49 minut

26. května

Obsah dílu

Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

Části dílu

00:39
Změny u věku odchodu do důchodu
  Lidé, kterým je dnes 25 let, půjdou podle návrhu vládní důchodové reformy do penze v sedmdesáti. Dnešní třicátníci v devět a šedesáti letech.
  01:32
  Zvyšování důchodového věku
   Právě demografická společnost vládě doporučuje, aby věk odchodu do penze prodlužovala pomaleji - o jeden měsíc pro každý ročník. Koalice je o tom ochotná jednat.
   04:51
   Hospodaření systému důchodového pojištění
    Státní důchodový účet se dál propadá. Podle posledních čísel letos do konce dubna deficit přesáhl 26 miliard.
    05:42
    Ruský útok na hobbymarket v Charkově
     Na 16 vzrostl počet obětí ruského útoku na hobbymarket ve východoukrajinském Charkově. Přes čtyřicet lidí úder ze sobotního odpoledne zranil.
     08:09
     Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv
      Poprvé po čtyřech měsících se v Tel Avivu rozezněly sirény varující před raketovým úderem. Podle izraelské armády vyletělo osm střel z města Rafáh na jihu Pásma Gazy
      08:31
      Zápas českých hokejistů o zlato
       Český národní hokejový tým se zhruba za hodinu na mistrovství světa v Praze utká o zlatou medaili. Poprvé po 14 letech.
       09:56
       Existenční potíže malých obchodů
        Malých obchodů se smíšeným zbožím v Česku dál ubývá. Loni jich zavřelo 137 a za posledních 7 let víc než 2 tisíce. Aktuálně jich funguje přes 11 700.
        12:34
        Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji
         Počet obětí po rozsáhlém sesuvu půdy na Papui-Nové Guineji může být mnohem vyšší, než se předpokládalo. Podle Mezinárodní organizace pro migraci mohlo zemřít přes 670 lidí.
         12:57
         Francouzský prezident v Německu
          Živý vstup zpravodaja Pavla Poláka.
          15:55
          Miliardy pro školství
           Ministr školství bude příští rok požadovat ze státního rozpočtu desítky miliard korun navíc. Mikuláš Bek to řekl v Otázkách Václava Moravce. Školám chyběly peníze už letos - třeba na platy kuchařek nebo uklízeček.
           16:19
           Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého
            Dnes se dražilo znovu nalezené dílo jednoho z nejvýznamějších českých malířů - Jana Zrzavého.
            18:35
            Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích
             V Česku chybí strojvedoucí. Ministerstvo zdravotnictví navrhuje upravit podmínky pro získání zdravotní způsobilosti pracovníků na dráze - hlavně kvůli dlouhým čekacím lhůtám.
             21:12
             Silné bouřky v Česku
              Českem od dopoledne procházejí nebezpečné bouřky – výstraha meteorologů platí pro celou republiku ještě zhruba tři čtvrtě hodiny.
              21:32
              Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy
               Univerzita Karlova má zpátky své zakládací listiny, které koupila za dvacet milionů. Policie následně papežský dokument ze čtrnáctého století zajistila, protože byl kradený.
               23:48
               Požár STK v Jilemnici
                V Jilemnici hořela hala, kde sídlí i stanice technické kontroly. Oheň se před polednem rozšířil ze skladu a poničil i střechu. Zasahovali hasiči z 10 jednotek.
                24:02
                Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče
                 Mírnější normy pro zakládání alejí podél silnic. Umožní to novela zákona na ochranu zemědělské půdy. Začne platit na začátku letních prázdnin. Nové aleje by díky tomu ale měly být taky bezpečnější.
                 26:14
                 Hokejový zápas o zlato
                  Hokejový šampionát vrcholí. Bronzové medaile získali vybojovali hokejisté Švédska. Český tým se tady za necelou hodinu utká o zlato se Švýcary.
                  26:48
                  Finále pohledem hráčů i fanoušků
                   V roce 2015 byl Jaromír Jágr součástí týmu, který v Praze na šampionátu hrál. Letos je tady už jako fanoušek, který ale nechyběl na žádném zápase českého týmu.
                   29:13
                   Úspěchy české hokejové reprezentace
                    Česká hokejové reprezentace zatím na mistrovství světa získala 13 medailí. Tu poslední zlatou v roce 2010. Hokejisté vyhráli celkem šest turnajů. A jako vůbec první tým dokázali mistrovství světa vyhrát třikrát po sobě - v letech 1999 až 2001.
                    30:04
                    Medaile pro letošní turnaj
                     Medaile pro letošní hokejový šampionát vyrobili tuzemští skláři. Jde o 3 x čtvrt kila českého křišťálu. Navrhla je Kateřina Handlová.
                     31:16
                     Sledovanost hokejových přenosů ČT
                      Letošní šampionát překonal několik rekordů. Ten divácký padl už včera a celkový počet návštěvníků se bude blížit osmi stům tisícům.
                      32:01
                      Podpora fanoušků na náměstích
                       Živý vstup redaktorky Venduly Pokorné.
                       33:01
                       Náklady na uspořádání šampionátu
                        I kvůli mimořádnému zájmu je zjevné, že letošní šampionát bude ziskový. Pořadatel na něj navíc získal z veřejných peněz 200 milionovou dotaci od Národní sportovní agentury. Další peníze přispěla třeba taky pražská a ostravská radnice.
                        33:44
                        Útraty hokejových fanoušků
                         800 000 diváků letošního mistrovství. Třetina z nich byla podle prvních odhadů hoteliérů ze zahraničí. Peníze v Česku utráceli nejen fanoušci, ale taky novináři, nebo hokejové týmy a jejich zázemí.
                         36:07
                         Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu
                          Čeští rybáři toho vloni ulovili méně. Celkem nahlásili půl druhého milionu ryb chycených pro vlastní spotřebu, převážně kaprů. To je o 42 tisíc menší číslo než rok před tím.
                          36:26
                          Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku
                           Nově se prodraží i lov na Orlíku. Od letoška tam rybáři potřebují celosvazovou povolenku. A ta stojí dvakrát víc než územní, která stačila dosud. Má to hlavně narovnat podmínky.
                           38:34
                           Průzkum vraku na dně Karibského moře
                            Kolumbie začala s průzkumem tři sta let starého vraku lodě na dně Karibského moře. Španělskou galeonu potopilo roku 1708 Britské královské námořnictvo nedaleko přístavu.
                            39:36
                            Školní obědy pro děti z rodin v nouzi
                             Školy se opět mohou hlásit do projektu Obědy pro děti, který pomáhá rodinám v nouzi platit stravné. Ministerstvo školství rozdělilo šedesát milionů mezi dvě organizace.
                             41:51
                             Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici
                              V sušické nemocnici začali po dlouhé pauze opět operovat - s chirurgickými zákroky se tam úplně přestalo před čtyřmi roky.
                              42:38
                              Záchrana podvyživených psů
                               Roční podmínka a zákaz chovu na pět let. Padl první trest v kauze nevhodné péče o zvířata v Měníně na Brněnsku. Dva bratři tam chovali přes 80 psů - zraněných, podvyživených a bez potřebné veterinární péče.
                               44:43
                               Závěr festivalu v Cannes
                                Udělením Zlaté palmy skončil v Cannes 77. ročník mezinárodního filmového festivalu. Vítězný snímek Anora, který vybrala porota, ocenila ve vzácné shodě i veřejnost.
                                47:14
                                Romský festival Khamoro
                                 V Praze začíná největší romský festival na světě - Khamoro. Do příští soboty nabídne koncerty romských kapel z celého světa, semináře, výstavy, taneční lekce i filmové projekce.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž55 minut
                                 Další díl
                                 27. května

