23. listopad 2019

Obsah dílu

StarDance tančí pro Paraple — Nový dokument Terezy Brdečkové — Festival Expozice nové hudby — Hollarovy kresby v Národní galerii — Poslední rozloučení s Vojtěchem Jasným — Krátké zprávy z kultury — Jihokorejská kultura v Česku

Části dílu

00:38
StarDance tančí pro Paraple
  Právě startuje benefiční StarDance. Speciální večer, při kterém soutěžní páry tančí pro Centrum Paraple. To pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy.
  01:56
  Nový dokument Terezy Brdečkové
   Rozhovor se spisovatelkou a scénáristkou Terezou Brdečkovou
   08:13
   Festival Expozice nové hudby
    Koncert řízený jízdním řádem brněnské MHD zažili návštěvníci festivalu Expozice nové hudby. Sound designer Tomáš Vtípil na něm představil svou kompozici s názvem Big Brno.
    10:15
    Hollarovy kresby v Národní galerii
     Grafiky Václava Hollara vystavují nejen české, ale i zahraniční galerie. Teď poprvé ale Národní galerie představuje jeho kresby - dochovaly se jich víc než čtyři stovky.
     12:12
     Poslední rozloučení s Vojtěchem Jasným
      Veřejnost se dnes v Městském divadle ve Zlíně naposledy rozloučila s režisérem a scenáristou Vojtěchem Jasným. Představitel takzvané české nové vlny, autor trezorových filmů Všichni dobří rodáci nebo Až přijde kocour, zemřel minulý pátek, bylo mu 93 let.
      13:08
      Krátké zprávy z kultury
       Režiséra Václava Marhoula nově zastupuje agentura CAA, uvedl to americký filmový portál deadline.com. Labyrint světa a ráj srdce Jana Amose Komenského vychází v unikátním velkoformátovém vydání. Hudební projekt Margo má nový videoklip.
       14:38
       Jihokorejská kultura v Česku
        V Česku je stále populárnější jihokorejská kultura, a to především mezi mladými lidmi. Ti vyhledávají hlavně korejské hudební interprety.
        Přehrát celé video
        Stopáž18 minut
        Další díl
        24. listopad 2019

        Události v kultuře na sociálních sítích

        Napište nám