12. prosinec 2018

Obsah dílu

Retrospektiva výtvarníka Milana Knížáka — Dramatická minisérie Sever — Globální oteplování přímo u londýnské Temže — Nové album Katarzie — Nové album Katarzie — Z kubánské ulice na prestižní jeviště — Ceny kritiků za mladou malbu — Výstava Tělo a technika — Ian Brown a nová nahrávka — Alexandra, královna sváření

Části dílu

00:39
Retrospektiva výtvarníka Milana Knížáka
  Předčasná a neúplná retrospektiva výtvarníka Milana Knížáka. Expozice s názvem Žít jinak obsahuje stěžejní díla od 60tých let až po nejnovější obrazy, s důrazem právě na aktuální díla.
  02:31
  Dramatická minisérie Sever
   Režisér Robert Sedláček začal podle svého námětu natáčet nový seriál pro Českou televizi. Jeho detektivní dramatická minisérie Sever bude mít šest epizod.
   04:26
   Globální oteplování přímo u londýnské Temže
    Kolemjdoucí tam mohou na vlastní oči pozorovat tání kusu gronského ledovce.
    04:58
    Nové album Katarzie
     V pražském klubu MeetFactory vystoupila slovenská zpěvačka atarzia. Pokřtila tam nové album Antigona.
     06:58
     Nové album Katarzie
      Rozhovor se zpěvačkou.
      08:36
      Z kubánské ulice na prestižní jeviště
       I tak by mohl znít podtitul snímku Yuli. Vypráví o životě Carlose Acosty - jednoho z nejoceňovanějších tanečníků na světě. Ukazuje, jak těžké je stát se baletním mistrem, ale i jeho osobní život, třeba komplikovaný vztah s otcem.
       11:15
       Ceny kritiků za mladou malbu
        Filip Dvořák - letošní lauerát Ceny kritiky za mladou malbu se vrací na místo činu. V pražské Galerii kritiků, kde letos v únoru zvítězil v soutěži má nově samostatnou výstavu.
        13:51
        Výstava Tělo a technika
         Novou expozici připravil ostravský Svět techniky v oblasti Dolní Vítkovice. Výstava Tělo a technika představuje pomůcky a zařízení, která pomáhají handicapovaným.
         14:33
         Ian Brown a nová nahrávka
          Deset let od svého posledního sólového alba vydá novou nahrávku britský hudebník Ian Brown. Jako zpěvák se proslavil v kapele Stone Roses, právě v její obnovené sestavě taky vystupoval v posledních letech.
          15:47
          Alexandra, královna sváření
           Její díla provokují k interakci a hře děti i dospělé. Velké kovové instalace a sochy mladé ruské umělkyně zároveň vůbec nepůsobí jako dílo křehké ženy.
           Přehrát celé video
           Stopáž18 minut
           Další díl
           13. prosinec 2018

           Události v kultuře na sociálních sítích

           Napište nám