49 minut

9. prosinec 2023

Obsah dílu

Zádušní mše za Karla Schwarzenberga — Poslední rozloučení s Karlem Schwarzenbergem — Životníky milníky Karla Schwarzenberga — Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem — Odkaz Karla Schwarzenberga — Koncert Karel žije dál — Karel Schwarzenberg ve fotografiích — Boje v Izraeli — Ukrajina k ruským volbám na okupovaných územích — Úspory na provozu stát — Rušení úřednických míst — Počet úřednických míst v Česku — Zemřel Ladislav Županič — Pravidla pro regulaci umělé inteligence — Odložené vyetřování na Hradě — Rozdělení majetku v Česku — Požár bytu v Adamově — Rizikové výlety na horské hřebeny — Změny na železnici — Novinky na železnici — Vlakové spojení po Česku — Ledovka v části Česka — Požár nemocnice u Říma — Německo v rozpočtovém provizoriu — Betlémské světlo pro Česko — Záchrana života pomocí Impelly — Analýza Gorgosaura — Podvodné a rizikové e-shopy — Opravený kostel v Přešticích na Plzeňsku — Dokument o umělci Jeffu Koonsovi

Části dílu

00:41
Zádušní mše za Karla Schwarzenberga
  Lidé se naposledy rozloučili s Karlem Schwarzenbergem. Zádušní mši ve svatovítské katedrále doprovázely státní pocty. Kromě rodiny, přátel a spolupracovníků zesnulého se jí účastnily stovky hostů. Diplomaté, zástupci šlechtických rodů i politici.
  01:51
  Poslední rozloučení s Karlem Schwarzenbergem
   Karel Schwarzenberg vyrůstal během druhé světové války v jižních Čechách. Jeho otec se zapojil do protinacistického odboje. I tak po komunistickém puči přišli o veškerý majetek a odešli do emigrace.
   05:22
   Životníky milníky Karla Schwarzenberga
    Karel Schwarzenberg vyrůstal během druhé světové války v jižních Čechách. Jeho otec se zapojil do protinacistického odboje.
    06:11
    Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem
     Má po operaci nohy. Přesto Jaroslava Valová jede na pohřeb Karla Schwanzenberga. Ještě se zastavila v čimelickém kostele.
     08:32
     Odkaz Karla Schwarzenberga
      Politici, kteří dnes přišli do katedrály, často zmiňovali odkaz Karla Schwarzenberga. Zasloužil se podle nich o svobodu a demokracii. Podporoval - i díky rozsáhlému majetku svého rodu - řadu iniciativ.
      11:21
      Koncert Karel žije dál
       Živý vstup redaktorky Pavly Sedliské.
       12:19
       Karel Schwarzenberg ve fotografiích
        I toto byl kníže. Tady v roli kancléře prezidenta Václava Havla. Fotografie vznikla v roce 1990 při návštěvě Slovenska.
        13:59
        Boje v Izraeli
         Izrael nařídil evakuaci centra největšího města na jihu Pásma Gazy. Operace proti Hamásu se stále víc soustředí právě tam.
         16:43
         Ukrajina k ruským volbám na okupovaných územích
          Kyjev důrazně odsoudil plány Moskvy uspořádat na okupovaných územích příští rok na jaře ruské prezidentské volby.
          17:05
          Úspory na provozu stát
           Vláda zruší přes 2 600 úřednických míst, příští rok díky tomu ušetří skoro 300 milionů korun. Celkem počet pozic klesne o 3 a půl procenta, výdaje na platy ale jen zhruba o procento.
           17:38
           Rušení úřednických míst
            Koalice Spolu před volbami slibovala snížit jejich počet o 13 procent. Zatím vláda dosáhla třetiny této hodnoty. Za nedostatečné to považuje opozice.
            20:45
            Počet úřednických míst v Česku
             Počet míst na ministerstvech a dalších úřadech s příštím rokem klesne na nejnižší hodnotu od roku 2015, kdy začal platit nový služební zákon.
             21:47
             Zemřel Ladislav Županič
              Ve věku osmdesáti let zemřel herec a dabér Ladislav Županič. Proslul zejména v muzikálech a operetách. V tomto oboru získal také cenu Thálie za celoživotní mistrovství.
              22:21
              Pravidla pro regulaci umělé inteligence
               Živý vstup zpravodaje Petra Obrovského.
               24:32
               Odložené vyetřování na Hradě
                Sněmovna už letos zřejmě nestihne projednat vznik vyšetřovací komise, která se má zabývat děním na Hradě z období bývalého prezidenta Miloše Zemana.
                26:28
                Rozdělení majetku v Česku
                 Majetkové rozdíly v Česku jsou podle statistiků větší, než si lidé myslí. Pětina nejbohatších obyvatel vlastní čtyři pětiny veškerého majetku.
                 26:52
                 Požár bytu v Adamově
                  Požár bytu v Adamově na Blanensku. Hasiči z domu zachránili sedm lidí, dva z nich pomocí žebříku, ostatní obyvatele vyvedli ven v maskách.
                  27:16
                  Rizikové výlety na horské hřebeny
                   Provozovatelé skiareálů dnes otevřeli další kilometry sjezdovek. Už se lyžuje prakticky na všech českých horách. Hoteliérům zároveň rychle přibývají rezervace na následující týdny a měsíce.
                   29:08
                   Změny na železnici
                    V noci se mění jízdní řády ve veřejné dopravě. Dotkne se to kompletně celé železnice - od které se odvíjí i většina meziměstských linek v regionech.
                    31:45
                    Novinky na železnici
                     O tomto víkendu se pro cestující otevírají i dvě nové železniční zastávky: jedna v Praze na Rajské zahradě - na trati z Prahy do Nymburka. Tam vzniká i nový přestup na metro. Druhá zastávka je skromnější - na lokálce z Chrudimi do Skutče, dočkali se lidé z vesnice Orel kousek od Slatiňan.
                     32:45
                     Vlakové spojení po Česku
                      Za víc peněz dopravci slibují třeba čistší vagony, lepší servis, ale hlavně méně zpožděných spojů. Právě na to si cestující stěžují nejčastěji.
                      35:26
                      Ledovka v části Česka
                       Živý vstup redaktora Petra Minaříka.
                       36:42
                       Požár nemocnice u Říma
                        Při rozsáhlém požáru nemocnice v italském městě Tivoli nedaleko Říma zemřeli tři lidé. Oheň vypukl po vznícení odpadu. Plameny se rychle rozšířily a zasáhly oddělení urgentního příjmu a jednotku intenzivní péče.
                        37:05
                        Německo v rozpočtovém provizoriu
                         Německo nebude mít do konce prosince schválený rozpočet na příští rok. Po verdiktu ústavního soudu nesmí spolková vláda používat peníze uvolněné v době koronavirové pandemie na zmírňování jejích dopadů pro jiné účely.
                         39:33
                         Betlémské světlo pro Česko
                          Do Česka míří takzvané betlémské světlo - vezou ho skauti vlakem z rakouského Lince. Plamínek je jedním z novodobých symbolů Vánoc, který vznikl v roce 1986 v právě v Rakousku. Přes něj se do celé Evropy dostane oheň zapálený v Chrámu Narození Páně v Betlémě.
                          40:08
                          Záchrana života pomocí Impelly
                           Nejmenší srdeční pumpu na světě začali nově při operacích využívat kardiologové z nemocnice v Třinci-Podlesí.
                           42:17
                           Analýza Gorgosaura
                            Pohled do nitra Gorgosaura - velkého ještěra z čeledi tyranosaurovitých. Vědcům z Kanady se podařilo analyzovat obsah žaludku zkamenělého pět a sedmdesát milionů let starého tvora. Našly v něm dva menší mladé dinosaury.
                            42:46
                            Podvodné a rizikové e-shopy
                             Denně podle České obchodní inspekce na internetu přibývá prodejců s nekalými praktikami. Zvlášť teď před Vánoci je při nákupech důležitá obezřetnost.
                             45:13
                             Opravený kostel v Přešticích na Plzeňsku
                              Skončily rozsáhlé opravy Kostela Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích na Plzeňsku. Jde o největší barokní chrám mimo hlavní město. Vedle vede silnice první třídy na Šumavu - a právě otřesy od kamionové dopravy se v minulosti podepsaly na jeho stavu.
                              46:04
                              Dokument o umělci Jeffu Koonsovi
                               Česká kina začala promítat dokument o jednom z nejvýznamnějších a zároveň nejkontroverznějších výtvarníků současnosti – Jeffu Koonsovi.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž49 minut
                               Další díl
                               10. prosinec 2023

                               Přehled dílů

                               Stopáž55 minut

                               1. březen

                               Headlines — Reforma důchodů — Věk odchodu do penze — Stárnutí české populace — Změny v důchodech — Pohřev Alexeje Navalného — Incident v Gaza City — Propad české ekonomiky o 0,4 % — Schodek státního rozpočtu — Oprava kolejí na Ždársku — Rekordní včerejší prodej dáničních známek — Problémy s migranty v USA — Vít Rakušan ve Lvově — Má vlast pod taktovkou Semjona Byčkova — Vláda o požadavcích zemědělců — Přihlášky s střední školy — Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii měření — Stamilionové škody po sprejerech — Zákaz produktů s HHC — Požití výrobků s HHC — HHC proti bolesti i na spaní — Munice pro Ukrajinu — Zpronevěra desítek milionů u Sokola — Vystavování plné moci — Požár budovy v Bangladéši — Prezident Pavel v Lucemburku — Podezření na týrání krav a telat v chovu v Krasonicích na Jihlavsku — 70 let od nejsilnějšího jaderného výbuchu — Konec papírových pokut za stěračem — Ochrana britských poslanců kvůli výhrůžkám — Ukrajinské děti v českých školách — Útok na takzvanou Moldavskou dráhu — Ochrana vyhořelého kostela na Petříně — Juniorský baletní soubor

                               1. 3. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               1. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               1. 3. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               29. únor

                               Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illinois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

                               29. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               29. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               29. 2. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               28. únor

                               Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                               28. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               28. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               28. 2. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               27. únor

                               Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                               27. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               27. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               27. 2. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               26. únor

                               Jak podpořit výkon ekonomiky — Tripartita o zaměstnanosti a penzích — Opatření podle Národní ekonomické rady vlády — Summit o efektivnější pomoci Ukrajině v Paříži — Stažení ukrajinských vojáků z Lastočkyně — Změna cen dálničních známek — Tři Češi zemřeli v Kyrgyzstánu pod lavinou — Protesty evropských zemědělců — Protest zemědělců proti unijní politice — Výměna průkazů pojištěnců VZP — Stavba mostu přes Bečvu — Vyšetřování výbuchů na plynovodech Nord Stream — Klec bláznů ve Švandově divadle — Proces se soudcem Ivanem Elischerem — Odkládané investice českých zbrojařů — NKÚ: Chemické vojsko bez potřebného vybavení — Ocenění za pomoc napadenému chlapci — Rekordně teplý únor — Trend nižší spotřeby plynu — Spotřeba zemního plynu — Volná cesta Švédska do NATO — Rezignace palestinské vlády — Případy černého kašle v Česku — HHC na seznamu zakázaných látek — Další odložený nástup zaměstnanců hutí Liberty Ostrava — Kauza nemocničních zakázek — Japonský modul na Měsíci — Létající úředníci — Neplatné referendum v Jáchymově — Teplý únor a klíšťata — Austrálie a kybernetické hrozby — Rostoucí zájem o leteckou přepravu zboží — Jihočeské ocenění zrestaurovaných varhan

                               26. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               26. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               26. 2. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám