Události v kultuře

7. prosinec 2018

18 minut

7. prosinec 2018

Obsah dílu

Slovenská hra roku v Praze — Nominace na ceny Grammy — Nominace na Cenu Apollo — Osudy odbojářů ze skupin Světlana — Průvodce uměním v Praze — Hamlet na prknech zlínského divadla — Vilu Tugendhat chrání Haagská úmluva — 90 let Jubilejní kolonie

Části dílu

00:39
Slovenská hra roku v Praze
  Oceňované představení Americký císař na festivalu sociálního umění Případ pro sociálku. Inscenace se stala nejlepším slovenským představením roku 2018.
  03:00
  Nominace na ceny Grammy
   Souboj dvou rapperů – to jsou ve zkratce letošní nominace na hudební ceny Grammy. Shodných sedm mají Drake a Kendrick Lamar.
   03:58
   Nominace na Cenu Apollo
    Do nominací se letos se svými novinkami dostal třeba skladatel a klarinetista Tomáš Dvořák alias Floex, nebo kapela WWW. Všichni dostanou příležitost představit se na předávání živým koncertem.
    04:27
    Osudy odbojářů ze skupin Světlana
     Statečnost a přesvědčení, ale také velká tragédie. Tak by se dal shrnout osud členů odbojové organizace Světlana. Jeden z nejdůležitějších příběhů protikomunistického odporu přibližuje výstava Případ Světlana.
     06:19
     Průvodce uměním v Praze
      Rozhovor s autorkami Valérií Dvořákovou a Štěpánkou Veselskou.
      11:51
      Hamlet na prknech zlínského divadla
       Jednu z nejznámějších Shakespearových tragédií přivádí na jeviště Městské divadlo Zlín. Inscenaci Hamlet věnovalo překladateli Jiřímu Joskovi, který letos v létě zemřel. Nejznámější replika – být či nebýt – spojuje celou letošní divadelní sezonu.
       13:55
       Vilu Tugendhat chrání Haagská úmluva
        Vila Tugendhat v Brně je chráněna podle Haagských úmluv. O zvýšení ochrany této památky rozhodli v Paříži. Podle ministra kultury Antonína Staňka je to diplomatický úspěch České republiky.
        14:16
        90 let Jubilejní kolonie
         Město uprostřed města pro dělníky z Vítkovických železáren. Ostravská Jubilejní kolonie slaví devadesát let. Jedinečný soubor domů patří k tomu nejlepšímu v architektuře dělnických kolonií.
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         8. prosinec 2018

         Přehled dílů

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám