54 minut

14. srpna 2023

Obsah dílu

Robert Fremr nebude ústavní soudce — Spory o soudce Roberta Fremra — Robert Fremr a ústavní soudci — Debaty o předčasném ukončení cenových stropů na energie — Předčasné ukončení cenových stropů na energie? — Další politická jednání — Požáry na Havaji — Závěy auditu NKÚ v nemocnicích — Likvidace Dolu Frenštát — Válka na Ukrajině — Porodnost za války na Ukrajině — Pád rublu — Výstavba Dvoreckého mostu — Obvinění Donalda Trumpa — Požár výrobní haly v Žebráku — Žně v Česku — Erupce Etny komplikuje dopravu — Vážné nehody motocyklistů — Vlna veder v Česku — Vedra v Česku — Kvalita vody - rizikové koupání — Noví předsedové úřadů pod MPO — Obytná auta v chráněných oblastech — Výběr mýta — Protesty v Izraeli — Požár v Plzni — Rozhodnutí o vyhlídce v Markvarticích — Proměna smíchovského nádraží — Soud s americkým influencerem — Pátrání po houbaři — Kontrola krmiv pro hospodářská zvířata — Demolice podjezdu — Sbírka pro rodinu popálené dívky — Oslavy UNESCO v Třebíči

Části dílu

00:38
Robert Fremr nebude ústavní soudce
  Robert Fremr ústavním soudcem nebude. Odpoledne oznámil, že se vzdal nominace na tuto pozici. S prezidentem už o tom jednal.
  01:40
  Spory o soudce Roberta Fremra
   Nově se objevily i informace o tom, že Robert Fremr poslal před sametovou revolucí do vězení dělníka za hanobení republiky a jejího představitele. Odvolací soud to později zrušil. S informací přišel server Echo 24.
   04:57
   Robert Fremr a ústavní soudci
    Robert Fremr má zkušenosti s trestním a mezinárodním právem. Už od pětadvaceti let byl součástí justice normalizačního Československa, měsíc před pádem režimu vstoupil do KSČ. Tři dny po 17. listopadu 1989 ze strany odešel.
    05:58
    Debaty o předčasném ukončení cenových stropů na energie
     Možný dřívější konec vládních stropů na energie. Diskutují o tom některé koaliční strany. Cenové limity na elektřinu a plyn přitom mají podle původního plánu platit do konce letošního roku.
     06:57
     Předčasné ukončení cenových stropů na energie?
      Teď vládou zastropované ceny stále platí nižší miliony lidí. Jen u největšího tuzemského dodavatele ČEZ se jedná o dva miliony zákazníků.
      10:03
      Další politická jednání
       O příjmech a výdajích státu budou vládní politici jednat v nadcházejících dnech. Po dvou týdnech se z dovolené vracejí ministři. Vláda pozítří probere i zdanění velkých nadnárodních firem. Příští týden se pak koaliční špičky v takzvaném formátu K 15 vrátí k debatám o úpravách úsporného balíčku.
       11:30
       Požáry na Havaji
        Požár na Havaji má už 96 obětí - práce záchranářů ale pokračuje pomalu a pohřešovaných jsou stále stovky.
        14:11
        Závěy auditu NKÚ v nemocnicích
         Nejvyšší kontrolní úřad upozornil na nehospodárné nakládání s penězi ve třech fakultních nemocnicích. Jde skoro o pět miliard korun, mimořádně poskytnutých ministerstvem zdravotnictví v letech 2019 až 2021.
         15:48
         Likvidace Dolu Frenštát
          Živý vstup redaktorky Pavly Daňkové.
          17:20
          Válka na Ukrajině
           Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil jednotky u frontové linie v Doněcké oblasti. Sešel se s vojáky, kteří bojují poblíž okupovaného Soledaru. Ruské síly v noci opět útočily na jih Ukrajiny.
           18:01
           Porodnost za války na Ukrajině
            Na Ukrajině klesá porodnost – rodí se o čtvrtinu dětí míň než před začátkem války. I kvůli ní naopak roste zájem o reprodukční kliniky. Z obav před zraněním během bojů volí řada lidí, především vojáků, možnost zmražení embryí nebo spermií.
            20:09
            Pád rublu
             Hodnota ruské měny prudce padá. Jeden dolar má podle aktuálního kurzu cenu sta rublů. Ten je tak nejslabší za posledních 17 měsíců. Na vině jsou podle ekonomů vysoké výdaje Moskvy na zbrojení a zároveň klesající příjmy z vývozu surovin. Kreml kvůli propadu kritizuje centrální banku. Ta zvažuje zvýšení úrokových sazeb.
             20:33
             Výstavba Dvoreckého mostu
              Pokračuje stavba pražského Dvoreckého mostu. Spojí městské části Smíchov a Podolí. Po kubistické stavbě budou jezdit cyklisté i MHD, pro pěší bude v jejím okolí místo pro odpočinek, sport i kulturu.
              23:23
              Obvinění Donalda Trumpa
               Úřady v americkém státě Georgie zřejmě hodlají obvinit exprezidenta Donalda Trumpa mimo jiného z vydírání, spiknutí a nepravdivých prohlášení v souvislosti s prezidentskými volbami v roce 2020.
               23:49
               Požár výrobní haly v Žebráku
                Více než sto padesát hasičů zasahovalo u požáru výrobní haly v Žebráku na Berounsku. Jednotky na místě stále zůstávají, podařilo se jim ale dostat oheň pod kontrolu, už se dál nešíří.
                25:56
                Žně v Česku
                 Žně letos kvůli počasí postupují pomalu. Sklizeno je 57 procent polí se základními obilovinami. U ploch osetých řepkou je hotovo z víc než devadesáti procent.
                 26:14
                 Erupce Etny komplikuje dopravu
                  Noční erupce Etny na Sicílii komplikuje leteckou i pozemní dopravu v Katánii, největším městě na ostrově. Velkou část oblasti pokryla vrstva sopečného popela. Zavřené je letiště, auta mohou jezdit rychlostí nanejvýš třicet kilomtrů v hodině, starosta taky zakázal cestovat na kolech, skútrech a motocyklech.
                  26:39
                  Vážné nehody motocyklistů
                   Minimálně 55 lidí už zemřelo při nehodách během letošních prázdnin. Je to výrazně míň obětí než v letech před covidem. Jiné je to u motorkářů. Ve srovnání s rokem 2019 je počet jejich kolizí prakticky stejný - a tragická bilance dokonce horší.
                   28:48
                   Vlna veder v Česku
                    Letní počasí je zpět. Na mnoha místech Česka přesáhly teploty 31 stupňů Celsia. Naplnila se tak výstraha meteorologů.
                    31:01
                    Vedra v Česku
                     Živý vstup meteorologa Pavla Karase.
                     34:48
                     Kvalita vody - rizikové koupání
                      Chladné počasí předchozích dnů mělo vliv na kvalitu vody v přírodních koupalištích.
                      36:50
                      Noví předsedové úřadů pod MPO
                       Ministerstvo průmyslu uzavřelo příjem žádostí do výběrových řízení na předsedy tří úřadů. O místo šéfa Správy státních hmotných rezerv se uchází sedm kandidátů, na vedení Českého báňského úřadu a Úřadu průmyslového vlastnictví resort obdržel shodně dvě přihlášky.
                       37:17
                       Obytná auta v chráněných oblastech
                        Lidé s obytnými auty a přívěsy komplikují práci ochráncům přírody. Táboří v chráněných oblastech mimo kempy. Na své pozemky lákají k noclehu často i jejich vlastníci - i k tomu ale potřebují povolení správy rezervace.
                        39:17
                        Výběr mýta
                         Výnos z nákladní dopravy v Česku mírně roste. Na mýtném zaplatili provozovatelé kamionů v červenci miliardu a 175 milionů korun. Před rokem stát inkasoval zhruba o procento méně.
                         39:36
                         Protesty v Izraeli
                          Protesty proti soudní reformě v Izraeli už trvají víc než půlroku a ani letní parlamentní přestávka emoce neuklidnila. Kromě demonstrací a politických hádek se teď schyluje k dalšímu souboji.
                          41:57
                          Požár v Plzni
                           Třípatrový dům začal dopoledne hořet v centru Plzně. Policisté z budovy evakuovali dva lidi a taky obyvatele nejbližšího okolí. Podle sousedů byl dům vybydlený a žili v něm hlavně lidé bez domova. Budova je památkově chráněná.
                           42:51
                           Rozhodnutí o vyhlídce v Markvarticích
                            Živý vstup redaktorky Barbory Lancové.
                            44:09
                            Proměna smíchovského nádraží
                             Druhá etapa proměny smíchovského nádraží v Praze začne příští rok – Správa železnic vypsala veřejnou zakázku za 5,2 miliardy na zhotovitele. Vítěz se postará třeba o přestavbu kolejiště, obnovu tří nástupišť a vybudování čtvrtého nebo stavbu nové lávky. Hotovo má být v roce 27.
                             44:39
                             Soud s americkým influencerem
                              Tento týden čeká soud amerického influencera, který je obviněný z podněcování k výtržnostem v New Yorku. Na náměstí Union Square svolal na počátku měsíce bez povolení úřadů akci, která vyústila v násilnosti.
                              46:58
                              Pátrání po houbaři
                               Policie pátrá po devět-a-šedesátiletém muži z Chomutovska, který včera dopoledne odešel na houby a zatím se nevrátil. Senior může být v ohrožení života. Vydal se do lesů nad chatovou oblastí u obce Ciboušov. Je 178 cm vysoký, štíhlé postavy. Na sobě měl šedé triko a tepláky.
                               47:33
                               Kontrola krmiv pro hospodářská zvířata
                                Kontroly kvality krmiv. Ta ovlivňuje nejen zdraví hospodářských zvířat, ale i výsledný produkt - třeba maso nebo mléko. Testům přitom nevyhoví zhruba každý šestý vzorek. Laboratoře se letos taky víc zaměřují na krmné směsi z Ukrajiny.
                                49:25
                                Demolice podjezdu
                                 Zlínský kraj dnes definitivně přišel o jednu technickou raritu. Silničáři v Ludkovicích zbourali podjezd na trase nikdy nepostavené baťovské silnice mezi Zlínem a Luhačovicemi. Stavba z roku 1940 nebyla památkou, navíc byla ve špatném technickém stavu.
                                 50:03
                                 Sbírka pro rodinu popálené dívky
                                  Nedávné předčasné propuštění dvou vítkovských žhářů z vězení vyvolalo i vlnu solidarity. Lidé pomocí sbírky vyjadřují podporu Natálii Sivákové, která před čtrnácti lety při rasově motivovaném útoku utrpěla rozsáhlé popáleniny.
                                  52:04
                                  Oslavy UNESCO v Třebíči
                                   V Třebíči začínají Oslavy UNESCO. Potrvají týden. Od zápisu židovské čtvrti a areálu baziliky svatého Prokopa na seznam světových památek uplynulo dvacet let.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž55 minut
                                   Další díl
                                   15. srpna 2023

                                   Přehled dílů

                                   8329 dostupných
                                   Stopáž53 minut

                                   23. července

                                   Headlines — Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                                   23. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž53 minut

                                   23. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   23. 7. 2024 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   22. července

                                   Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                                   22. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   22. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   22. 7. 2024 na ČT24
                                   Stopáž49 minut

                                   21. července

                                   Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                                   21. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž49 minut

                                   21. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   21. 7. 2024 na ČT24
                                   Stopáž49 minut

                                   20. července

                                   Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                                   20. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž49 minut

                                   20. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   20. 7. 2024 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   19. července

                                   Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                                   19. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   19. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   19. 7. 2024 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám