18 minut

13. červenec 2017

Obsah dílu

Poslení díl trilogie Planety opic v kinech — Slovanská epopej v Obecním domě — Co nabízí Master of Rock — Přehled hudebních festivalů — Spory o Braunův betlém u Kuksu — Legenda československého bigbítu - Michal Prokop — Mladá krev nového cirkusu — Zemřel Liou Siao-po — Bach for All

Části dílu

00:38
Poslení díl trilogie Planety opic v kinech
  Do kin vstupuje poslední díl novodobé trilogie z kultovní série Planeta opic. Režie se už podruhé chopil Matt Reeves, který je podepsaný třeba pod thrillerem Monstrum.
  02:59
  Slovanská epopej v Obecním domě
   Už příští rok by si lidé v Česku opět mohli prohlédnout Slovanskou epopej. Vystavit ji plánuje Obecní dům v Praze.
   03:21
   Co nabízí Master of Rock
    Živý vstup redaktorky Barbory Měchoruvé.
    05:39
    Přehled hudebních festivalů
     O tomto víkendu na hradě Točník začíná seriál Hrady.cz - festival, který přiváží především domácí rockovou a popovou hudbu na známé hrady Čech a Moravy.
     07:32
     Spory o Braunův betlém u Kuksu
      Co dál s unikátním Braunovým betlémem u Kuksu? Barokní sochy tesané do pískovce patří mezi sto nejohroženějších památek světa. Spolek, který se o betlém dlouhodobě stará, volá po okamžitých záchranných pracích, sám ale nemá peníze.
      09:54
      Legenda československého bigbítu - Michal Prokop
       Host ve studiu - hudebník Michal Prokop.
       13:38
       Mladá krev nového cirkusu
        Nebojí se výšek a na pády jsou zvyklí. První generace profesionálních českých artistů se sjela do Prahy. V holešovických Jatkách 78 se postupně představí tři soubory studentů.
        15:51
        Zemřel Liou Siao-po
         Zemřel čínský disident a nositel Nobelovy ceny míru Liou Siao-po. Bylo mu 61 let. Známý politický vězeň trpěl rakovinou jater v pokročilém stadiu. Kvůli jeho zdravotnímu stavu ho Peking minulý měsíc předčasně propustil z vězení.
         16:19
         Bach for All
          Hudba Johanna Sebastiana Bacha obsadí na dva týdny pražské kostely - zítra začne mezinárodní festival Bach for All. Hvězdou úvodního koncertu bude v týnském chrámu na Staroměstském náměstí americký houslista slovenského původu Filip Pogády.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          14. červenec 2017

          Přehled dílů

           

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám