18 minut

4. březen 2019

Obsah dílu

Zemřel Keith Flint — Ministr kultury jedná se zástupci UNESCO — Unikátní výstava Rembrandtových děl — Koncert Beaty Hlavenkové — Tapiserie podle Dalibora Chatrného — Ceny Jantar v Moravskoslezském kraji — Přehled krátkých zpáv — Čapek a Čapek i pro školáky — Divadelní inscenace je třeba zabít Sekala

Části dílu

00:36
Zemřel Keith Flint
  Zemřel britský hudebník Keith Flint, známý především jako zpěvák a frontman legendární elektronické skupiny The Prodigy. Bylo mu 49 let.
  02:38
  Ministr kultury jedná se zástupci UNESCO
   Otáčivé hlediště v zahradách českokrumlovského zámku – téma pařížské schůzky ministra kultury Antonína Staňka se zástupci UNESCO.
   03:42
   Unikátní výstava Rembrandtových děl
    Zatím nejrozsáhlejší výstavu Rembrandtových děl představuje amsterodamské Rijksmuseum. Pořádá ji u příležitosti 350 let od smrti slavného malíře.
    05:51
    Koncert Beaty Hlavenkové
     Zhudebněné básně, ale i nové skladby z chystaného alba nabízí v pražském Anežském klášteře právě teď Beata Hlavenková. Zpívající klavíristka a skladatelka, která v minulosti spolupracovala třeba s Lenkou Dusilovou, se představuje sólo.
     11:02
     Tapiserie podle Dalibora Chatrného
      Pracovnice Moravské gobelínové manufaktury ve Valašském Meziříčí tkají novou tapiserii podle někdejšího návrhu opony Janáčkova divadla v Brně. Pro návrh výtvarníka Dalibora Chatrného ze 60tých let minulého století se vedení rozhodlo po dokončení rozsáhlé rekonstrukce divadla.
      12:43
      Ceny Jantar v Moravskoslezském kraji
       Cenu Jantar za celoživotní dílo získala včera na slavnostním galavečeru v Ostravě zpěvačka Marie Rottrová a profesor fotografie na Slezské univerzitě v Opavě Jindřich Štreit. Ceny se v aule Gong v Dolní oblasti ve Vítkovicích předávaly letos podruhé a to celkem v 16 kategoriích.
       15:08
       Přehled krátkých zpáv
        Zemřel herec Luke Perry. Výstava úspěchů českých egyptologů. Zájem o audioknihy roste.
        16:09
        Čapek a Čapek i pro školáky
         Hravě světem velkých umělců Josefa a Karla - formou kvízů a plněním různých úkolu se děti seznamují s tvorbou bratří Čapků. Na první část publikace navazuje pracovní skicář.
         17:54
         Divadelní inscenace je třeba zabít Sekala
          Za okamžik drama Jiřího Křižana Je třeba zabít Sekala – ovšem nikoli ve filmové podobě, ale jako divadelní inscenace Národního divadla Brno.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          5. březen 2019

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám