18 minut

14. únor 2020

Obsah dílu

Ceny Zikmunda a Hanzelky za nejlepší cestopis — Vítězem se stal Ladislav Zibura — Titulní píseň k novému filmu o Jamesi Bondovi — Město na Měsíci v DOXu — Divadelní hra Funny Games v Ústí nad Labem — Vydavatelství Indies Records slaví 30 let — Krátké zprávy z kultury — Nová deska Dana Bárty

Části dílu

00:37
Ceny Zikmunda a Hanzelky za nejlepší cestopis
  Miroslav Zikmund dnes slaví 101 let - na jeho narozeniny byli na zámku Dobříš vyhlášeni vítězové soutěže o nejlepší cestopis roku.
  01:07
  Vítězem se stal Ladislav Zibura
   Rozhovor s vítězem Ladislavem Ziburou
   04:19
   Titulní píseň k novému filmu o Jamesi Bondovi
    Není čas zemřít - titul pětadvacátého pokračování filmu o agentovi 007 a také titulní píseň snímku. Tam ji čeští diváci uslyší na jaře. Autorkou je čerstvá držitelka pěti hudebních cen Grammy Billie Ellish.
    06:54
    Město na Měsíci v DOXu
     Město na Měsíci, na vlakových kolejích, nebo dokonce soběstačné město ve městě - úplně nové možnosti urbanismu zkoumají architekti na případových studiích utopických metropolí.
     12:14
     Divadelní hra Funny Games v Ústí nad Labem
      Činoherní studio v Ústí nad Labem uvede dnes třetí premiéru 48. sezóny. Je jí Funny Games - první divadelní adaptace stejnojmenného filmu rakouského režiséra a scenaristy Michaela Hanekeho.
      14:16
      Vydavatelství Indies Records slaví 30 let
       Velkým koncertem v brněnském Sono centru právě teď slaví hudební vydavatelství Indies Records své 30. výročí založení.
       15:59
       Krátké zprávy z kultury
        Tragický příběh Milady Horákové zpracoval balet Státního divadla Košice. * Po básníkovi, výtvarném kritikovi a publicistovi Ivanu Martinu Jirousovi se ode dneška jmenuje ulice v Praze 5. * Dva týdny po úmrtí Ivana Krále vychází jeho deska s názvem Smile.
        17:23
        Nová deska Dana Bárty
         V první polovině března vyjde nová deska Dana Bárty a jeho skupiny Illustratosphere. Pátou studiovou nahrávku připravili hudebníci po sedmi letech.
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         15. únor 2020

         Přehled dílů

          

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám