Události v kultuře

18. březen 2021

13 minut

18. březen 2021

Obsah dílu

Velký knižní čtvrtek — Darovaný klavír — Poezie v autokině — Krátké zprávy z kultury — Promítání z celuloidu — Industra do Nové Zbrojovky

Části dílu

00:39
Velký knižní čtvrtek
  Dvanáct titulů jarní sezony přináší Velký knižní čtvrtek. Čtenáři mezi nimi najdou povídky Biancy Bellové, memoáry Woodyho Allena, ale třeba také návod jak zabavit děti během lockdownu s názvem Mazej ven.
  03:16
  Darovaný klavír
   Dar z Tchaj-wanu pro Českou filharmonii dorazil na místo. Koncertní klavír Antonín Petrof za víc než 4 miliony korun převezli z továrny v Hradci Králové do pražského Rudolfina.
   05:28
   Poezie v autokině
    Parkoviště pražského stadionu Strahov se včera proměnilo v autokino. Na programu nebyl film, ale současná poezie – konkrétně soutěž slam poetry.
    07:06
    Krátké zprávy z kultury
     Festival Metronome se letos konat nebude, chrám skla v Kunraticích u Cvikova a sledovanost první divadelní hry napsané robotem.
     08:57
     Promítání z celuloidu
      Nechali opravit promítačku a oprášili staré filmové pásky. Jesenické kino Pohoda chce po znovuotevření doplnit moderní digitální projekce o klasické promítání filmů z celuloidového pásu.
      11:26
      Industra do Nové Zbrojovky
       Brněnské kreativní centrum Industra bude fungovat dál. Našlo totiž nové sídlo, potom co mu v původních prostorách majitel neprodloužil smlouvu.
       Přehrát celé video
       Stopáž13 minut
       Další díl
       19. březen 2021

       Přehled dílů

       Události v kultuře na sociálních sítích

       Napište nám