13 minut

26. červen

Obsah dílu

40 let kapely Visací zámek — Opery Miloše Štědroně v Brně — Krátké zprávy z kultury — Vrcholí festival Glastonbury — Příběh ukrajinské umělkyně — Komiksový festival Crwecon

Části dílu

00:36
40 let kapely Visací zámek
  Punková kapela Visací zámek slaví čtyřicet let své existence - po celou dobu hraje ve stejném složení. Včerejší výroční koncert odehráli na pražském Strahově - místě, kde za podpory vysoké školy ČVUT vznikli.
  03:48
  Opery Miloše Štědroně v Brně
   Dvě opery skladatele Miloše Štědroně dnes uvádí brněnské divadlo Kolaps. Tou první je příběh otce genetiky J. G. Mendela, tou druhou je obnovené nastudování titulu Palackého truchlivý konec.
   04:40
   Krátké zprávy z kultury
    Lennonova zeď bude putovat po Evropě. Velká premiéra v Olomouckém kraji. Rolling Stones v Hyde Parku.
    06:29
    Vrcholí festival Glastonbury
     Na hlavních pódiích jedné z největších hudebních událostí roku se letos hudební vystoupení prolínala s politickými protesty.
     08:22
     Příběh ukrajinské umělkyně
      Malování jako způsob terapie. A to nejen pro umělce, ale i pro děti uprchlíků. Studentka Victoria Maščenková uprchla do Prahy před válkou, nastoupila na Akademii výtvarných umění, zároveň ale pro svoje krajany pořádá umělecké kurzy.
      10:53
      Komiksový festival Crwecon
       V 90. letech byli jedni z prvních, kteří nabídli českým čtenářům světový komiks v češtině. Nakladatelství oslavilo 25 let svého působení - na tradičním festivalu komiksové kultury s názvem Crwecon.
       Přehrát celé video
       Stopáž13 minut
       Další díl
       27. červen

       Události v kultuře na sociálních sítích

       Napište nám