18 minut

16. leden 2020

Obsah dílu

Adam Plachetka v O2 areně — Palach jako inspirace pro umělce — Koncert pro Ostravu — Inscenace Městečko Palermo — Charitativní dražba umění — Oprava vzácných soch v Šilheřovicích — Krátké zprávy z kultury — Výstava zeleniny v New Yorku

Části dílu

00:36
Adam Plachetka v O2 areně
  Obvykle vystupuje v nejslavnějších operních domech světa od New Yorku po Vídeň. Dnes má poprvé v kariéře koncert v pražské O2 areně.
  01:50
  Palach jako inspirace pro umělce
   Před jednapadesáti lety se na protest proti začínající normalizaci upálil Jan Palach. Tichou vzpomínkou a svíčkami si obět dvacetiletého studenta připomněli lidé po celé zemi.
   04:19
   Koncert pro Ostravu
    Právě sledujete živé záběry z kostela Cyrila a Metoděje v Ostravě-Pustkovci. Svůj mimořádný benefiční koncert tam pořádá kytarista a hudební skladatel Štěpán Rak.
    04:54
    Inscenace Městečko Palermo
     Být divákem i hercem zároveň a prožít příběh na vlastní kůži. To nabízí inscenace Městečko Palermo usíná. Nově ji teď uvádí pražský experimentální prostor NOD.
     09:21
     Charitativní dražba umění
      Živý vstup Kateřiny Beranové.
      10:36
      Oprava vzácných soch v Šilheřovicích
       Lovečtí psi, kteří uštvali svou kořist. Jedno ze sousoší, které zdobilo bránu rozsáhlého zámeckého areálu v Šilheřovicích nedaleko Ostravy. Panství, které patřilo významnému evropskému rodu Rotschildů je včetně velkého anglického parku kulturní památkou.
       13:10
       Krátké zprávy z kultury
        15:30
        Výstava zeleniny v New Yorku
         Na závěr míříme do jedné z galerií na Manhattanu. Umění tam dělají z tak prosté věci, jako je zelenina. Nejprve ji vystaví, poté udělají salát. To vše za dohledu návštěvníků - a s ochutnávkou. Důležitý na téhle výstavě ale není výsledek. Spíš to, co k něm
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         17. leden 2020

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám