18 minut

14. březen 2019

Obsah dílu

Zemřel Stanislav Zindulka — Připomínka Stanislava Zindulky v ČT — Nominace na Českého lva v kategorii nejlepší scénář — Filmová výchova ve školách — Výstava díla Jana Blažeje Santiniho — Pražský filharmonický sbor v kostele sv. Šimona a Judy — Výstava šperků v Mostě — Nominace na Magnesii Literu — Velký knižní čtvrtek — Vzpomínka na hrdinku protinacistického odboje — Fun Lovin’ Criminals v Praze

Části dílu

00:38
Zemřel Stanislav Zindulka
  Zemřel herec Stanislav Zindulka. Členovi Činoherního klubu bylo 86 let. Za roli ve snímku Babí léto získal Českého lva. Televizní diváci ho ale znali především ze seriálů Vlak dětství a naděje nebo Bylo nás pět.
  02:59
  Připomínka Stanislava Zindulky v ČT
   Stanislava Zindulku připomene Česká televize hned několikrát. V sobotu na jedničce do odpoledního programu zařazujeme dokument z cyklu Neobyčejné životy, dále film Babí léto, v němž si zahrál spolu s Vlastimilem Brodským a Stellou Zázvorkovou.
   03:28
   Nominace na Českého lva v kategorii nejlepší scénář
    Třiadvacátého března zazní pražským Rudolfinem jména držitelů filmových Českých lvů za loňský rok.
    05:44
    Filmová výchova ve školách
     Děti často znají pohádky a hollywoodské animované snímky, málokdy ale dokáží filmy analyzovat. Ukázat, že film není jenom zábava, chce mezinárodní projekt založený francouzskými filmovými experty, který úspěšně běží už v devíti evropských zemích.
     07:59
     Výstava díla Jana Blažeje Santiniho
      Navrhl kostel na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou, nebo třeba kladrubský klášter. Jan Blažej Santini ve svých dílech spojoval matematiku, geometrii a numerologii.
      09:00
      Pražský filharmonický sbor v kostele sv. Šimona a Judy
       Hudba Carla Orffa, Petra Ebena a Antona Brucknera v podání Pražského filharmonického sboru. Skladby jsou rozdělené na ženské a mužské části, navíc se ke zpěvákům přidají i muzikanti.
       11:15
       Výstava šperků v Mostě
        Mimořádná bezpečnostní opatření dnes doprovázela otevření výstavy zrestaurovaných šperků baronky Ulriky von Levetzow, poslední lásky německého básníka a spisovatele Johanna Wolfganga Goetheho.
        11:43
        Nominace na Magnesii Literu
         O výroční cenu Magnesia Litera se v kategorii za prózu uchází pět titulů - mezi nimi i Teorie podivnosti, který je pro autorku románovým debutem.
         13:49
         Velký knižní čtvrtek
          Velký knižní čtvrtek již tradičně nabízí nakladatelům možnost upozornit čtenáře na zajímavé tituly stávající sezóny. Z letošního jarního literárního svátku vybíráme několik titulů.
          15:16
          Vzpomínka na hrdinku protinacistického odboje
           "Jsem zasnoubena se smrtí" - napsala Irena Bernášková z berlínského vězení svojí rodině. Česká novinářka a odbojářka bojovala během druhé světové války proti německé okupaci.
           17:47
           Fun Lovin’ Criminals v Praze
            Míchají různé hudební žánry - třeba jazz, hip-hop a rock´n´roll. Původem newyorská skupina Fun Lovin’ Criminals včera vystoupila v Praze.
            Přehrát celé video
            Stopáž18 minut
            Další díl
            15. březen 2019

            Události v kultuře na sociálních sítích

            Napište nám