniha nedávno vyšla v češtině.
     09:06
     Krátké zprávy z kultury
      Příjmy hudebního průmyslu v ČR. Klementinum otevírá novou prohlídkovou trasu. Nový singl I Love You Honey Bunny.
      10:44
      Žatec a chmelařská oblast na seznamu UNESCO?
       Na seznamu UNESCO je v České republice zapsáno celkem 16 památek a městských areálů. Nově by tam mohl přibýt i Žatec a jeho chmelařská oblast.
       Přehrát celé video
       Stopáž13 minut
       Další díl
       30. březen

       Přehled dílů

        

       Události v kultuře na sociálních sítích

       Napište nám