31. leden

Obsah dílu

Český zástupce v Eurovizi — Czech Press Photo — Koncert novozélandského pěvce Pene Patiho — Chátrající Dittrichova hrobka — Krátké zprávy z kultury — Zahájení výstavby památníku v Letech — Výstava Jana Pospíšila — Nejbohatší muž světa koupil Francii obraz Gustava Caillebotta

Části dílu

00:35
Český zástupce v Eurovizi
  Skladby o duševním zdraví a samotě, rap o předsudcích, ale také píseň o dobré náladě. Hudebníky z letošního národního kola Eurovize spojuje autenticita a osobní prožitek. O tom, kdo postoupí do dalšího kola, rozhodnou hlasováním diváci do 6. února.
  02:34
  Czech Press Photo
   Živý vstup redaktorky Pavly Sedliské.
   04:05
   Koncert novozélandského pěvce Pene Patiho
    V pražském Rudolfinu se ve své české premiéře představuje novozélandský pěvec Pene Pati. Jeden z největších pěveckých objevů posledních let v tenorovém rejstříku. Zpívá árie z oper Verdiho, Čajkovského i Pucciniho.
    04:52
    Chátrající Dittrichova hrobka
     Unikátní Dittrichovu hrobku chce převzít do správy město Krásná Lípa. Převod se bez úspěchu řeší už rok. Funerální památka je v dezolátním stavu, zatím patří spolku Omnium, který započal záchranu stavby, ale teď je v insolvenci.
     06:44
     Krátké zprávy z kultury
      Připravovaný životopisný film o Michaelu Jacksonovi. Opravy v zámku v Litomyšli. Skupina The Smile vydala další živou nahrávku.
      08:20
      Zahájení výstavby památníku v Letech
       Za necelý rok má stát nový památník holocaustu Romů a Sintů v Čechách. V Letech u Písku ho vybuduje strakonická firma. Památník definitivně nahradí velkokapacitní vepřín, který minulý režim nechal postavit v místech bývalého koncentračního tábora pro Romy.
       10:29
       Výstava Jana Pospíšila
        Výrazné barvy, energické tahy štětcem a velké formáty. To jsou typické znaky obrazů Jana Pospíšila. Výtvarník z Uherského Hradiště se po letech pedagogické činnosti opět vrátil k vlastní tvorbě.
        11:16
        Nejbohatší muž světa koupil Francii obraz Gustava Caillebotta
         Pařížské muzeum impresionismu, Musee d´Orsay, se rozrostlo o další významné plátno. Za více než v přepočtu jednu miliardu korun ho pro francouzský stát zakoupil nejbohatší člověk světa Bernard Arnault, majitel sítě luxusních značek.
         Přehrát celé video
         Stopáž13 minut
         Další díl
         1. únor

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám