49 minut

2. října 2022

Část: Nenávist na internetu

Obsah dílu

Headlines — Povinné úspory energií — Povinné úspory elektřiny — Vývoj cen komodit — Osvobození strategického města Lyman — Průběh bojů o Lyman — Společné prohlášení devítí států k ruské anexi — Jednání senátorských klubů — Zajímavosti senátních voleb — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Plyn z Nord Streamu neuniká — Řádění hurikánu Ian — Kmotr s hlasem Oldřicha Kaisera — Nákazy covidem-19 — Testy s prodlouženou platností — Parlamentní volby v Lotyšsku — Desítky mrtvých v tlačenici — Požár rodinného domu na Berounsku — Ovzduší v okolí dálnice — Přípravy na summit EU — Témata a účastníci pražského summitu — Den s ochrannou službou policie — Tolerance alkoholu u vodáků — Služby mobilních operátorů v ČR — D5: omezení na 89.–131. km — Soud s kardinálem Zenem — Vedení senátorského klubu STAN — Zásoby a ceny medu — Výpadek vlakové dopravy na jindřichohradecké úzkokolejce — Nenávist na internetu — Usazení konstrukce mostu přes Ohři — Předvečer udílení Nobelových cen

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:43
  Povinné úspory energií
   Česko připravuje další opatření kvůli energetické krizi. Povinné pětiprocentní úspory elektřiny v hodinách s největší spotřebou. Plán odsouhlasili unijní ministři pro energetiku. Spolu s omezením příjmů výrobců proudu i ropných nebo plynárenských firem.
   01:31
   Povinné úspory elektřiny
    Snížení spotřeby proudu o pět procent je závazné pro všechny unijní země, vedle toho Rada pro energetiku určila ještě dobrovolnou desetiprocentní hranici úspor. Podle energetiků už firmy i domácnosti začaly s elektřinou a plynem šetřit dobrovolně.
    04:38
    Vývoj cen komodit
     Ruská agrese výrazně zdražuje energie. Burzovní cena plynu vzrostla od začátku roku do včerejška o 120 procent. Hodnota měsíčního kontraktu elektřiny stoupla o 55 procent, u ropy o deset. Pro srovnání: skokově zdražila i pšenice, naopak zlato ztrácí.
     05:35
     Osvobození strategického města Lyman
      Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil definitivní dobytí Lymanu – jde o největší úspěch Kyjeva na bojišti od bleskové zářijové protiofenzívy v charkovské oblasti.
      07:58
      Průběh bojů o Lyman
       Živý vstup zpravodaje Václava Černohorského.
       09:39
       Společné prohlášení devítí států k ruské anexi
        Devět hlav států střední a východní Evropy včetně Miloše Zemana odmítlo anexi ukrajinských území Ruskem. Ve společném prohlášení vyzvali další členské země NATO k podstatnému zvýšení vojenské pomoci Kyjevu.
        09:56
        Jednání senátorských klubů
         První povolební jednání senátorských klubů – právě v těchto chvílích videokonferenčně zasedá ten lidovecký. Ve vedení horní komory chce i v následujícím období obsadit post místopředsedy. Personální otázky byly dnes tématem i u Starostů a nezávislých.
         13:00
         Zajímavosti senátních voleb
          Jak už zaznělo, vítězem letošních voleb je ODS – coby navrhující strana uspěla s osmi kandidáty. Lidovci jsou na druhém místě se sedmi křesly.
          14:43
          Kontroly na hranicích se Slovenskem
           Živý vstup redaktorky Heleny Dohnalové.
           16:08
           Plyn z Nord Streamu neuniká
            Z plynovodu Nord Stream 1 přestal unikat plyn, hlásí dánské úřady. Ty už včera oznámily, že se zastavil únik plynu z potrubí Nord Stream 2. Plynovody byly narušeny začátkem týdne, kdy seismologové zaznamenali na dně Baltského moře výbuchy.
            16:30
            Řádění hurikánu Ian
             Až 70 obětí už přičítají floridské úřady hurikánu Ian, který se ve čtvrtek přehnal přes její západní pobřeží. Číslo ještě není konečné, záchranné práce tam pokračují. Živel dosáhl kategorie 4 s rychlostí větru až 240 kilometrů v hodině.
             18:41
             Kmotr s hlasem Oldřicha Kaisera
              Kmotr nově mluví hlasem Oldřicha Kaisera. Slavný román Maria Puza o sicilské mafii ve Spojených státech vyšel poprvé v roce 1969. Na popularitě mu přidala i filmová adaptace. Teď je českému publiku dostupný i jako audiokniha.
              21:18
              Nákazy covidem-19
               Končící týden potvrdil rychlejší šíření koronaviru. Při porovnání s těmi předchozími je vidět, že počet nakažených roste. Od minulé neděle do včerejška přibylo ve statistikách přes 18 tisíc nově infikovaných.
               22:07
               Testy s prodlouženou platností
                Stát má ve skladech hmotných rezerv miliony testů na covid, které byly původně určené pro školy. Některým brzy končí trvanlivost. Ministerstvo školství by ji chtělo formálně prodloužit. Podle opozice měla vláda jednat dřív.
                24:07
                Parlamentní volby v Lotyšsku
                 Posílené prozápadní strany, debakl proruských sil. Lotyšské parlamentní volby změnily politickou mapu země. Nejsilnější strana početné ruské menšiny zůstala mimo parlament. Uskupení Shoda-Sociálnědemokratická strana přitom poslední volby vyhrála.
                 24:35
                 Desítky mrtvých v tlačenici
                  Největší tragédie indonéského sportu a jedna z nejhorších ve světě. Při násilnostech a tlačenici po fotbalovém zápase na Východní Jávě zemřelo nejmíň 125 lidí, další tři stovky vyvázly se zraněním.
                  26:15
                  Požár rodinného domu na Berounsku
                   Čtyřmilionová škoda po požáru rodinného domu v Chaloupkách na Berounsku. Hořet začalo kvůli netěsnosti komína před jednou ráno – hasiči skončili po šesti hodinách. Práci jim ztěžovaly padající stropy a blízkost elektrického vedení.
                   26:39
                   Ovzduší v okolí dálnice
                    Začal první rozsáhlý průzkum ovzduší okolo dálnice D8. Je na začátku, ale už teď první měření ukazují, že prach a zplodiny se od dálnice šíří i kilometry daleko, a zasahují města.
                    28:34
                    Přípravy na summit EU
                     Prahu čeká vrcholný summit Evropské unie. Do metropole v příštím týdnu zamíří prezidenti a premiéři 27, ale i představitelé Ukrajiny, Velké Británie nebo Turecka.
                     31:36
                     Témata a účastníci pražského summitu
                      Zaměří se hlavně na konflikt na Ukrajině a energetickou bezpečnost. Ve čtvrtek se uskuteční Zasedání Evropského politického společenství, v pátek neformální zasedání hlav států a předsedů vlád.
                      32:36
                      Den s ochrannou službou policie
                       I proto budou nejvíc vytížení policisté z Ochranné služby. Ti už dnes vědí kdy, koho a na jakých trasách budou doprovázet.
                       34:46
                       Tolerance alkoholu u vodáků
                        Tolerance půl promile alkoholu u vodáků se blíží ke schválení. Podle dosavadních informací by Senátem v říjnu mohla projít bez úprav. Podobně jako ve sněmovně ale téma i některé kluby v horní komoře rozděluje.
                        36:46
                        Služby mobilních operátorů v ČR
                         Telekomunikačním firmám v Česku rostou tržby. Vloni za mobilní služby inkasovaly skoro 42 miliard korun. O dvě a půl procenta víc než rok předtím. Aktivních SIM karet je už bezmála 15 milionů.
                         37:13
                         D5: omezení na 89.–131. km
                          Živý vstup redaktorky Daniely Tunklové.
                          38:20
                          Soud s kardinálem Zenem
                           V Hongkongu soudí kardinála Josepha Zena – jednoho z nejvýše postavených představitelů katolické církve v Asii. Spolu s dalšími pěti prodemokratickými aktivisty čelí obvinění, že nezaregistrovali fond, který pomáhal lidem zadrženým při protivládních protestech.
                           40:54
                           Vedení senátorského klubu STAN
                            Druhý nejpočetnější senátorský klub si před chvílí zvolil nového předsedu. Zákonodárce Starostů a nezávislých v příštích dvou letech povede Jan Sobotka, starosta Vrchlabí.
                            41:11
                            Zásoby a ceny medu
                             Letošního medu není tolik, jak včelaři na jaře předpovídali. Jarního květového je dostatek, hůř už to dopadlo s lipovým – na přelomu června a července totiž hodně pršelo. Nejen kvůli tomu podraží – za kilo tak zákazník zaplatí od 180 do 240 Kč.
                             43:13
                             Výpadek vlakové dopravy na jindřichohradecké úzkokolejce
                              Komplikace pro cestující na Jindřichohradecké místní dráze. Místo vlaků tam pojedou od zítřka autobusy. Společnost, která vlaky na úzkokolejce provozuje, na sebe podala insolvenční návrh.
                              43:57
                              Nenávist na internetu
                               Většina dospívajících se na internetu setkává s nenávistným obsahem. Vyplývá to z výzkumu Masarykovy univerzity, podle kterého se trend negativně projevuje na psychice mladistvých.
                               46:12
                               Usazení konstrukce mostu přes Ohři
                                Stavbaři dnes usadili první část nosné konstrukce mostu přes Ohři u Žatce – 68 metrů dlouhou a 342 tun těžkou ocelovou kostru přesunul na místo pásový jeřáb za zhruba hodinu. Podepře víc než 100 let starý železniční most, který je dlouhodobě ve špatném stavu.
                                46:34
                                Předvečer udílení Nobelových cen
                                 Medicína, fyzika, chemie, literatura a mír – pořadí, v jakém budou počínaje zítřkem udělovány letošní Nobelovy ceny. Komise vybírají finální jména jen asi hodinu před oficiálním oznámením.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž55 minut
                                 Další díl
                                 3. října 2022

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 17. června

                                 Headlines — Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                                 17. 6. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 17. června

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 17. 6. 2024 na ČT24
                                 Stopáž49 minut

                                 16. června

                                 Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                                 16. 6. 2024 na ČT1
                                 Stopáž49 minut

                                 16. června

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 16. 6. 2024 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 15. června

                                 Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                                 15. 6. 2024 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 15. června

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 15. 6. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 14. června

                                 Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                                 14. 6. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 14. června

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 14. 6. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 13. června

                                 Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velké firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u Tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici — Summit G7 — Autonomní drony

                                 13. 6. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 13. června

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 13. 6. 2024 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám