Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Festival Next Wave

Festival Next Wave

V Praze a poté v Brně začíná festival Next Wave. Přehlídka, která kombinuje divadelní, hudební nebo literární alternativu, má letos motto Smrt divadla.

Státní podpora umělců

Státní podpora umělců

Na státní podporu by mohli dosáhnout i umělci, které koronavirus připravil o příjem a kteří nesplnili podmínky dosavadních programů. Týkat by se to mělo i firem, jako třeba hudebních klubů.

Velký knižní čtvrtek

Velký knižní čtvrtek

Blíží se podzimní Velký knižní čtvrtek. Den, kdy se představí a vstoupí do prodeje hned šestnáct očekávaných titulů napříč knižními žánry.

Rozhovor s režisérem Bogoljubovem

Rozhovor s režisérem Bogoljubovem

V malém městě na západě Ruska se nikdy nic neděje. Obyvatelé ho hromadně opouštějí. Kdo zůstal, žije ze vzpomínek na hrdinství Velké války, kterou dodnes využívá propaganda.

Festival LUSTR

Festival LUSTR

V pražském Kampusu Hybernská začal mezinárodní festival ilustrace LUSTR.

Stěhování duší

Stěhování duší

Jedna herečka, text Josefa Topola a komorní scéna brněnského Mahenova divadla. 18tého září na ní diváci uvidí premiéru Stěhování duší - hry, ve které je na jevišti po celou dobu jediná žena.

Není noci tak tmavé

Není noci tak tmavé

V pražské Winternitzově vila ožívá památka těch, kdo měli být zapomenuti. Výstava Není noci tak tmavé odhaluje příběh rodiny Welsových, která zahynula v nacistickém koncentračním táboře.

Přehrát vše
Stopáž13 minut
Rok výroby 2020
 L ST AD HD