18 minut

21. říjen 2016

Obsah dílu

Srdce pro Havla — Kafka Forever — Po stopách orientalisty Aloise Musila — Nové album Longital Divoko — Rekonstrukce Veletržního paláce — Literární festival v Ostravě — Radiohead na Glastonbury — Benedict Cumberbatch jako Doctor Strange — Nejdražší skleněná plastika v Česku — Expozice nové hudby

Části dílu

00:35
Srdce pro Havla
  K Národnímu divadlu se už brzy vrátí konečná verze sochy od výtvarníka Kurta Gebauera. Jeho spolupracovníci do modelu srdce vyryli vzkazy, které na něj lidé psali pro Václava Havla.
  02:33
  Kafka Forever
   Živý vstup redaktorky Terezy Willoughby
   06:05
   Po stopách orientalisty Aloise Musila
    Po Blízkém východě putuje výstava o nejslavnějším českém orientalistovi Aloisi Musilovi. Fotografie světově proslulého cestovatele a teologa jsou právě k vidění v Jeruzalémě. Po jeho stopách se vydal i náš zpravodaj Jakub Szántó.
    08:38
    Nové album Longital Divoko
     Rozhovor s kapelou Longital
     10:33
     Rekonstrukce Veletržního paláce
      Slavný britský architekt Norman Foster by mohl přestavět Veletržní palác. Přihlásil se do připravované soutěže ohledně nové podoby sídla Národní galerie.
      11:03
      Literární festival v Ostravě
       Polský literární kritik, publicista, překladatel a básník Leszek Engelking přijel do Ostravy představit svoji novou sbírku. Má název Muzeum dětství a jiné básně. Vydalo ji nakladatelství Protimluv.
       13:14
       Radiohead na Glastonbury
        Obří logo kapely Radiohead na louce, kde stává jedno z hlavních pódií britského festivalu Glastonbury, naznačilo, kdo bude hvězdou příštího ročníku. Pořadatelé vzápětí potvrdili její koncert na pátek 23. června.
        13:58
        Benedict Cumberbatch jako Doctor Strange
         Fanoušci komiksů se dočkali zfilmování své kultovní postavy. Světovou premiéru měl v Americe z noci na dnešek snímek Doctor Strange. Jeho předlohou je stejnojmenný kreslený příběh.
         15:16
         Nejdražší skleněná plastika v Česku
          Český trh s uměním má nový rekord. Nejdražší skleněnou plastikou je od včerejšího večera Křížová hlava tvůrčího tandemu Stanislav Libenský a Jaroslava Brychtová. V aukci Dorothea v Praze se prodala za 1,56 milionu korun.
          15:41
          Expozice nové hudby
           Hudba soudobá, experimentální, občas výstřední. Taková teď zní v Brně díky mezinárodnímu festivalu Expozice nové hudby. Letos se v Besedním domě koná jeho 29. ročník.
           Přehrát celé video
           Stopáž18 minut
           Další díl
           22. říjen 2016

           Události v kultuře na sociálních sítích

           Napište nám