13 minut

17. září 2020

Část: Stěhování duší

Obsah dílu

Festival Next Wave — Státní podpora umělců — Velký knižní čtvrtek — Rozhovor s režisérem Bogoljubovem — Festival LUSTR — Stěhování duší — Není noci tak tmavé

Části dílu

00:39
Festival Next Wave
  V Praze a poté v Brně začíná festival Next Wave. Přehlídka, která kombinuje divadelní, hudební nebo literární alternativu, má letos motto Smrt divadla.
  03:25
  Státní podpora umělců
   Na státní podporu by mohli dosáhnout i umělci, které koronavirus připravil o příjem a kteří nesplnili podmínky dosavadních programů. Týkat by se to mělo i firem, jako třeba hudebních klubů.
   04:11
   Velký knižní čtvrtek
    Blíží se podzimní Velký knižní čtvrtek. Den, kdy se představí a vstoupí do prodeje hned šestnáct očekávaných titulů napříč knižními žánry.
    05:31
    Rozhovor s režisérem Bogoljubovem
     V malém městě na západě Ruska se nikdy nic neděje. Obyvatelé ho hromadně opouštějí. Kdo zůstal, žije ze vzpomínek na hrdinství Velké války, kterou dodnes využívá propaganda.
     09:36
     Festival LUSTR
      V pražském Kampusu Hybernská začal mezinárodní festival ilustrace LUSTR.
      10:01
      Stěhování duší
       Jedna herečka, text Josefa Topola a komorní scéna brněnského Mahenova divadla. 18tého září na ní diváci uvidí premiéru Stěhování duší - hry, ve které je na jevišti po celou dobu jediná žena.
       11:51
       Není noci tak tmavé
        V pražské Winternitzově vila ožívá památka těch, kdo měli být zapomenuti. Výstava Není noci tak tmavé odhaluje příběh rodiny Welsových, která zahynula v nacistickém koncentračním táboře.
        Přehrát celé video
        Stopáž13 minut
        Další díl
        18. září 2020

        Události v kultuře na sociálních sítích

        Napište nám