8. prosinec 2022

Obsah dílu

Digitální sbírka českého umění GoogleArt — Turner Prize pro Ryanovou — Krátké zprávy z kultury — Moravská pobočka Muzea Kampa — Ekonomický výhled Opavského divadla — Český překlad komiksu Balada pro Sofii

Části dílu

00:35
Digitální sbírka českého umění GoogleArt
  Google představil první digitální sbírku věnovanou českému umění. Lidé si tak můžou prohlédnout zdigitalizovaná díla třeba díla malíře Alfonse Muchy nebo projít se brněnskou vilu Tugendhat a třeba Národním muzeem.
  02:53
  Turner Prize pro Ryanovou
   Držitelkou prestižní britské Turnerovy ceny je sochařka Veronica Ryanová. Zvítězila s kolekcí plastik karibského ovoce, které připomínají generaci přistěhovalců. Sochařka je umístila do londýnské čtvrti Hackney.
   05:01
   Krátké zprávy z kultury
    Výstava betlémů v Muzeu Hlučínska. Protest před La Scalou. Paul McCartney sestavil výběr svých nejlepších singlů.
    06:34
    Moravská pobočka Muzea Kampa
     Muzeum Kampa otevřelo svou pobočku v Moravském Krumlově na Znojemsku. Kromě Muchovy epopeje tam tak můžou návštěvníci vidět i vzácná díla moderního umění ze sbírky nadace Jana a Medy Mládkových.
     08:44
     Ekonomický výhled Opavského divadla
      Slezské divadlo v Opavě bude příští rok hospodařit s rozpočtem 128,5 milionu korun. Většinu uhradí město. Divadlo plánuje investice do zvukové techniky i energetických úspor.
      10:12
      Český překlad komiksu Balada pro Sofii
       Příběh desítky let trvajícího duelu dvou klavíristů vypráví komiks Balada pro Sofii. Spolu s argentinským výtvarníkem Juanem Caviou ho vytvořil Portugalec Filipe Melo, sám povoláním hudebník.
       Přehrát celé video
       Stopáž13 minut
       Další díl
       9. prosinec 2022

       Přehled dílů

        

       Události v kultuře na sociálních sítích

       Napište nám