8. prosinec 2022

Obsah dílu

Headlines — Nezaměstnanost stagnuje — Volná místa ve firmách — Nezaměstnanost v ČR — Nezaměstnanost v Česku — Evropské výdaje na obranu — Lvov uprchlickým centrem — Propuštění Američanky z ruského vězení — Financování samospráv — Mezitýdenní změna ceny paliv — Rozšíření schengenské zóny — Digitální prohlídka českého umění — Elektrnický dopravní úřad — DPH na potraviny beze změny — Německý monstrproces v kauze Wirecard — 165 let ZZS hl. m. Prahy — Hospodaření státu — Bude na Vánoce sníh? — Den s Markem Hilšerem — Priority prezidentského kandidáta — Marek Hilšer — Marek Hilšer pohledem podporovatelů — Nehody na železnici — Jednotný etický kodex učitelů — Si Ťin-Pching na Blízkém východě — Poprava v Íránu — Odklad rozhodnutí Volkswagenu o nové továrně — Děravá silnice z Teplic do Ústí — Horkovod z Temelína — Parlament v Peru odvolal prezidenta — Dny otevřených dveří v centrale Evropské agentury — Holubníky ve městech — Vánoce v zoo v Hluboké nad Vltavou — Pocta letci RAF Karlu Janštovi

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:44
  Nezaměstnanost stagnuje
   Nezaměstnanost v Česku se zatím nezvyšuje. A to i přesto, že podle analytiků česká ekonomika vstupuje do recese.
   01:38
   Volná místa ve firmách
    Na trhu práce teď vznikají velké rozdíly - právě mezi firmami, které jsou energeticky náročné a musejí šetřit a těmi, na které současná krize tolik nedopadá, a naopak plánují zaměstnance ve velkém nabírat. I to je ale problém.
    04:10
    Nezaměstnanost v ČR
     Nejvyšší podíl nezaměstnaných měl v listopadu Ústecký kraj - bez práce tu bylo více než 5 procent lidí. Následoval Moravskoslezský a Karlovarský kraj.
     04:52
     Nezaměstnanost v Česku
      Hostem Událostí je ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka /KDU-ČSL/.
      07:39
      Evropské výdaje na obranu
       Výdaje evropských zemí na obranu loni poprvé překonaly 200 miliard eur - v přepočtu víc než 5 bilionů a dvě stě miliard korun.
       10:33
       Lvov uprchlickým centrem
        Živý vstup zpravodajky Barbory Maxové ze Lvova.
        12:19
        Propuštění Američanky z ruského vězení
         Nečekaná výměna mezi Washingtonem a Moskvou. Kreml propustil vězněnou americkou basketbalistku Brittney Grinerovou výměnou za ruského obchodníka se zbraněmi Viktora Buta. Propuštění potvrdil americký prezident Joe Biden, podle něhož je Grinerová na cestě domů.
         14:28
         Financování samospráv
          Živý vstup redaktorky Veroniky Tupé.
          15:37
          Mezitýdenní změna ceny paliv
           Čeští řidiči tankují zase o něco levněji. Za Natural 95 zaplatí v průměru 38 korun a 47 haléřů, o 87 haléřů méně než před týdnem.
           16:30
           Rozšíření schengenské zóny
            Chorvatsko bude od ledna novým členem schengenu - tedy společného evropského prostoru bez hraničních kontrol. Schválili to v Bruselu unijní ministři vnitra.
            18:53
            Digitální prohlídka českého umění
             Google představil první digitální sbírku věnovanou českému umění. Volně přístupné na internetu jsou ode dneška díla z českých sbírek umění, designu a architektury.
             21:39
             Elektrnický dopravní úřad
              Ministerstvo dopravy spustilo vlastní internetový Portál, kde je možné vyřídit si např. žádost o řidičský průkaz, získat bezplatně výpis trestných bodů řidiče nebo koupit elektronickou dálniční známku.
              24:13
              DPH na potraviny beze změny
               Vláda se kvůli vysoké inflaci nechystá navrhnout snížení DPH na potraviny. Po dnešní bilanční návštěvě na Ministerstvu zemědělství to řekl premiér Petr Fiala.
               25:45
               Německý monstrproces v kauze Wirecard
                Největší finanční podvod v poválečných dějinách Německa před soudem. V Mnichově začal proces se třemi manažery technologické firmy Wirecard. Ta před dvěma lety vyhlásila bankrot.
                27:53
                165 let ZZS hl. m. Prahy
                 Pražští záchranáři zřídí příští rok novou dopravní službu – postará se o pacienty, kteří nejsou v závažném stavu, ale nedokáží se sami dopravit k lékaři. Pilotní projekt spustí v polovině roku. Plány zazněly v den oslav 165. výročí založení organizace.
                 28:15
                 Hospodaření státu
                  Daňové příjmy letos vzrostou o 15 procent - oznámil ministr financí Zbyněk Stanjura. Odhady na příští rok jsou deset procent a jejich vývoj by tak měl kopírovat inflaci.
                  28:33
                  Bude na Vánoce sníh?
                   Živý vstup meteoroložky Taťány Míkové.
                   31:04
                   Den s Markem Hilšerem
                    Za pět týdnů a jeden den se otevřou volební místnosti a lidé budou vybírat nového prezidenta. V Událostech pokračujeme v představování jednotlivých kandidátů.
                    33:58
                    Priority prezidentského kandidáta
                     Hostem Událostí je prezidentský kandidát Marek Hilšer.
                     35:57
                     Marek Hilšer
                      Nejmladší prezidentský kandidát pochází z Chomutova. V roce 1989 emigroval s rodiči do Španělska, po revoluci se vrátili.
                      37:07
                      Marek Hilšer pohledem podporovatelů
                       Teď ještě Marek Hilšer očima jeho blízkých. Natáčeli jsme s jeho manželkou.
                       39:36
                       Nehody na železnici
                        Nehody na přejezdu u Moravského Písku zablokovaly železniční koridor mezi Polskem a Rakouskem. Vlaky frekventovaným úsekem nejezdily skoro devět hodin. Se spojením pomohly autobusy. Aktuálně už je v provozu aspoň jedna kolej.
                        41:14
                        Jednotný etický kodex učitelů
                         vUčitelé mají jednotný etický kodex. Desatero doporučení má pomoct řešit sporné situace ve školách, ale třeba taky vztahy mezi učiteli, dětmi a rodiči. Vznik nezávazného dokumentu iniciovali sami učitelé.
                         41:52
                         Si Ťin-Pching na Blízkém východě
                          Čínský prezident na Blízkém východě, kde se Peking snaží zesílit svůj vliv.Jeho návštěva Saúdské Arábie vyvrcholí arabsko-čínským summitem.
                          44:11
                          Poprava v Íránu
                           Íránské úřady popravily muže, který měl na protivládní demonstraci útočit na bezpečnostní síly. Soudy mu vyměřily trest za pobodání policisty a zablokování jedné z teheránských ulic.
                           44:32
                           Odklad rozhodnutí Volkswagenu o nové továrně
                            Automobilka Volkswagen o několik měsíců odkládá rozhodnutí, kde postaví továrnu na baterie do elektroaut. Důvodem je současná energetická krize. O projekt v hodnotě až 120 miliard korun se uchází i Česko.
                            44:52
                            Děravá silnice z Teplic do Ústí
                             Silnice, která se rozpadá pod koly aut - a to zima ještě ani pořádně nezačala. Obrázek, který se kterým se teď denně potkává skoro 20 tisíc řidičů na hlavní silnici z Teplic do Ústí nad Labem.
                             46:50
                             Horkovod z Temelína
                              Stavbaři dokončují horkovod mezi jadernou elektrárnu Temelín a Českými Budějovicemi. Fungovat by měl od příští topné sezóny. Částečně nahradí spalování uhlí v městské teplárně.
                              47:49
                              Parlament v Peru odvolal prezidenta
                               Peruánský parlament odvolal z funkce prezidenta Pedra Castilla. Krok přišel poté, co lídr země oznámil, že chce rozpustit zákonodárný sbor a vyhlásit předčasné volby.
                               48:11
                               Dny otevřených dveří v centrale Evropské agentury
                                Řídí se odsud evropská navigace Galileo nebo systém vzdáleného sledování Země Copernicus. Centrála Evropské agentury pro vesmírný program zítra a v sobotu nabídne při dnech otevřených dveří pohled do srdce těchto satelitních projektů.
                                48:39
                                Holubníky ve městech
                                 Místo přemnožených ptáků na střechách a parapetech - městské holubníky. Změnu přístupu zvažují některá města v Moravskoslezském kraji, aby účinněji regulovala počty holubů.
                                 49:19
                                 Vánoce v zoo v Hluboké nad Vltavou
                                  Večer se vánočně rozsvítila zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou. Tisíce žárovek rozzářily bezmála tři hektary areálu. Návštěvníci tam najdou i 22 druhů živočichů vytvořených ze světelných prvků.
                                  49:51
                                  Pocta letci RAF Karlu Janštovi
                                   V pražské Žitné ulici dnes odhalili pamětní desku letci RAF Karlu Janštovi. Umístěná je na domě, ve kterém Janšta od svého návratu z Anglie až do své smrti v roce 1986 žil.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž54 minut
                                   Další díl
                                   9. prosinec 2022

                                   Přehled dílů

                                   Stopáž54 minut

                                   3. únor

                                   Headlines — Summit EU–Ukrajina — Unijní lídři v Kyjevě — Bojkot olympijských her v Paříži — Reakce českých politiků — Týden schůzek Petra Pavla — Výpovědi na Hradě — Slevy na zkrácené úvazky — Koaliční smlouva v Praze — Čínský balón v USA — Špionážní metody — Minisérie ČT Docent — Abolice prezidenta Zemana — Odškodnění za kauzu Opencard — Zisk bank v ČR — Problémy s datovými schránkami — Počasí v Česku — Vítr a sníh na hřebenech hor — Začínají jarní prázdniny — Doporučená zimní výbava — Lyžování v Alpách a Dolomitech — Schůzka lídrů V4 — Zatýkání členů militantních skupin — Schodek veřejných financí — Nárůst onkologických pacientů — Vodíkový pohon letadel a tedy nulové emise — Práce pro migranty ve Francii — Varování před lavinami — Prevence tragických následků požárů — Zahraniční cesty papeže — Regalece volně dostupného kratomu — Požár nákupního centra — Stojanovo srdce ve Velehradské kapli

                                   3. 2. 2023 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   3. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   3. 2. 2023 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   2. únor

                                   Headlines — Výhled české ekonomiky — Ekonomický výhled pro tenhle rok — Vývoj základní úrokové sazby — Prognózy české ekonomiky — Boje na východní frontě — Výcvik ukrajinských vojáků — Jednání o vstupu do NATO — Schůzky Petra Pavla — Odchody z týmu hnutí ANO — Korupční kauza v Bruselu — Trendy v českých knihovnách — Cesta na Tchaj-wan — Kauza sportovních dotací — Počet cestující Českých drah — Incident v Brně — Zimní počasí v Česku — Silná námraza na Jesenicku — Dopad zdražování na české domácnosti — Jak Češi vycházejí se svým příjmem — Domácnosti ohrožené příjmovou chudobou — Vyjednávání o pražské koalici — Pátrání po agresorovi — Přístup USA k základnám — Blokáda silnice do Náhorního Karabachu — Zdražování potravin — Konec respirátorů v Německu — Výtěžek Tříkrálové sbírky — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Obchvat Lišova — Škodlivost plynových ploten — Mládě luskouna krátkoocasého — 1983: první úspěšná transplantace jater — Ďábelský lazebník z Fleet Street

                                   2. 2. 2023 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   2. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   2. 2. 2023 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   1. únor

                                   Schůzka Petra Pavla s nejvyššími ústavními činiteli — Jednání Petra Pavla s ústavními činiteli — Vzájemná očekávání vlády a Petra Pavla — Program Petra Pavla — Vojenská pomoc Ukrajině — Gesto ČNB pro Ukrajinu — Proměna České pošty — Vládní ano jednodenním volbám — Podpora zelených firem — Konec kontrol na hranicích se Slovenskem — Ocenění snímků z válečné zóny — Výsledek hospodaření Česka — Verdikt nad Petrem Nečasem — Závěry z všetřování případu náboje v obálce pro Moniku Babišovou — Lavinové nebezpečí v Krkonoších — Varování před toulavým medvědem — Přípravy na inauguraci nového prezidenta — Kancelář prezidenta republiky — Ochrana Petra Pavla před inaugurací — Výdaje za strop energií — Utajované dokumenty u exprezidentů USA — Stávky ve Velké Británii — Soud s Josefem Skálou — Marek Prchal končí u Andreje Babiše — Nález ztracené radioaktivní kapsle — Pokračování stávky zaměstnanců firmy Nexen — Skandál na Západočeské univerzitě — Test prvního chytrého přejezdu — Plánované změny ve výuce školáků — 20 let od tragédie raketoplánu Columbus — Rozpadlý kostel v Dubu na Moravou — Únor bez alkoholu — Nový fotbalový stadion v Pardubicích

                                   1. 2. 2023 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   1. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   1. 2. 2023 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám