28. říjen 2017

Obsah dílu

Oslavy 99. výročí vzniku Československého státu — Hlavní téma festivalu v Jihlavě — Závěrečné hodiny festivalu — Dopisy Bohuslava Martinů — Trvalky Svěrák a Uhlíř v O2 Aréně — Pocta Natu Kingu Coleovi — Čechomoří v Jihočeském divadle

Části dílu

00:39
Oslavy 99. výročí vzniku Československého státu
  Češi a Slováci si dnes připomněli vznik Československého státu. Pro veřejnost se otevřely třeba reprezentační sály sněmovny nebo Kramářova vila.
  03:03
  Hlavní téma festivalu v Jihlavě
   Končí 21. ročník mezinárodního festivalu dokumentů. V Jihlavě už za malou chvíli vyhlásí vítěze mezi českými i zahraničními dokumentárními filmy.
   07:14
   Závěrečné hodiny festivalu
    Rozhovor s Markem Hovorkou, ředitelem festivalu.
    10:24
    Dopisy Bohuslava Martinů
     Centrum Bohuslava Martinů v Poličce získalo ze Spojených států unikátní dar. Více než stovku dopisů, které si skladatel vyměnil s hudebníkem Frankem Rybkou.
     12:40
     Trvalky Svěrák a Uhlíř v O2 Aréně
      Spolupráce autorské dvojice Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře trvá už padesát let. Toto výročí se rozhodli oslavit dnešním koncertem v O2 Aréně, který nese symbolický název Trvalky.
      12:56
      Pocta Natu Kingu Coleovi
       Americký jazzový skladatel a zpěvák Gregory Porter se vyznává ze svého obdivu k legendárnímu Natu Kingu Coleovi. Nahrál album cover-verzí skladeb, které si z jeho repertoáru oblíbil.
       14:28
       Čechomoří v Jihočeském divadle
        Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích do svého repertoárů uvádí novou autorskou inscenaci Čechomoří. Režisér Janek Lesák v ní rozehrává sny lidí. K největším snům patří moře, které nám v Česku chybí.
        Přehrát celé video
        Stopáž18 minut
        Další díl
        29. říjen 2017

        Události v kultuře na sociálních sítích

        Napište nám