18 minut

12. červenec 2017

Část: České soubory na skotském festivalu Fringe

Obsah dílu

Stopy po nacistických zločinech — Velíškova prázdná zátiší — Dáma s čápem Jany Jelínkové — Dáma s čápem sólově — Železné hory chtějí ochranu UNESCO — Umění v nádražních podchodech — Začíná festival Master of Rock — Historické divadlo marně čeká na opravu — České soubory na skotském festivalu Fringe

Části dílu

00:36
Stopy po nacistických zločinech
  Tábor v Letech u Písku zaměstnává české politiky už desítky let. Teď se na něj zaměřila pozornost vědců. Týmu archeologů ze Západočeské univerzity v Plzni se podařilo určit přesnou polohu tábora.
  02:28
  Velíškova prázdná zátiší
   Martin Velíšek namaloval Mlčení. Právě tak se jmenuje výstava v pražské Galerii Václava Špály - akademický malíř na ní představuje své obrazy, při nichž vycházel ze svého vlastního života.
   04:47
   Dáma s čápem Jany Jelínkové
    Zpěvačka Jana Jelínková je ženským prvkem skupiny Sto zvířat. Její výrazný, hluboký hlas je poznávacím znakem kapely. Teď dostává prostor taky jako sólistka.
    05:52
    Dáma s čápem sólově
     Host ve studiu - zpěvačka Jana Jelínková.
     09:23
     Železné hory chtějí ochranu UNESCO
      V aktuální vlně zápisů na seznam památek UNESCO nemělo Česko žádného úspěšného žadatele. Unikátní geologická oblast s naučnými programy, Geopark Železné hory se svou žádostí neuspěl.
      10:48
      Umění v nádražních podchodech
       Podchod vlakového nádraží v Ústí nad Orlicí obsadili studenti tamní uměleckoprůmyslové školy. Přístup na nástupiště zdobí výtvarnými motivy.
       12:27
       Začíná festival Master of Rock
        Ve Vizovicích na Zlínsku se blíží začátek Masters of Rock, největšího heavymetalového festivalu ve střední Evropě. Čtyř-denní hudební akci má navštívit až 25 tisíc lidí.
        13:07
        Historické divadlo marně čeká na opravu
         Oprava střechy a fasády historické budovy Městského divadla v Karlových Varech se odkládá nejméně o půl roku. Měla začít tento týden, magistrát ale zrušil výběrové řízení.
         14:41
         České soubory na skotském festivalu Fringe
          Pět uměleckých souborů z Česka se v srpnu představí na festivalu Fringe ve skotském Edinburghu - na největší přehlídce svého druhu na světě.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          13. červenec 2017

          Přehled dílů

           

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám