55 minut

18. ledna

Obsah dílu

Renovace energeticky náročných budov státu — Energetické úspory státu — Spotřeba elektřiny a plynu — Ceny elektřiny a plynu — Spor o změny ve slovenském trestním právu — Protesty na Slovensku — Útraty v restauracích — Největší vojenské cvičení NATO od studené války — Obstrukce kvůli korenspondenční volbě — Mimořádná schůze PS — Podezřelým z vraždy v Olomouci je nezletilý — Ostřelování mezi Íránem a Pákistánem — Razie v polském sídle Orlenu — Poslední štacev Semaforu — Záchranáři po útoku u preziedenta — Nový šéf České pošty — Průměrné ceny pohonných hmot — Tresty za zneužívání dětí — Výstraha před ledovkou — Předpověď počasí — Počasí na horách — Střídání teplot v příštím týdnu — Vliv výkyvů počasí na úrodu — Výběr mýta — Stávka policistů ve Francii — Zemřel Norbert Lichý — Požár obchodního komplexu v Chomutově — Led na Marsu — Onkologická jóga pro pacinetky s rakovinou prsu — Vévodské requiem za karla Schwarzenberga — Armádní cvičení na Šumavě — Výpadek dodávek tepla a teplé vodyv Praze — Přívaly sněhu v Německu — Hnutí žen mobilizovaných Rusů — Zpívající fontána v Mariánských Lázních v havarijním stavu — Jméno pro gorilí mládě — Cabaret Janáček v Brně

Části dílu

00:39
Renovace energeticky náročných budov státu
  Česko dál snižuje spotřebu energií - třeba elektřiny využilo loni ve třetím čtvrtletí o 4 procenta míň než rok před tím. Dál ale zaostává v renovacích budov, které přinášejí dlouhodobé úspory. Rezervy má hlavně sám stát.
  01:21
  Energetické úspory státu
   Rekonstrukce za víc než miliardu teď vrcholí v pražské Nemocnici Na Homolce. Pokud by úpravy udělaly i další, veřejné zdravotní pojištění by podle ministra zdravotnictví mohlo ušetřit tři až čtyři procenta nákladů.
   03:53
   Spotřeba elektřiny a plynu
    Čistá spotřeba elektřiny byla loni oproti předešlému roku nižší ve všech dosud vykázaných měsících. Nejvýraznější propad zaznamenali energetici v lednu. To spotřeba proudu meziročně klesla o sedm procent.
    04:43
    Ceny elektřiny a plynu
     Hostem Událostí je náměstek ministra průmyslu a obchodu - René Neděla.
     07:11
     Spor o změny ve slovenském trestním právu
      Slovenská prezidentka zkritizovala novelu trestního práva. Je podle ní protiústavní a ohrožuje vymáhání spravedlnosti. Rušení elitní složky prokuratury nebo nižší tresty za korupci podle ní musí nejdřív projít odbornou debatou.
      09:50
      Protesty na Slovensku
       Živý vstup zpravodaje Jana Šilhana.
       11:39
       Útraty v restauracích
        Loňský rok byl pro restaurace podle jejich provozovatelů horší než ten předešlý. Tržby jim reálně klesly o tři procenta. Kvůli obavám ze ztráty dalších zákazníků většina podniků zatím zcela nepromítla do koncových cen lednové zvýšení DPH.
        13:55
        Největší vojenské cvičení NATO od studené války
         Severoatlantická aliance příští týden uspořádá největší vojenské cvičení paktu od studené války. Společné manévry potrvají až do května. Zapojí se do nich až 90 tisíc vojáků ze všech členských států NATO a Švédska.
         14:15
         Obstrukce kvůli korenspondenční volbě
          Druhým dnem pokračuje ve sněmovně první čtení návrhu zákona, který má zavést korespondenční volbu, kterou prosazuje koalice. Opozice ale tuto normu kritizuje a označuje ji i za protiústavní.
          16:53
          Mimořádná schůze PS
           Chystá se další mimořádná schůze sněmovny, žádá o ni hnutí ANO.
           17:08
           Podezřelým z vraždy v Olomouci je nezletilý
            Chlapec mladší patnácti let je podezřelý z vraždy ženy v Olomouci. K činu se podle vyšetřovatelů přiznal. Osm a třicetiletou oběť našli kriminalisté včera v jejím bytě bez známek života, postrádal ji bývalý parter. Zadržený chlapec není vzhledem k věku trestně odpovědný, soud ho ale může poslat do diagnostického ústavu.
            17:30
            Ostřelování mezi Íránem a Pákistánem
             Napětí mezi Íránem a Pákistánem. Islámábád zaútočil na balúčské povstalce na íránském území – jen dva dny poté, co naopak Teherán zasáhl základnu jiné skupiny na jeho území. Zemřelo 9 lidí, podle Pákistánu teroristé, podle Íránu civilisté včetně žen a dětí.
             19:42
             Razie v polském sídle Orlenu
              Polská protikorupční policie zasahovala v sídle petrochemického gigantu Orlen. Zabavila počítače a dokumenty, prohledávala i kancelář ředitele. Podle médií je důvodem podezření ze zneužití vlivu.
              20:29
              Poslední štacev Semaforu
               V Divadle Semafor má dnes premiéru Poslední Štace. Jiří Suchý se k ní vrátil po více než půl století. S Jiřím Šlitrem ji poprvé nastudovali v roce 1968. Teď je podle autora znovu aktuální.
               23:20
               Záchranáři po útoku u preziedenta
                Prezident Petr Pavel osobně poděkoval zástupcům integrovaného záchranného systému a lékařům, kteří 21. prosince zasahovali při střelbě na pražské Filozofické fakultě. Zhruba tři desítky z nich pozval na hrad.
                25:40
                Nový šéf České pošty
                 Českou poštu povede Miroslav Štěpán. Někdejší ředitel divize poštovních služeb státní podnik provizorně řídil poslední rok, po odchodu Romana Knapa.
                 26:01
                 Průměrné ceny pohonných hmot
                  Ceny pohonných hmot se vyrovnaly. Natural za poslední týden mírně zdražil, nafta stagnovala. V obou případech tak litr průměrně stojí 36 korun a 8 haléřů. Nejvíc platí řidiči v Praze - nejmíň v Ústeckém a Jihočeském kraji.
                  26:25
                  Tresty za zneužívání dětí
                   Ministerstvo spravedlnosti prověřuje případ opakovaného znásilňování dívky, za které pachatel dostal u soudu podmínku. O mírnějším trestu rozhodl minulý týden Krajský soud v Brně. Podle nižší instance měl muž jít na tři roky do vězení.
                   28:59
                   Výstraha před ledovkou
                    Dopravu v Česku stále komplikuje špatné počasí. Ledovka v noci i ráno způsobila nehody po celé republice. Některé silnice byly kvůli vrstvě ledu sjízdné jen obtížně.
                    31:22
                    Předpověď počasí
                     Živý vstup meteoroložky Aleny Zárybnické.
                     33:04
                     Počasí na horách
                      Déšť tady vystřídal sníh. V průběhu dne se teploty na vrcholku Černé hory dostali až k mínus pěti stupňům.
                      34:19
                      Střídání teplot v příštím týdnu
                       Živý vstup meteoroložky Aleny Zárybnické.
                       35:04
                       Vliv výkyvů počasí na úrodu
                        Střídání počasí dlouhodobě nesvědčí plodinám na polích. Aktuálně se to týká pšenice, řepky či ječmene.
                        36:52
                        Výběr mýta
                         Výnos z nákladní dopravy v Česku mírně roste. Na mýtném zaplatili provozovatelé kamionů vloni 14 miliard a 914 milionů korun. Rok před tím stát inkasoval zhruba o 61 milionů méně.
                         37:14
                         Stávka policistů ve Francii
                          Francouzská vláda chystá mimořádnou odměnu v přepočtu víc než 12 miliard korun pro policisty, kteří budou letos dohlížet na bezpečnost letních olympijských her v Paříži a dalších akcí. Těm to ale nestačí a žádají vyšší prémie kvůli náročnosti práce.
                          39:33
                          Zemřel Norbert Lichý
                           Zemřel herec Norbert Lichý, bylo mu 59 let.
                           40:24
                           Požár obchodního komplexu v Chomutově
                            Policie podezírá ze zapálení obchodního komplexu v Chomutově dítě mladšího školního věku. Krátce před vzplanutím mělo v místě odpalovat pyrotechniku. Hasiči k požáru přijeli včera po páté odpoledne, pod kontrolu ho dostali kolem druhé ranní.
                            40:51
                            Led na Marsu
                             Mars má obří zásoby ledu pod svým povrchem a to v rovníkové oblasti. Nový objev zveřejnila Evropská kosmická agentura. Prokázala to data z měření sondy Mars Express, která tuto planetu zkoumá už více než 20 let.
                             41:26
                             Onkologická jóga pro pacinetky s rakovinou prsu
                              Zlepšit zdravotní stav pacientek s rakovinou prsu - cíl projektu Kondicí proti rakovině. Platforma nabízí účinné a zároveň bezpečné cvičení pro ženy s onkologickým onemocněním.
                              43:43
                              Vévodské requiem za karla Schwarzenberga
                               Vévodským requiem uctili památku Karla Schwarzenberga v Českém Krumlově. Bývalý ministr zahraničí zemřel loni v listopadu. Ve městě přivítali knížecí rodinu s jeho synem Janem Nepomukem Schwarzenbergem.
                               44:17
                               Armádní cvičení na Šumavě
                                Nová obrněná vozidla i dosud nevyzkoušené operace s drony - ve vojenském újezdu v Boleticích cvičí armáda. Připravuje se třeba i na misi v Pobaltí. Šumavský terén přináší řadu problémů - a právě ty mají vojáky i techniku prověřit.
                                46:26
                                Výpadek dodávek tepla a teplé vodyv Praze
                                 Na 11 tisíc domácností v Praze je od rána bez tepla a teplé vody. Výpadek zasáhl jihovýchodní část metropole. Důvodem je porucha na potrubí v Michli. Dělníci, podle Pražské plynárenské, pracují na tom, aby se dodávky podařilo obnovit dříve než v plánovaných deset večer.
                                 46:41
                                 Přívaly sněhu v Německu
                                  Německo se druhý den potýká s velkým přívalem sněhu, problémy hlásí především Hesensko a Porýní-Falc. Na tamních dálnicích kvůli náledí uvízly stovky nákladních aut. Úřady vyzývaly řidiče, aby se zásobovali palivem i teplým oblečením.
                                  47:02
                                  Hnutí žen mobilizovaných Rusů
                                   Počet ruských žen, které žádají návrat svých mobilizovaných mužů z války na Ukrajině, neustále roste. Hnutí s názvem Cesta domů na sociální síti Telegram teď aktivně podporuje přes 30 tisíc manželek a matek povolaných vojáků.
                                   49:18
                                   Zpívající fontána v Mariánských Lázních v havarijním stavu
                                    Zpívající fontána v Mariánských Lázních, největší turistická atrakce ve městě, je v havarijním stavu. Opravy si vyžádají odhadem 40 milionů korun. Rekonstrukci město původně plánovalo na zimní přestávku.
                                    50:09
                                    Jméno pro gorilí mládě
                                     Mládě gorily nížinné, které se před dvěma týdny narodilo v pražské zoologické zahradě, je samice. Pohlaví chovatelé potvrdili na základě testu z pupečníkové krve. Od zítřka mohou lidé hlasovat pro jméno malé gorily.
                                     52:19
                                     Cabaret Janáček v Brně
                                      Život a dílo Leoše Janáčka představený zpěvem, tancem i vtipem. To je Cabaret Janáček. Projekt vznikl spoluprací brněnské umělecké organizace Tamuza a klubu Cabaret des Péchés.
                                      Přehrát celé video
                                      Stopáž55 minut
                                      Další díl
                                      19. ledna

                                      Přehled dílů

                                      8319 dostupných
                                      Stopáž55 minut

                                      18. července

                                      Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                                      18. 7. 2024 na ČT1
                                      Stopáž55 minut

                                      18. července

                                      Znakový jazyk a skryté titulky

                                      18. 7. 2024 na ČT24
                                      Stopáž54 minut

                                      17. července

                                      Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                                      17. 7. 2024 na ČT1
                                      Stopáž54 minut

                                      17. července

                                      Znakový jazyk a skryté titulky

                                      17. 7. 2024 na ČT24
                                      Stopáž54 minut

                                      16. července

                                      Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                                      16. 7. 2024 na ČT1
                                      Stopáž54 minut

                                      16. července

                                      Znakový jazyk a skryté titulky

                                      16. 7. 2024 na ČT24
                                      Stopáž54 minut

                                      15. července

                                      Útok na Donalda Trumpa — Vyšetřování útoku — Na místě útoku sobotního atentátu — Šance na znovuzvolení Donalda Trumpa — Nominační sjezd — Sjezd republikánské strany — Vyšetřování atentátu na Donalda Trumpa — Chyby tajné služby — Státní podpora na penzijní spoření — Možnosti penzijního spoření — Vzdání se mandátu — ÚS vyhověl stížnosti disidenta Wonky — Trestní novela na Slovensku — Videohry jako umělecká forma — Návrh na zavedení tzv. klouzavého mandátu — NKÚ o zrušení EET — Počasí zpomalilo žně — Případ vraždy ve Slopném — Škody po bouřkách — Jak nahlásit škodu — Štěnovice po deštích — Škody po bouřkách v lesích — Dražba aut i jízdních kol — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty — Čínská ekonomika — Kaja Kallasová podala demisi — Padla překážka při dostavbě D11 — Trest za vraždu na nádraží v Hradci Králové — Československá stopa v Projektu Manhattan — Evakuační šestikolky pro Ukrajinu — Oprava mostů v Týně nad Vltavou — Olympijský oheň v Paříži — Olympijský festival v Mostě — Dotace na likvidaci černých skládek

                                      15. 7. 2024 na ČT1
                                      Stopáž54 minut

                                      15. července

                                      Znakový jazyk a skryté titulky

                                      15. 7. 2024 na ČT24
                                      Stopáž50 minut

                                      14. července

                                      Atentát na Donalda Trumpa — Trump je lehce zraněn, útočník mrtvý — Americký prezident Biden odsoudil politické násilí — Střelba na předvolební mítinku Trumpa v Pensylvánii — Vyšetřování střelby a rekce amerických politiků — Otázky kolem postupu ochranné služby — Kroky prezidenta Bidena a reakce světových politiků — Policie identifikovala střelce — Atentáty na americké prezidenty a osobnosti — Reakce českých politiků — Vliv atentátu na prezidentskou kampaň — Fotografie z mítinku — Přípravy státního rozpočtu na příští rok — Spory v koalici kvůli snižování schodku — Jednání o příměří v Gaze — Problémy se ztracenými a zapomenutými kufry — Následky lijáků — Platy ve veřejné sféře — Agresor v zahrádkářské kolonii v Přerově — Objasněnost trestných činů — Problémy s viděním na dálku — Krátkozrakost — Vražda v Německu — Končí fotbalové EURO — Projekt létající vnučka — Nový zdroj energie ve Vraňanech u Mělníka — Vory na Šumavě — Zemřela herečka Shannen Doherty — Přípravy olympijských her v Paříži — Plíseň na plodinách — Sledovanost ženského finále Wimbledonu — Příběh herečky Judy Garlandové ve Studiu Dva

                                      14. 7. 2024 na ČT1
                                      Stopáž50 minut

                                      14. července

                                      Znakový jazyk a skryté titulky

                                      14. 7. 2024 na ČT24

                                      Události na sociálních sítích

                                      Napište nám