18 minut

20. říjen 2016

Část: 85. narozeniny Hany Hegerové

Obsah dílu

85. narozeniny Hany Hegerové — 85. narozeniny Hany Hegerové — Klasické řemeslo na AVU — Don Juan v Divadle pod palmovkou — Festival barokní hudby — Jak získat peníze na obnovu a provoz památkových objektů — Hugo Boettinger v Plzni — Snímek Toni Erdmann v českých kinech

Části dílu

02:37
85. narozeniny Hany Hegerové
  Už jenom ze soukromí svého domova sleduje první dáma šansonu paní Hana Hegerová oslavy svých pětaosmdesátých narozenin. Jako dárek k nim teď vychází komplet deseti alb nazvaných Cesta s podstatnou částí písní, které nazpívala.
  04:22
  85. narozeniny Hany Hegerové
   Petr Malásek, jeden z nejbližších spolupracovníků Hany Hegerové.
   08:04
   Klasické řemeslo na AVU
    Chtějí, aby jejich obrazům a sochám rozuměl i Eskymák. S nadsázkou by se tak dala označit snaha mladé čtveřice z pražské akademie. Reagují na nesrozumitelnost moderního umění a technicky navazují tam, kde se přetrhla nit na začátku 20. století.
    10:19
    Don Juan v Divadle pod palmovkou
     Rebel, který cíleně boří veškeré společenské normy - Don Juan. Moliérovu hru, ve které jde o vše v daný okamžik a jako by ani zítřek nebyl, teď nově připravili v pražském Divadle pod Palmovkou.
     11:58
     Festival barokní hudby
      Začal festival věnovaný hudbě barokního skladatele Jana Dismase Zelenky. Třetí ročník nabídne třeba českou premiéru jeho italských árií.
      12:23
      Jak získat peníze na obnovu a provoz památkových objektů
       Na otázky majitelů historických budov a kulturních institucí odpovídali odborníci na místě, které samo nedávno prošlo rozsáhlou rekonstrukcí: v Centru stavitelského dědictví.
       13:56
       Hugo Boettinger v Plzni
        Maloval portréty, krajinu i akty. Nejvíc ho ve 20. letech minulého století proslavily humoristické kresby. Výtvarník Hugo Boettinger zemřel téměř před 82 lety.
        15:55
        Snímek Toni Erdmann v českých kinech
         Jeho zrzavou paruku a obrovské umělé zuby si oblíbili diváci na všech filmových festivalech. Teď je Toni Erdmann i v českých kinech. Film německé režisérky Maren Adeové vypráví o střetu otce a dcery, kteří postupně zjišťují, co všechno mají společné.
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         21. říjen 2016

         Přehled dílů

          

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám