55 minut

25. dubna 2023

Obsah dílu

Headlines — Rozhodnutí o nových ministrech — Personální výměny ve vládě — Prezident o výměně ministrů — Bidenova prezidentská kandidatura — EU zpoplatní emise — Platby měst a obcí za energie — Odchody do důchodu — Podzemní stěna k ochraně vody — Výjimečný trest pro bývalého policistu — Pomoc Ukrajině — Boje v Súdánu navzdory příměří — Pocta pro Danielu Kolářovou — Koalice o daňových výjimkách — Kauza Dominika Feriho — Příjmy lékáren ze zdravotního pojištění — Kriminalita v ČR — Mráz ve vegetačním období — Kontroverzní zákrok bezpečnostní služby — Výstavba metra D — Milníky stavby metra — Spor o dovoz obilí z Ukrajiny — Obchod Česka s obilím — Soud s někdejším komunistickým ministrem — Rekordní investice v USA — Stíhání za dezinformace — Záchrana vodáků ze zavodněných řek — Jednání předsedů parlamentů zemí EU — Sonda k Měsíci — Budoucnost Škody Auto — Česká pomoc dětem ve Vietnamu — Aktivisté vypustili pneumatiky — Nová hřebenová stezka Českým Švýcarskem — Ocenění sociálních pracovníků — Festival dokumentárních filmů Academia Film Olomouc

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Rozhodnutí o nových ministrech
   Rozhodnutí o dvou nových českých ministrech. Celostátní výbor hnutí STAN právě dnes večer probere nominace na šéfy resortů školství a evropských záležitostí.
   01:36
   Personální výměny ve vládě
    Aktuální střídání se týká hned dvou z osmnácti členů vlády. Důležité je i proto, že jde o dosud největší výměnu v kabinetu Petra Fialy.
    02:14
    Prezident o výměně ministrů
     Živý vstup redaktora Martina Šnajdra.
     06:10
     Bidenova prezidentská kandidatura
      Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
      08:03
      EU zpoplatní emise
       Evropská unie schválila reformu trhu s emisními povolenkami. V příštích letech zpoplatní emise třeba z lodní nebo letecké dopravy. Od roku 2027 se povolenky budou vydávat i distributorům, kteří zajišťují vytápění budov.
       08:29
       Platby měst a obcí za energie
        Drahé energie dál dopadají na domácnosti i na firmy nebo obce. Mnohým z nich letos končí dlouhodobá výhodná fixace. Další už využívají vládní cenové stropy - i tak platí mnohem víc než dřív.
        10:57
        Odchody do důchodu
         Lidé v náročných profesích by podle ministra práce mohli odcházet do důchodu i o pět let dříve než ti ostatní. Výše penze by se jim přitom nekrátila. Marian Jurečka to řekl serveru Blesk.cz.
         11:25
         Podzemní stěna k ochraně vody
          Živý vstup redaktorky Jany Šrámkové.
          12:46
          Výjimečný trest pro bývalého policistu
           28 let vězení za vraždu sousedky, založení požáru v bytovém domě, znásilnění vlastní matky a další zločiny. Výjimečný trest pravomocně potvrdil pražský vrchní soud bývalému policistovi.
           13:29
           Pomoc Ukrajině
            Kyjev dostal od Evropské unie další finanční pomoc ve výši přes 35 miliard korun. Jde o třetí část z balíku téměř 423 miliard, který Ukrajině pomáhá plnit letošní státní rozpočet.
            16:29
            Boje v Súdánu navzdory příměří
             Navzdory příměří se v Súdánu stále bojuje. Při střetech mezi armádou a polovojenskou skupinou už zahynulo bezmála 460 lidí. Víc než čtyři tisíce utrpěly zranění. Světovou zdravotnickou organizaci znepokojilo, že jedna ze stran konfliktu ovládla laboratoř se vzorky spalniček a cholery.
             16:59
             Pocta pro Danielu Kolářovou
              Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech letos ocení herečku Danielu Kolářovou. Cenu prezidenta festivalu získá za přínos československé kinematografii. Od šedesátých let ztvárnila přes 130 filmových a televizních rolí.
              19:32
              Koalice o daňových výjimkách
               Vláda zvažuje zrušit nebo omezit 15 daňových výjimek za téměř 9 miliard korun ročně. Česká televize to zjistila z materiálu poslaného ministerstvem financí koaličním lídrům. Na seznamu je třeba zrušení školkovného nebo daňové slevy na nepracující manželku či manžela.
               22:31
               Kauza Dominika Feriho
                Poslední svědecké výpovědi u soudu s exposlancem Dominikem Ferim. Za zavřenými dveřmi trestní senát vyslýchal bývalé partnery poškozených dívek, které Feri podle obžaloby znásilnil. Bývalý politik to odmítá a říká, že se vše stalo se vzájemným souhlasem.
                23:40
                Příjmy lékáren ze zdravotního pojištění
                 Příjem lékáren ze zdravotního pojištění poklesl v posledních 15 letech v průměru o víc než 20 procent. Uvedla to lékárnická komora. Důsledkem jsou podle ní nízké mzdy farmaceutů a zánik lékáren v menších obcích.
                 25:50
                 Kriminalita v ČR
                  Kriminalita v Česku roste.Policisté evidovali za letošní první čtvrtletí přes 51 tisíc trestných činů - o 9 procent více než před rokem. Přibylo hlavně majetkové kriminality. A taky vražd.
                  26:13
                  Mráz ve vegetačním období
                   Noci na zítřek a pozítří budou v Česku chladné – teploty spadnou pod nulu. Přízemní mrazíky můžou poškodit v polohách pod 600 metrů nad mořem teplomilnější plodiny, brambory a zeleninu.
                   26:37
                   Kontroverzní zákrok bezpečnostní služby
                    Rvačka pořadatelské služby s fanoušky. Incident, který se stal během fotbalového zápasu na českobudějovickém stadionu teď vyšetřuje policie. Zákrok lidí z bezpečnostní agentury odsoudil domácí klub i Ligová fotbalová asociace.
                    28:46
                    Výstavba metra D
                     První úsek nové linky D pražského metra by měl být brzy proražený – zbývá už jen asi 60 metrů. Dopravní podnik to oznámil teď, rok po zahájení stavby.
                     31:52
                     Milníky stavby metra
                      Vybudovat metro neúspěšně navrhl obchodník Ladislav Rott. Počátkem 40. let byly hotové projekty tři tras. Jenže stavbu odložila válka a komunisté ji po převratu stopli úplně.
                      35:33
                      Spor o dovoz obilí z Ukrajiny
                       Zástupci agrárních komor zemí visegrádské 4 vyzývají Evropskou komisi k zastavení bezcelního dovozu obilí z Ukrajiny. Podle nich tamní zemědělské komodity deformují evropský trh. Zemědělci mají problém s odbytem i nižšími výkupními cenami.
                       37:53
                       Obchod Česka s obilím
                        Jak se mění vývoz a dovoz ukazují konkrétní čísla. Platí, že Česká republika patří mezi výrazné vývozce. Podrobnosti má Daniel Stach.
                        39:07
                        Soud s někdejším komunistickým ministrem
                         Začal soud s 92letým Vratislavem Vajnarem. Podle obžaloby nese coby komunistický ministr vnitra podíl na zákrocích pohraničníků z let 1983 až 1988. Tři lidé při nich zemřeli, další utrpěli zranění.
                         40:12
                         Rekordní investice v USA
                          Provoz jedné z největších českých investic ve Spojených státech slavnostně spustili guvernér Západní Virginie a vlivní američtí zákonodárci.
                          42:53
                          Stíhání za dezinformace
                           73 trestních stíhání kvůli nepravdivým a štvavým informacím na dezinformačních serverech. O vyšetřování těchto případů souvisejících hlavně s ruskou agresí na Ukrajině dnes policejní prezident informoval senátory.
                           43:19
                           Záchrana vodáků ze zavodněných řek
                            Silný proud a převrácený raft. Jeho posádce musel letět na pomoc vrtulník. Tak vypadala jedna z prvních letošních záchran vodáků na Sázavě. Po zimě se lodě pomalu vracejí na řeky.
                            44:45
                            Jednání předsedů parlamentů zemí EU
                             Na nutnosti zbavit se závislosti na Rusku nebo na další podpoře Kyjeva se v Praze shodli předsedové parlamentů Evropské unie. Jednání se zúčastnily i země, které na členství čekají, včetně Ukrajiny.
                             45:29
                             Sonda k Měsíci
                              Historicky první úspěšné přistání soukromé firmy na Měsíci - před několika desítkami minut se povedlo japonské firmě ispace. Po pětiměsíčním letu její nosič dopravil na povrch dvojici vozítek.
                              45:59
                              Budoucnost Škody Auto
                               Živý vstup redaktorky Venduly Pokorné.
                               47:28
                               Česká pomoc dětem ve Vietnamu
                                Navzdory pokrokům v posledních letech se Vietnam stále potýká s problémem obchodu s lidmi. Jeho obětmi jsou často ti nejbezbrannější, tedy děti. O to, aby nekončily na ulici, se už přes dvacet let snaží australská organizace Blue Dragon – i za pomoci České republiky.
                                49:44
                                Aktivisté vypustili pneumatiky
                                 Desítkám aut v Brně vypustili v noci na dnešek aktivisté pneumatiky. Cílili na velké vozy a SUV. Podle skupiny The Tyre Extinguishers, která působí v různých koutech světa, je centrum města zaplaveno auty, a to má negativní dopad na klima.
                                 50:21
                                 Nová hřebenová stezka Českým Švýcarskem
                                  Nová stokilometrová trasa provede turisty od úpatí Krušných hor až k vrcholkům hor Lužických. Takzvaná Hřebenovka Českým Švýcarskem částečně kopíruje trasu, kudy kdysi vedla nejdelší a nejstarší turistická stezka v Evropě.
                                  51:03
                                  Ocenění sociálních pracovníků
                                   Ministr práce a sociálních věcí ocenil nejlepší sociální pracovníky. Ceny Gratias se letos předávaly po šesté. Udělují se v několika kategoriích včetně služeb sociální prevence nebo sociální péče.
                                   52:55
                                   Festival dokumentárních filmů Academia Film Olomouc
                                    V Olomouci dnes začal festival dokumentárních filmů Academia Film Olomouc. Slavnostní zahájení právě sledujete živě. Jeden z nejnavštěvovanějších českých filmových festivalů pravidelně představuje ty nejlepší současné vědecké snímky, letos jich bude téměř 170.
                                    Přehrát celé video
                                    Stopáž54 minut
                                    Další díl
                                    26. dubna 2023

                                    Přehled dílů

                                    8319 dostupných
                                    Stopáž55 minut

                                    18. července

                                    18. 7. 2024 na ČT1
                                    Stopáž55 minut

                                    18. července

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    18. 7. 2024 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    17. července

                                    Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                                    17. 7. 2024 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    17. července

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    17. 7. 2024 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    16. července

                                    Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                                    16. 7. 2024 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    16. července

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    16. 7. 2024 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    15. července

                                    Útok na Donalda Trumpa — Vyšetřování útoku — Na místě útoku sobotního atentátu — Šance na znovuzvolení Donalda Trumpa — Nominační sjezd — Sjezd republikánské strany — Vyšetřování atentátu na Donalda Trumpa — Chyby tajné služby — Státní podpora na penzijní spoření — Možnosti penzijního spoření — Vzdání se mandátu — ÚS vyhověl stížnosti disidenta Wonky — Trestní novela na Slovensku — Videohry jako umělecká forma — Návrh na zavedení tzv. klouzavého mandátu — NKÚ o zrušení EET — Počasí zpomalilo žně — Případ vraždy ve Slopném — Škody po bouřkách — Jak nahlásit škodu — Štěnovice po deštích — Škody po bouřkách v lesích — Dražba aut i jízdních kol — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty — Čínská ekonomika — Kaja Kallasová podala demisi — Padla překážka při dostavbě D11 — Trest za vraždu na nádraží v Hradci Králové — Československá stopa v Projektu Manhattan — Evakuační šestikolky pro Ukrajinu — Oprava mostů v Týně nad Vltavou — Olympijský oheň v Paříži — Olympijský festival v Mostě — Dotace na likvidaci černých skládek

                                    15. 7. 2024 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    15. července

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    15. 7. 2024 na ČT24
                                    Stopáž50 minut

                                    14. července

                                    Atentát na Donalda Trumpa — Trump je lehce zraněn, útočník mrtvý — Americký prezident Biden odsoudil politické násilí — Střelba na předvolební mítinku Trumpa v Pensylvánii — Vyšetřování střelby a rekce amerických politiků — Otázky kolem postupu ochranné služby — Kroky prezidenta Bidena a reakce světových politiků — Policie identifikovala střelce — Atentáty na americké prezidenty a osobnosti — Reakce českých politiků — Vliv atentátu na prezidentskou kampaň — Fotografie z mítinku — Přípravy státního rozpočtu na příští rok — Spory v koalici kvůli snižování schodku — Jednání o příměří v Gaze — Problémy se ztracenými a zapomenutými kufry — Následky lijáků — Platy ve veřejné sféře — Agresor v zahrádkářské kolonii v Přerově — Objasněnost trestných činů — Problémy s viděním na dálku — Krátkozrakost — Vražda v Německu — Končí fotbalové EURO — Projekt létající vnučka — Nový zdroj energie ve Vraňanech u Mělníka — Vory na Šumavě — Zemřela herečka Shannen Doherty — Přípravy olympijských her v Paříži — Plíseň na plodinách — Sledovanost ženského finále Wimbledonu — Příběh herečky Judy Garlandové ve Studiu Dva

                                    14. 7. 2024 na ČT1
                                    Stopáž50 minut

                                    14. července

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    14. 7. 2024 na ČT24

                                    Události na sociálních sítích

                                    Napište nám