26. říjen 2017

Obsah dílu

Nick Cave v Praze — Začíná Designblok — Kateřina Šedá zorganizovala svatbu — Odmítnutí vyznamenení od prezidenta — Hranice práce — Brutální Praha — V Ostravě se rozdávají Oskaři — Sympozium experimentální architektury

Části dílu

00:37
Nick Cave v Praze
  Před malou chvílích začal v Praze koncert Nicka Cava. Australského písničkáře - ale taky herce a spisovatele - proslavily především temné balady.
  03:18
  Začíná Designblok
   V Průmyslovém paláci na pražském výstavišti začal Designblok. Letošní devatenáctý ročník nabídne tvorbu rekordních 304 designérů z Česka i zahraničí.
   05:17
   Kateřina Šedá zorganizovala svatbu
    Živý vstup redaktorky Zuzany Petrů.
    08:15
    Odmítnutí vyznamenení od prezidenta
     Už za dva dny předá prezident Miloš Zeman vybraným osobnostem řády a medaile. Ceremoniálu bude přihlížet osm stovek pozvaných hostů.
     10:07
     Hranice práce
      11:11
      Brutální Praha
       Nová příručka mapuje architekturu komunistické Prahy mezi lety 1948 až 1989. Zmiňuje přes dvě stovky staveb vybudovaných ve stylu socialistického realismu, brutalismu nebo postmoderny.
       13:51
       V Ostravě se rozdávají Oskaři
        Dostanou je nejlepší budoucí malíři. „Bienále Oskar Ostrava“ je poctou malíři Oskaru Kokoschkovi a zároveň příležitostí pro jeho nejmladší pokračovatele. Do třetího ročníku se přihlásil rekordní počet šestnácti škol.
        15:50
        Sympozium experimentální architektury
         Přední světoví architekti se dnes sešli v pražském Kině Světozor. A to u příležitosti mezinárodního Sympozia experimentální architektury. Stejnojmenné bienále se letos koná už potřetí.
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         27. říjen 2017

         Přehled dílů

          

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám