13 minut

6. červenec

Obsah dílu

MFF Karlovy Vary — Premiéra Krobotova filmu — Dokument Můj otec, kníže. — Karlovarská premiéra snímku ukrajinského režiséra Vasjanovyče — Krátké zprávy z kultury — Nové expozice v zámku v Moravském Krumlově — Ghost Dog znovu v kinech

Části dílu

00:40
MFF Karlovy Vary
  Karlovarský festival měl dnes na programu dvě velké filmové události. Cenami ověnčený snímek Královu řeč, kterou uvedl australský herec Geoffrey Rush a pak dlouho očekávanou premiéru nového snímku Miroslava Krobota.
  04:03
  Premiéra Krobotova filmu
   Domácí událostí je dnešní Velká premiéra Miroslava Krobota a to doslova. Tak se totiž snímek jmenuje. Festival uvedl nezvykle komedii a lidem v sále se hodně líbila.
   05:44
   Dokument Můj otec, kníže.
    Je to záznam intimního rozhovoru bývalého kancléře prezidenta republiky s jeho dcerou. Před kamerou spolu řešili aristokratickou výchovu i vzájemné odcizení.
    07:49
    Karlovarská premiéra snímku ukrajinského režiséra Vasjanovyče
     Svoji novinku přijel do Karlových Varů představit také ukrajinský filmař Valentyn Vasjanovyč. Zatímco jeho snímek Atlantida z roku 2019 je mrazivou dystopickou vizí zničené Ukrajiny po válce, teď se filmem Odraz vrací do období, kdy Rusko obsadilo Krym.
     09:51
     Krátké zprávy z kultury
      Nutná oprava Eiffelovy věže. Nové muzeum v Dánsku. Dvojalbum Imagine Dragons.
      11:28
      Nové expozice v zámku v Moravském Krumlově
       Po náročné rekonstrukci zpřístupnil moravsko-krumlovský zámek část svého jižního křídla. Kromě Slovanské epopeje Alfonse Muchy, která je na zámku dlouhodobě vystavená, si tak turisté můžou nově prohlédnout opravené šlechtické komnaty nebo zámecký tunel.
       12:42
       Ghost Dog znovu v kinech
        Chcete jít do kina, ale nejste ve Varech? Nevadí. Zítra se totiž na česká plátna vrací snímek Jima Jarmusche - Ghost Dog - Cesta samuraje. A to v restaurované 4K verzi. Kultovní film s hudbou rappera RZA z konce 90. let v hlavní roli s Forestem Whitakerem.
        Přehrát celé video
        Stopáž13 minut
        Další díl
        7. červenec

        Přehled dílů

         

        Události v kultuře na sociálních sítích

        Napište nám