7. prosinec 2022

Obsah dílu

Komedie Jezinky a bezinky — Zemřel fotograf František Dostál — Šikmý úhel — Krátké zprávy z kultury — Oprava zámku v Litomyšli — Kováříkovi vystavují v Uherském Hradišti — Česká počítačová hra roku — Dokument Harry a Meghan

Části dílu

00:36
Komedie Jezinky a bezinky
  Dobrácké starší dámy mají velmi svéráznou zálibu, kterou považují za dobročinnost. Slavná crazy komedie Jezinky a bezinky je trvalou součástí repertoáru českých divadel.
  02:36
  Zemřel fotograf František Dostál
   Zemřel fotograf František Dostál, dokumentarista a reportér, známý snímky všedních situací a obyčejných lidí. Bylo mu 84 let.
   03:06
   Šikmý úhel
    Efekt, při kterém poloha kamery naklání horizont. V dnešní době selfie snímků jde o běžný prvek. Před sto lety to byla radikální a revoluční novinka.
    05:20
    Krátké zprávy z kultury
     Festival Krumlov zveřejnil program pro příští rok. Unikátní český systém základního uměleckého vzdělávání se představil v Evropském parlamentu. Koncert Cecilie Bartoli se přesouvá na neurčito.
     06:53
     Oprava zámku v Litomyšli
      Památkáři musí znovu vybrat firmu, která za víc než půl miliardy opraví zámek v Litomyšli. Rozhodl o tom Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
      08:29
      Kováříkovi vystavují v Uherském Hradišti
       Pocházejí z jednoho uměleckého hnízda a přece jsou naprosto rozdílní. Keramička Ludmila, medailér Miroslav a sochař Jan Kováříkovi teď poprvé vystavují společně v Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti.
       10:15
       Česká počítačová hra roku
        Českou počítačovou hrou roku je titul Svoboda 1945 - Liberation.
        11:15
        Dokument Harry a Meghan
         Británie s napětím očekává zítřejší premiéru prvních tří dílů kontroverzního dokumentu o princi Harrym a jeho ženě Meghan.
         Přehrát celé video
         Stopáž13 minut
         Další díl
         8. prosinec 2022

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám