18 minut

9. září 2019

Obsah dílu

450 let od úmrtí Pietera Brueghela — Představení o Jidášovi — Karel Benetka v Novoměstské radnici — Zrušené koncerty českých souborů v Číně — Čínská reakce na rušení představení — Divadelní pocta Haně Hegerové — Nová deska a klip rappera Marpa — Výstava děl Mirka Kaufmana v Topičově salonu — Komik v automyčce

Části dílu

00:35
450 let od úmrtí Pietera Brueghela
  Vlámský malíř Pítr Bröchl starší byl jedním z největších umělců šestnáctého století. Malíř, který ovlivnil celé generace svých následovníků. A právě dnes si belgický Brusel připomíná 450 let o ode dne jeho úmrtí.
  02:49
  Představení o Jidášovi
   Kdo byl skutečně Jidáš Iškariotský? Podle Bible zrádce. Roku 2006 bylo po náročných rekonstrukcích uveřejněno Jidášovo evangelium. Text se skládá z řady rozhovorů Ježíše s Jidášem a ostatními učedníky.
   05:10
   Karel Benetka v Novoměstské radnici
    Jeden z nejznámějších českých karikaturistů se u příležitosti svých osmdesátých narozenin představuje také jako malíř abstraktních obrazů.
    11:19
    Zrušené koncerty českých souborů v Číně
     Ministr kultury Lubomír Zaorálek se při dnešním jednání s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem ohradil proti rušení koncertů českých souborů v Číně.
     12:15
     Čínská reakce na rušení představení
      Na prohlášení ministra zahraniční reagoval čínský velvyslanec tvrzením, že například Symfonický orchestr Českého rozhlasu odložil návštěvu Číny z vlastního rozhodnutí.
      12:37
      Divadelní pocta Haně Hegerové
       Bez Hany – nová inscenace pražského Divadla Rokoko k poctě Hany Hegerové. Inspirovaná je písněmi legendární šansoniérky, která na podzim oslaví 88. narozeniny.
       13:04
       Nová deska a klip rappera Marpa
        Po velkém úspěchu loňské desky Dead Man Walking, se kterou vyprodali pražskou O2 arenu, dokončují Marpo & TroubleGang své druhé společné album.
        13:52
        Výstava děl Mirka Kaufmana v Topičově salonu
         In extremis - tedy stav totálního kolapsu. Název výstavy současného malíře Mirka Kaufmana. Ve svých obrazech znázorňuje současnou dobu, kterou vnímá jako velmi vyhrocenou.
         15:40
         Komik v automyčce
          Automobily mají v americké kultuře mimořádné místo. Vznikají o nich specializované pořady. V autech se pořádají rozhovory, karaoke výstupy nebo oslavy.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          10. září 2019

          Přehled dílů

           

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám