54 minut

7. července 2023

Obsah dílu

Volodymyr Zelenskyj v Česku — Setkání prezidentů Ukrajiny a Česka — Program prezidenta Zelenského v Praze — Pomoc napadené zemi — Prezidentova procházka Prahou — Bezpečnostní manévry kvůli Zelenského návštěvě — Momentky z návštěvy prezidenta Zelenského v Praze — Volodymyr Zelenskyj na Slovensku — Roztržka prezidentů v Bulharsku — Jednání v Turecku o obilné dohodě — Spor o dělení daňových příjmů — Tragický požář v milánském domově důchodců — Hazardní jízda v Brně — Kontroly v Českém Švýcarsku — Vývoj v českém průmyslu — Přetrvávající pokles českého stavebnictví — Priority nadcházejícího summitu NATO — Srážka autobusů v New Yorku — Jak hodnotíte soužití romské a neromské populace v Česku — Podvodné praktiky na internetu — Odklad tendru na Dukovany — Nehody na obchvatu Chýnova — Odhlehčovací služby pro seniory — Prodaná nevěsta v Holašovicích — Ordinační doba zubní pohotovosti v Plzeňském kraji — Nepokoje kvůli větrným elektrárnám — Běh s býky v Pamploně — Finále festivalu v Karlových Varech

Části dílu

00:46
Volodymyr Zelenskyj v Česku
  16 hodin v Praze. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oficiálně navštívil Českou republiku. Setkal se s prezidentem, premiérem a předsedy obou komor parlamentu a v hlavním městě strávil i noc.
  01:42
  Setkání prezidentů Ukrajiny a Česka
   První den - nebo spíš jen večer - patřil v návštěvě Volodymyra Zelenského Pražskému hradu. Svého hostitele Petra Pavla informoval o situaci na frontě, vývoji v sousedním Bělorusku, odkud může Ukrajina čekat ruský útok.
   04:29
   Program prezidenta Zelenského v Praze
    Během dneška ukrajinská hlava státu postupně jednala také se zbylými nejvyššími ústavními činiteli. Tedy - premiérem, předsedou Senátu i šéfkou Sněmovny.
    06:51
    Pomoc napadené zemi
     Hostém Událostí je předseda Senátu Miloš Vystrčil.
     09:56
     Prezidentova procházka Prahou
      Až dnes se rozhodlo i o krátké návštěvě prezidenta Zelenského přímo v ulicích Prahy. Spolu s premiérem Petrem Fialou položil květiny na Národní třídě. U desky, která připomíná násilí proti studentům ze 17. listopadu 1989 - tedy začátek sametové revoluce.
      12:07
      Bezpečnostní manévry kvůli Zelenského návštěvě
       Návštěva ukrajinského prezidenta si podle policie vyžádala mimořádná - až nadstandardní bezpečnostní opatření. Ta se s ukrajinskou stranou ladila týden. Vše běželo v režimu tajné a i proto se detaily někteří policisté dověděli až v sobotu při nasazení.
       15:46
       Momentky z návštěvy prezidenta Zelenského v Praze
        Snímek z paluby českého speciálu. Letadlo s prezidentem Zelenským doprovázela dvojice armádních gripenů.Příjezd na Pražský hrad a Volodymyr Zelenskyj, který zdraví podporovatele.
        17:12
        Volodymyr Zelenskyj na Slovensku
         Živý vstup zpravodaje Jana Šilhana.
         20:20
         Roztržka prezidentů v Bulharsku
          Ukrajinský prezident dorazil do Česka z bulharské Sofie. S tamním premiérem Denkovem se dohodl na dalším významném balíku vojenské pomoci.
          22:02
          Jednání v Turecku o obilné dohodě
           Živý vstup zpravodajky Barbory Maxové.
           24:21
           Spor o dělení daňových příjmů
            Kraje žádají stejný podíl z výběrů daní jako dosud - vládní úsporní balíček naopak počítá se snížením. Část hejtmanů chce zároveň změnit způsob, jakým se peníze mezi regiony rozdělují.
            27:03
            Tragický požář v milánském domově důchodců
             Při požáru domova důchodců v italském Miláně zemřelo šest seniorů. Dalších osmdesát utrpělo zranění. Všichni se nadýchali toxickým kouřem. Požár vzplanul v jednom z pokojů, kde žily dvě ženy. Obě uhořely.
             27:23
             Hazardní jízda v Brně
              Policie pátrá po svědcích sobotní zběsilé jízdy dvou aut značek BMW v Brně. Mladí řidiči kličkovali v ulicích, projížděli v protisměru, nabourali čtyři auta a jeden z nich zezadu srazil motocyklistu. Způsobili škodu nejméně za čtvrt milionu korun.
              27:48
              Kontroly v Českém Švýcarsku
               Živý vstup redaktorky Barbory Lancové.
               29:13
               Vývoj v českém průmyslu
                Českému průmyslu se v květnu dařilo lépe, než ekonomové předpokládali. Vyplývá to z dnešních dat statistického úřadu. Meziročně vzrostl o 1,4 procenta. Ještě o dvě desetiny lepší výsledek vykázal ve srovnání s dubnem.
                32:46
                Přetrvávající pokles českého stavebnictví
                 S problémy se dál potýká české stavebnictví. To v meziročním srovnání klesá už čtyři měsíce v řadě. Slabší je výstavba budov i inženýrské stavitelství, kam spadá třeba budování silnic.
                 35:18
                 Priority nadcházejícího summitu NATO
                  Spojenci příští týden na summitu NATO v Litvě přislíbí Ukrajině budoucí členství. Podle generálního tajemníka Jense Stoltenberga je pro Kyjev připravený víceletý program, který má pomoci tamní armádě přiblížit se standardům Severoatlantické aliance. Kromě toho má 31 států schválit nové obranné plány.
                  37:20
                  Srážka autobusů v New Yorku
                   Při srážce dvou autobusů na Manhattanu v New Yorku se zranilo kolem pěti desítek lidí. Více než polovina skončila v nemocnici. Nikdo není v ohrožení života. Podle newyorských úřadů řidič turistického autobusu projel na červenou a na křižovatce se srazil s vozidlem veřejné dopravy.
                   37:42
                   Jak hodnotíte soužití romské a neromské populace v Česku
                    Soužití Romů a ostatních obyvatel Česka se postupně zlepšuje. Podle průzkumu CVVM ho negativně hodnotí 63 procent respondentů, a to je nejnižší údaj v historii měření. Za dobré už považuje vztahy obou skupin každý třetí dotázaný.
                    38:07
                    Podvodné praktiky na internetu
                     Internetových podvodů dál přibývá. Policie odhaduje, že letos počet trestných činů v kyberprostoru se přiblíží k hranici dvaceti tisíc. Typicky lidé přijdou o peníze při nabídkách investic nebo na bazarových stránkách při prodeji vlastního zboží.
                     40:37
                     Odklad tendru na Dukovany
                      Konečné nabídky na dostavbu Dukovan budou moci účastníci tendru podávat až do začátku října. Resort průmyslu České televizi potvrdil, že termín na žádost soutěžících firem o několik týdnů odsunul.
                      41:29
                      Nehody na obchvatu Chýnova
                       Tragické nehody na obchvatu Chýnova. V posledních dnech tam zahynuli dva lidé. Nehody provázejí úsek od jeho otevření. Silničáři na něj plánují instalovat měřiče rychlosti, radnice zažádá o stopku na jednu z křižovatek.
                       43:29
                       Odhlehčovací služby pro seniory
                        Místa v odlehčovacích službách pro seniory jsou plná. Stále častěji je využívají domácí pečující, kteří si o prázdninách chtějí odpočinout. Mnozí si službu rezervovali i půl roku dopředu. Zařízení dodávají, že volněji mají v denních stacionářích.
                        45:40
                        Prodaná nevěsta v Holašovicích
                         25 let od zápisu na seznamu UNESCO oslavují v jihočeských Holašovicích. Právě se tam díváme živě. Opera jihočeského divadla uvádí Prodanou nevěstu - v unikátních kulisách tamních hospodářských usedlostí. Obec si zachovala svou architektonickou podobu tzv. selského baroka z 19. století, a je tak autentickým místem pro námluvy Mařenky a Jeníka.
                         46:38
                         Ordinační doba zubní pohotovosti v Plzeňském kraji
                          S bolestí zubů na jediné zubní pohotovosti v Plzeňském kraji - v Plzni na Denisově nábřeží - čekají teď lidé i několik hodin. Za ošetřením sem totiž jezdí i ti z Karlovarského regionu, kde od dubna pohotovost během týdne úplně chybí. Situaci teď komplikují i letní dovolené stomatologů.
                          47:26
                          Nepokoje kvůli větrným elektrárnám
                           Izraelský projekt výstavby 21 obřích větrných elektráren v severní části Golanských výšin narazil na tvrdý nesouhlas tamních obyvatel, malé komunity Drúzů. Ti se obávají záboru zemědělských pozemků a dopadů na krajinu.
                           49:52
                           Běh s býky v Pamploně
                            Tradice a zábava, nebo týrání – i letos jsou oslavy svatého Fermína ve španělské Pamploně sporem mezi příznivci běhu s býky a ochránci zvířat. Při dnešním zahajovacím – první kole z osmi – se po pádech lehce zranilo šest lidí.
                            50:18
                            Finále festivalu v Karlových Varech
                             Živý vstup redaktora Jiřího Svobody.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             8. července 2023

                             Přehled dílů

                             Stopáž49 minut

                             16. června

                             Headlines — Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                             16. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             16. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             16. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             15. června

                             Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                             15. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             15. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             15. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             14. června

                             Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                             14. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             14. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             14. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             13. června

                             Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velké firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u Tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici — Summit G7 — Autonomní drony

                             13. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             13. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             13. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             12. června

                             Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                             12. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             12. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             12. 6. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám