13 minut

27. červen

Obsah dílu

České předsednictví v radě EU — Landscape festival v Praze — Krátké zprávy z kultury — Příručka mladého urbanisty — Výstava Alphonse Mucha eMOTION v Jízdárně Pražského hradu — Nalezené sochy z karvinských parků

Části dílu

00:35
České předsednictví v radě EU
  U příležitosti francouzského a českého předsednictví Radě Evropské unie bude Národní galerie reprezentovat Českou republiku projekty Květinová unie.
  02:57
  Landscape festival v Praze
   V Praze začal Landscape festival - akce, která má rozproudit debatu o úrovni veřejného prostoru. A to mezi architekty, developery, politiky i umělci.
   04:54
   Krátké zprávy z kultury
    Lidé si dnes připomněli Miladu Horákovou a další oběti komunistické totality. Na Nové scéně pražského Národního divadla se zítra uzavře letošní - třicátý čtvrtý - ročník festivalu Tanec Praha. Little Big má nové protiválečné video.
    06:32
    Příručka mladého urbanisty
     Složitým procesem vzniku urbanistického projektu provádí kniha s podtitulem Příručka mladého urbanisty, kterou zpracovali Michal Kohout a David Tichý z pražské fakulty architektury.
     09:04
     Výstava Alphonse Mucha eMOTION v Jízdárně Pražského hradu
      Obrazy a plakáty Alfonse Muchy jako multimediální díla v pohybu a ve 3D prostoru. Výstava Alphonse Mucha eMOTION v Jízdárně Pražského hradu dává známým motivům nový rozměr.
      10:27
      Nalezené sochy z karvinských parků
       Z veřejných parků v Karviné zmizely koncem května dvě bronzové plastiky. Jejich osud teď vypátrala policie, a také dopadla skupinu lidí, kteří je ukradli.
       Přehrát celé video
       Stopáž13 minut
       Další díl
       28. červen

       Události v kultuře na sociálních sítích

       Napište nám