7. srpen 2022

Obsah dílu

Headlines — Větší výdaje krajů — Vyšší výdaje za energie pro kraje — Vládní kompenzace kvůli inflaci — Situace v Záporožské elektrárně — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Čínské cvičení útoku — Šíření covidu-19 v Česku — Výpadky léků v lékárnách — Prezident Joe Biden je negativní — Výstava celoživotního díla fotografky Mináčové — Česko se chce zlepšit v boji proti praní špinavých peněz — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Zájem o věci z druhé ruky — Noční požár bytu v Berouně si vyžádal jeden lidský život — Nadúroda jablek v Evropě — Nejničivější povodně v novodobé historii Česka — Příčiny povodní v Česku — Protržená hráz nad obcí Metly — Povodeň v Praze 2002 — 20 let od povodní v Česku — Boje v Gaze pokračují — Záchrana horníků v Mexiku — Fotbalová sezona v plném proudu — Oprava mostů na D1 — Úrazy turistů v Česku — Snaha o soběstačnost německých domácností — V Číně shořel nejdelší dřevěný most — Příspěvky pro lidi s celiakií — Jízda králů v Kunovicích

Části dílu

00:10
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:42
  Větší výdaje krajů
   Miliarda navíc – i s takovým navýšením výdajů v rozpočtech počítají některé kraje. A to kvůli zvyšování cen plynu a elektřiny.
   01:23
   Vyšší výdaje za energie pro kraje
    I přesto ale některé kraje připravují – kvůli rostoucím cenám – finanční podporu pro své obyvatele.
    04:44
    Vládní kompenzace kvůli inflaci
     Rodiny s dětmi už získávají pětitisícový příspěvek. Na podporu domácností a firem přímo kvůli vysokým cenám energií vláda plánuje vynaložit 66 miliard.
     05:47
     Situace v Záporožské elektrárně
      Živý vstup zpravodaje Andrease Papadopulose.
      10:39
      Likvidace požáru v Českém Švýcarsku
       Živý vstup redaktorky Barbory Silné.
       12:27
       Čínské cvičení útoku
        Spojené státy kritizují Čínu za nácvik útoku na Tchaj-wan. Podle Bílého domu je to nezodpovědné. Čína dnes ukončila čtyřdenní manévry kolem ostrova, které byly reakcí na návštěvu Nancy Pelosiové.
        14:44
        Šíření covidu-19 v Česku
         Končící týden potvrdil obrat v šíření koronavirové nákazy. Při porovnání s těmi předchozími je vidět, jak začal počet odhalených případů klesat.
         15:04
         Výpadky léků v lékárnách
          V lékárnách napříč celým Českem chybějí některé druhy léků. A výpadky jsou často opakované. Některé léky nahradit lze, na jiné pacienti musejí čekat.
          17:26
          Prezident Joe Biden je negativní
           Americký prezident Joe Biden má druhý den po sobě negativní test na koronavirus, a ukončil proto izolaci.
           17:50
           Výstava celoživotního díla fotografky Mináčové
            Přes půl století fotografovala filmové hvězdy na červeném koberci. Výběr z celoživotního díla fotografky Zuzany Mináčové nyní vystavuje Kamenice u Prahy.
            20:33
            Česko se chce zlepšit v boji proti praní špinavých peněz
             Česko se chce inspirovat u pobaltských států v opatřeních proti praní špinavých peněz. Přes účty tamních bank v minulosti ruské subjekty legalizovaly v přepočtu desítky miliard korun.
             23:09
             Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny
              Česko včera neudělilo žádné vízum dočasné ochrany uprchlíků z Ukrajiny. Je to vůbec poprvé od začátku ruské invaze. Celkem už víza dostalo přes 407 tisíc běženců.
              23:29
              Zájem o věci z druhé ruky
               Zájem o věci z druhé ruky stoupá. České televizi to potvrdila oslovená zařízení, která použitý nábytek, vybavení do domácnosti nebo třeba oblečení nabízejí.
               25:42
               Noční požár bytu v Berouně si vyžádal jeden lidský život
                Noční požár panelového domu v Berouně nepřežil jeden člověk. Před žárem vyskočil z desátého patra, kde oheň ze zatím nezjištěných příčin před půl třetí ráno vzplál.
                26:06
                Nadúroda jablek v Evropě
                 Úroda jablek v Česku je o 11 procent vyšší, než je dlouhodobý průměr. Víc jablek je ale v celé Evropě.
                 28:10
                 Nejničivější povodně v novodobé historii Česka
                  Jedna z největších přírodních katastrof, které kdy Česko postihly. Před dvaceti roky začaly povodně. Zůstalo po nich 17 mrtvých a škody za víc než 73 miliard.
                  31:22
                  Příčiny povodní v Česku
                   Řeky rozvodnil vydatný a dlouhotrvající déšť. Ten se navíc po pár dnech zopakoval. Při druhé vlně byl přitom déšť mnohem intenzivnější a napršelo víc vody.
                   32:33
                   Protržená hráz nad obcí Metly
                    Symbolem povodní před dvaceti lety se stala obec Metly, kde se protrhla hráz rybníka. Povodňová vlna strhla naráz třináct stavení. Teď už tam stojí nové domy a daleko pevnější hráz.
                    34:40
                    Povodeň v Praze 2002
                     Nejvíc vody Prahou protékalo 14. srpna. 5160 metrů krychlových vody každou sekundu. Během toho hladina Vltavy stoupla o téměř 8 metrů, a Prahou tak protékalo až 35krát víc vody než normálně.
                     35:47
                     20 let od povodní v Česku
                      Speciální vysílání ČT24 k 20. výročí katastrofických povodní u nás.
                      35:54
                      Boje v Gaze pokračují
                       Na 800 raket vypálilo na Izrael od pátečního večera z Gazy tamní hnutí Palestinský islámský džihád. Obě strany potvrdily, že probíhají jednání o příměří, boje ale zatím pokračují.
                       37:53
                       Záchrana horníků v Mexiku
                        Pokračuje záchranná operace v uhelném dole u obce Sabinas na severu Mexika. Zůstalo v něm uvězněných deset horníků. Pěti dalším se podařilo vyváznout.
                        38:14
                        Fotbalová sezona v plném proudu
                         Po letní pauze ožila fotbalová hřiště. Začaly soutěže včetně těch nejnižších – okresních přeborů. Venkovské kluby překonaly covidový zákaz činnosti, teď ale čelí další hrozbě – růstu cen za energie.
                         40:29
                         Oprava mostů na D1
                          Živý vstup redaktorky Kristýny Posekané.
                          41:27
                          Úrazy turistů v Česku
                           Se zvyšujícím se zájmem o české hory roste i množství zraněných turistů. V Jeseníkách a Beskydech jich letos Horská služba eviduje stejný počet jako za celý loňský rok.
                           42:12
                           Snaha o soběstačnost německých domácností
                            Německo chce do začátku listopadu naplnit své zásobníky plynu na víc než 90 procent. Jinak hrozí, že země bude muset výrazně redukovat spotřebu a případně ji nařídit průmyslu i domácnostem.
                            44:34
                            V Číně shořel nejdelší dřevěný most
                             Čína přišla o jednu ze svých významných památek – v provincii Fu-ťien schvátily plameny nejdelší dřevěný obloukový most s víc než 900 let dlouhou historií.
                             44:54
                             Příspěvky pro lidi s celiakií
                              Rostoucí inflace dopadá i na domácnosti, jejichž výdaje byly nadprůměrné už dříve. Třeba na 25 tisíc lidí s celiakií. Někteří z nich mají nově nárok na větší příspěvky od zdravotní pojišťovny.
                              47:02
                              Jízda králů v Kunovicích
                               Kunovicemi projíždí Jízda králů – tradiční akce je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž54 minut
                               Další díl
                               8. srpen 2022

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               21. březen

                               Headlines — Změny v penzích — Valorizace důchodů — Jednání lídrů koalice — Prezident na návštěvě Německa — Jednání Petra Pavla s Olafem Scholzem — Velké zásoby plynu — Přípravy na příští zimu — Plány úspor a další podpora — Rekordní zisky ČEZ — Japonský premiér na Ukrajině — Budoucnost aut s spalovacím motorem — Ceny Czech Grand Design — Čínský prezident v Moskvě — ÚS o vyhlášce obce Loket na Sokolovsku — Pátrání po majetku ruských oligarchů — Loni ubylo narozených dětí — Migrace obyvatel — Hlavní příčiny úmrtí — Oprava kroměřížských památek — Trest pro Patrika Tušla — Předpověď počasí pro zemědělce — Bourání domu, kde zavraždili Kuciaka s partnerkou — Spor o důchodovou reformu ve Francii — Soud v kauze zřícení mostu ve Vilémově — Astronomům vadí ružice Starlink — Spor o stavbu hobbymarketu v Brně — Připomínka odbojáře Václava Morávka — Aukce Kokoshkova obrazu

                               21. 3. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               21. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               21. 3. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               20. březen

                               Headlines — Čínský prezident v Moksvě — Sbližování Ruska a Číny — Návštěva SI v Moskvě — Čínsko-ruské vztahy — Vojenské dodávky Ukrajině — Změny v penzijním systému — Akcie bank — Stavební povolení na část D35 — Deratizace na sídlištích v Liberci — Plyn zlevňuje — Nová minisérie ČT Volha — Doplnění Ústavního soudu — Špatně zajištěné auto — Nová zelená úsporám Light — Žádosti o dotace — Vyšetřování Vratislava Mynáře — Na Ukrajině padl druhý český dobrovolník — Boje na Ukrajině — Zapojení českých občanů do války na Ukrajině — Dobrovolníci pomáhají na Ukrajině — Soud v kauze vynášení informací z trestních kauz — Nedostatek míst ve školách — Pomoc po zemětřesení v Turecku a Sýrii — Jednání o nedůvěře francouzské vládě — Omezení na brněnském okruhu — Akademici zvažují stávku — Dvacet let od invaze do Iráku — Rusko zmrazilo aktiva Volkswagenu — Nové vedení obce Hrčava — Přibývá drobných chovatelů drůbeže — Oteplování planety — Podrobnější zkoumání plic — Vynález zipu

                               20. 3. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               20. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               20. 3. 2023 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               19. březen

                               Headlines — Vládní úspory — Návrhy úsporných opatření — Sjednocení DPH u piva — Přesun alkoholu do vyšší sazby DPH? — Sazby DPH v ČR — Zraněný dobrovolník na Donbasu — Putinova návštěva Mariupolu — Vladimir Putin v Mariupolu — Poplatky za platební terminál — Ochrana Istanbulu před zemětřesením — Výsledky kosovsko-srbských jednání — Poprvé vystavený rukopis Švejka — Dopad normy Euro 7 na výrobce — Kumulace politických funkcí — Co bude s Credit Suisse — Energetická závislost čerstvě samostatného Česka na Rusku — Zásahy horské služby a letecké záchranné služby — Likvidace požáru v Banské Štiavnici — Jarní práce na zahradě — Nákupy zahradnických potřeb — Ceny ovocných keřů a substrátů — Přpravy chat a chalup na sezonu — Výročí spojenecké invaze do Iráku — Evropské dotace na zeleň — Aukční rekord nepadl — Závěr lyžařské sezony — Útěk šimapnzů v hodonínské zoo — Přihlášky na střední školy a gymnázia — České drony pro Ukrajinu — Nepomucká pouť

                               19. 3. 2023 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               19. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               19. 3. 2023 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám