Nahrávám video

24. duben 2017

Obsah dílu

My, děti slumu od Fotografa bez talentu — Nový film Ondřeje Trojana: Toman — Nechtěné dědictví — Nové varhany pro svatovítskou katedrálu — Ocenění Zlatá stuha — Zlatá stuha pro Hravouky — Dokument Děti úplnku — Chris Rea vystoupí v Praze — Filmové klapky ze Zlína

Části dílu

00:36
My, děti slumu od Fotografa bez talentu
  Svoji tvář úzkostlivě skrývá, ty cizí ale rád vystavuje světu. Umělec s pseudonymem Fotograf bez talentu teď představuje portréty lidí, kteří žijí na jednom z nejchudších míst planety.
  02:58
  Nový film Ondřeje Trojana: Toman
   Historické drama o kontroverzní osobě šéfa zahraniční rozvědky Zdeňka Tomana se právě teď natáčí v Praze. V roli muže, který významně ovlivnil vývoj v poválečném Československu se představí Jiří Macháček.
   04:52
   Nechtěné dědictví
    Zajímavé budovy, které se ale často přestavují nebo dokonce úplně boří. Zkrátka Nechtěné dědictví - tak vidí architekturu Jana Dvořáka tvůrci stejnojmenné výstavy, která právě probíhá na Špilberku.
    06:55
    Nové varhany pro svatovítskou katedrálu
     Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka podepsal ve svatovítské katedrále smlouvu na nové varhany. Postaví je španělská firma Gerharda Grenzinga. Nástroj by se měl poprvé rozeznít v říjnu 2019.
     09:10
     Ocenění Zlatá stuha
      Zlaté stuhy si po dnešku mohou připnout autoři nejkrásnějších a nejoriginálnějších knih pro začínající čtenáře. Ze skoro 150 přihlášených titulů uspěl třeba komiks s názvem A.
      09:57
      Zlatá stuha pro Hravouky
       Host ve studiu: Tereza Vostradovská, autorka a ilustrátorka.
       12:45
       Dokument Děti úplnku
        Dokument Děti úplňku má dnes přepremiéru v pražském kině Bio Oko. Snímek režisérky Veroniky Stehlíkové vypráví příběh čtyř rodin, jejichž děti trpí autistickou poruchou.
        14:55
        Chris Rea vystoupí v Praze
         Britský zpěvák a kytarista Chris Rea vystoupí v listopadu v pražském Kongresovém centru. Muzikant prodal více než 30 milionů desek.
         15:43
         Filmové klapky ze Zlína
          Zlínský filmový festival představuje v Ostravě originální filmové klapky. Letošní kolekce v Galerii věže na Slezskoostravském hradě představuje rekordních 141 děl.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          25. duben 2017

          Přehled dílů

           
          Stopáž13 minut

          24. září

          Program festivalu alternativní kultury — Festival Serial Killer — Na vratké palubě s Petrem Hruškou — Starověká Sparta v komiksu — Zemřela herečka Louise Fletcherová — Festival současné ilustrační tvorby

          24. 9. 2022 na ČT art
          Stopáž13 minut

          23. září

          Oslavy narozenin Marty Kubišové — Zemřela spisovatelka Hilary Mantelová — Začíná filmový festival Finále Plzeň — Film Boemo na festivalu v San Sebastianu

          23. 9. 2022 na ČT art
          Stopáž13 minut

          22. září

          Původní české drama Srpnové světlo — Cenu Jaroslava Seiferta získal Josef Kroutvor — Titul Architekt roku 2022 — Banger Adama Sedláka — Současná baletní tvorba v NdB — Krátké zprávy z kultury

          22. 9. 2022 na ČT art
          Stopáž13 minut

          21. září

          Ostravské Plato v budově bývalých jatek — Začíná 59. ročník festivalu Zlatá Praha — Noc literatury — Krátké zprávy z kultury — Multimediální instalace Skrz

          21. 9. 2022 na ČT art
          Stopáž13 minut

          20. září

          30 let divadla Continuo — Natáčení detektivního dramatu Úsvit — Začíná festival Serial Killer — Výzkumný projekt Umění – cesta do duše — Krátké zprávy z kultury — Otevření Semlerovy rezidence

          20. 9. 2022 na ČT art
          Stopáž13 minut

          19. září

          Finále Dvořákovy Prahy — Loučení s Alžbětou II. — Světová premiéra snímku Il Boemu — Festival v San Sebastianu — Krátké zprávy z kultury — Hra za 48 hodin — Literatura v parku — Filharmonie Brno zahájila sezonu.

          19. 9. 2022 na ČT art

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám