25. listopad 2021

Obsah dílu

Koncert hornisty Radka Baboráka — Koncert hornisty Radka Baboráka — Tradiční modrotisk v současném pojetí — Balet Národního divadla v Izraeli — Krátké zprávy z kultury — Muzeum designu a módy Brno — Seriál o Beatles režiséra Petera Jacksona

Části dílu

00:38
Koncert hornisty Radka Baboráka
  Světoznámý hornista Radek Baborák v karanténě nezahálel a vydává hned dvě nová alba. Nahrávku hornových koncertů 20. století a album Mahlerových písní. Skladbu pro lesní roh a orchestr od skladatele Jiřího Pauera právě teď hraje v pražské Smetanově síni Obecního domu.
  02:49
  Koncert hornisty Radka Baboráka
   Do Smetanovy síně Obecního domu se podíváme živě. Kromě koncertu, kde má hlavní roli lesní, roh zazní v premiéře i novinka - skladba Pražská kavárna. Pro hlavní město ji složil Ondřej Brousek.
   03:11
   Tradiční modrotisk v současném pojetí
    Pod modrotiskem si obvykle představíme kroje a ubrusy v lidové chalupě. Že tradice potisku textilií nepatří do minulosti chce ukázat výstava Móda v modré v pražském Uměleckoprůmyslovém muzeu. Ukazuje tradici i současnost modrotisku v českém a japonském textilu.
    05:46
    Balet Národního divadla v Izraeli
     Balet Národního divadla dnes zahájil izraelské turné. Do Tel Avivu přivezl pásmo Mosty času, které nabízí průřez tvorbou choreografa Jiřího Kyliána. Jedná se o první větší výjezd souboru za dobu pandemie a zároveň o první velkou zahraniční návštěvu, kterou hostí izraelská opera.
     08:44
     Krátké zprávy z kultury
      Koncert Arctic Monkeys v Česku.
      09:33
      Muzeum designu a módy Brno
       Po dvouleté odmlce se lidem znovu otevře Umělecko-průmyslové muzeum v Brně. Moravská galerie z něj udělala expozici designu a módy.
       11:31
       Seriál o Beatles režiséra Petera Jacksona
        Poslední koncert spolu odehráli před více než padesáti lety, přesto nad písněmi Beatles žasnou stále nové generace posluchačů. Fanoušci si mohou ode dneška pustit seriál o vzniku alba Let It Be.
        Přehrát celé video
        Stopáž13 minut
        Další díl
        26. listopad 2021

        Přehled dílů

         

        Události v kultuře na sociálních sítích

        Napište nám