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž55 minut

                                 13. června

                                 Headlines — Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velký firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici

                                 13. 6. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 13. června

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 13. 6. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 12. června

                                 Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                                 12. 6. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 12. června

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 12. 6. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 11. června

                                 Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                                 11. 6. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 11. června

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 11. 6. 2024 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 10. června

                                 Volby do Evropského parlamentu — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb do EP — Vítězové voleb — Získané mandáty v EP — Výsledek hnutí ANO ve volbách — Výsledky Pirátů a SPD — Získané mandáty v EP — Dopad voleb na politiku ve Francii — Frakce v Evropském parlamentu — Nové trendy — Volby v okolních zemích — Noví zástupci ČR v Evropském parlamentu — Výsledky v regionech — Jednání o novém složení Evropské komise — Bezpečnostní rada státu — Sabotáže v evropských zemích — Nezvěstní občané Ukrajiny — Výbuch v Polsku — Vývoj nezaměstnanosti — Odklízení poškozeného vlaku v Pardubicích — Stávka zaměstnanců RTVS — Spory uvnitř izraelského válečného kabinetu — Stavba dálnice D4 — Trestání dětí — Demolice mostu v Semilech — Končí období výsadby letniček — Přípravy KVIFF — Frankenstein v Divadle Komedie

                                 10. 6. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 10. června

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 10. 6. 2024 na ČT24
                                 Stopáž49 minut

                                 9. června

                                 Bezpečnostní opatření v Praze — Zadržení cizince — Stupně ohrožení v ČR — Reakce politiků — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb ve 23:00 — Čekání na výsledky voleb — Nové složení parlamentu i komise — Čekání na výsledky voleb — Volby a vliv na domácí politiku — Čekání na výsledky voleb — Které země volí dnes — Polské téma voleb: bezpečnost — Výsledky za celou Evropskou unii — Osvobození rukojmí — Přísnější podmínky pro dovoz medu — Zásah nejmodernějšího ruského letounu — Požár bytu v Plzni na Východním předměstí — Oprava silnice v Mikulově — Chybí místa v domovech pro seniory — Dovoz ojetých osobních aut — Tragické nehody cyklistů — Naréndra Módí složil přísahu — Nalezené fotky severočeských památek — Zájem o splouvání Teplé Vltavy — Krakatit ve Staré Huti — Benny Gantz opouští vládu

                                 9. 6. 2024 na ČT1
                                 Stopáž49 minut

                                 9. června

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 9. 6. 2024 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám