11. prosinec 2018

Obsah dílu

Revitalizace Čelakovského sadu — Feministická avantgarda v Brně — Hudební ceny Vinyla — Národní muzeum v přírodě — Slovenský konceptualismus — Vánoční filmová klasika s hudebním doprovodem — PKF a Clarinet Factory — Pucciniho Triptych v Ostravě

Části dílu

00:37
Revitalizace Čelakovského sadu
  Bývaly výstavním parkem na jednom z nejžádanějších míst v centru Prahy. Dnes ale Čelakovského sady u Národního muzea trpí nevhodnými zásahy i silnou okolní dopravou.
  04:23
  Feministická avantgarda v Brně
   Výhradně ženské autorky od zítřka vystavují v brněnském Domě umění. Dvě stě děl od šedesátky světových autorek pochází ze soukromé vídeňské sbírky.
   05:59
   Hudební ceny Vinyla
    Zviditelňují zajímavé české hudební počiny. Například deskou roku se mohou stát: Čáry života – Stínítko, Povodí Ohře – Povodí Ohře, Tomáš Palucha – Čaro.
    08:00
    Národní muzeum v přírodě
     Od příštího roku vznikne nová kulturní instituce, kterou vytvoří čtyři stávající skanzeny z různých koutů republiky.
     09:55
     Slovenský konceptualismus
      Expozicie kterou tvoří předměty ukradené ze světových galerií nebo jen obyčejná čirá sklenice. To jen jedna z kapitol slovenského konceptuálního oddělení, které má u našich sousedů silnou tradici.
      12:04
      Vánoční filmová klasika s hudebním doprovodem
       Český národní symfonický orchestr hraje živě k projekci snímku Tři oříšky pro Popelku. Pohádka měla premiéru před pětačtyřiceti lety a i letos ji na Štědrý den uvádí Česká televize.
       12:26
       PKF a Clarinet Factory
        Hudbu budoucnosti včera představila PKF Prague Philharmonia společně se skupinou Clarinet Factory. V pražském Veletržním paláci muzikanti premiérově uvedli skladby současných českých autorů.
        14:53
        Pucciniho Triptych v Ostravě
         Národní divadlo Moravskoslezské uvede soubor tří oper Triptych Giacoma Pucciniho. Vůbec poprvé ho Ostrava uvidí v kompletním provedení.
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         12. prosinec 2018

         Přehled dílů

          

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám