7. srpen 2019

Obsah dílu

Slovinský expresionismus — Letní škola barokní hudby — Aukce sochy — Brutal Assalut — Krátké zprávy — Výstava Helclových fotografií — Berg se sirénami

Části dílu

00:38
Slovinský expresionismus
  Jak ovlivnila česká a německá kultura slovinské umělce ukazuje výstava Tváře expresionismu. Autorem výstavy v Galerii středočeského kraje je Slovinec Robert Šimonišek, který se právě na tuto problematiku zaměřuje.
  02:57
  Letní škola barokní hudby
   Studovat a učit se hrát hudbu starou tři i čtyři století. O to se v těchto dnech snaží účastníci Letní školy barokní hudby v Holešově.
   04:43
   Aukce sochy
    Centrální ostravský obvod vybírá aukční síň, ve které chce vydražit bronzovou sochu zpěvačky Věry Špinarové. Tu si nechala v loňském roce vypracovat. Plastika, která od října stojí v Husově sadu v centru města, vyvolala po odhalení rozporuplné reakce.
    07:30
    Brutal Assalut
     Živý vstup Moniky Novákové.
     10:35
     Krátké zprávy
      Collegium 1704 v na Schleswig-Holstein Festivalu. Podmíněný trest pro bývalého kastelána zámku ve Valticích. Statisíce knih hnutí Fetulláha Gülena odstraněných z tureckých škol a knihoven a návrat Beverly Hills 90210 na televizní obrazovky.
      12:17
      Výstava Helclových fotografií
       Lázeňský život v Teplicích nad Bečvou v sedmdesátých a osmdesátých letech na černobílých fotografiích. Snímky, které visí přímo na kolonádě, pořídil Vlastimil Oli Helcl, bývalý dlouholetý vedoucí Zbrašovských aragonitových jeskyní.
       14:43
       Berg se sirénami
        Výstražná siréna jako hudební nástroj. Orchestr Berg dnes představil další soudobou klasickou skladbu, která využívá pravidelnou zkoušku sirén jako pozadí pro svůj koncert.
        Přehrát celé video
        Stopáž18 minut
        Další díl
        8. srpen 2019

        Události v kultuře na sociálních sítích

        Napište nám