54 minut

13. květen 2022

Část: Zanedbaná prevence rakoviny prsu

Obsah dílu

Válka na Ukrajině — Boje o Ukrajinu — Boje na Ukrajině — Jednání o evakuaci raněných z Azovstalu — Příběhy zajatých Ukrajinců — Turecká kritika rozšíření NATO — Pokuta pro Rádio Svobodná Evropa v Moskvě — Jan Graubner nástupcem Dominika Duky — Reakce na nového pražského arcibiskupa — Úroková sazba u nových hypoték — Měsíční splátka průměrné hypotéky — Očkování proti covidu-19 — Pobočky Putinovy firmy v Česku — Slovenský exministr vnitra Kaliňák propuštěný z vazby — Částečný odklad stavebního zákona — Pozastavené převzetí Twitteru — Britská královna na veřejnosti — Demolice tepelné elektrárny — Hokejový šampionát bez Rusů — Zápasy Česka v základní skupině B — Hokejové zápasy v České televizi — Česko zaplavené pylem — Nebezpečí požárů — Zanedbaná prevence rakoviny prsu — Pohřeb novinářky — Nově zformovaná koalice proti Macronovi — Pobodaní v Německu — První nákaza záškrtem po 27 letech — Ochrana takzvaných whistleblowerů — Hromadný nábor pracovníků na letišti — Česko postoupilo do finále Eurovize — Studenti slaví Majáles — Předvolební kontroverze v Turecku — Bezpečnost silničního provozu — Deset let Signal Festivalu

Části dílu

00:42
Válka na Ukrajině
  Ministři zahraničí zemí skupiny G7 v Německu jednali o válce na Ukrajině nebo hrozbě přelití konfliktu do sousedního Moldavska.
  01:35
  Boje o Ukrajinu
   Ukrajinská armáda hlásí dílčí úspěchy: při zásahu další ruské lodi nebo útoku na konvoj mířící přes řeku Siverskyj Doněc. Detaily ale zatím nelze ověřit. Rusové mezitím směřují síly na centrální část bojiště
   04:30
   Boje na Ukrajině
    Teď pohled na bojiště. Ruské síly dál útočí na východě Ukrajiny, soustředí se na oblasti Izjumu a Severodoněcku. Jejich cílem je probojovat se ke Kramatorsku a Slovjansku a odříznout tak ukrajinské jednotky.
    05:26
    Jednání o evakuaci raněných z Azovstalu
     Živý vstup zpravodaje Andrease Papadopulose.
     06:41
     Příběhy zajatých Ukrajinců
      Během pokračujících bojů na Ukrajině stále víc Ukrajinců zveřejňuje otřesné případy brutality, které oni sami nebo jejich blízcí prožili rukou ruských vojáků.
      09:02
      Turecká kritika rozšíření NATO
       Živý vstup zpravodaje Václava Černohorského.
       10:51
       Pokuta pro Rádio Svobodná Evropa v Moskvě
        Soud v Moskvě vyměřil americké rozhlasové stanici Rádio Svobodná Evropa pokutu v přepočtu skoro pět milionů korun. Stanice nesmazala zprávy o ruské invazi na Ukrajině, ve kterých jsou podle Kremlu nepravdivé informace.
        11:13
        Jan Graubner nástupcem Dominika Duky
         Novým, v historii 37. pražským arcibiskupem se stane dosavadní olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Nahradí kardinála Dominika Duku, který úřad vedl od roku 2010 a už čtyři roky ve funkci přesluhoval.
         14:13
         Reakce na nového pražského arcibiskupa
          Živý vstup redaktorky Petry Klimkové.
          15:36
          Úroková sazba u nových hypoték
           Úroková sazba u hypoték se v dubnu opět zvýšila, dosáhla bezmála na 4,4 procenta. Oproti březnu je to růst o dalšího čtvrt procentního bodu a sazba je nejvyšší od poloviny roku 2011.
           18:02
           Měsíční splátka průměrné hypotéky
            Pojďme se teď konkrétně podívat na to, jak se při zvyšujících se úrocích zvedají měsíční splátky. Na příkladu vidíme průměrnou výši hypotéky, tedy bezmála tři miliony dvě stě tisíc se splatností 30 let. Při dvouprocentní úrokové sazbě, která byla obvyklá ještě před rokem, byla splátka zhruba 11,7 tisíce korun.
            18:34
            Očkování proti covidu-19
             Očkovat proti covidu–19 se bude muset podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka každý rok, pokud virus nezmizí. Rizikoví pacienti by podle něj neměli odkládat posilující dávku.
             19:36
             Pobočky Putinovy firmy v Česku
              Společnost Gunvor, jeden z největších obchodníků s plynem a ropou na světě, má i dva měsíce po zahájení invaze Ruska na Ukrajinu svou pobočku v Česku. Firmu vybudoval sankcionovaný ruský oligarcha Gennadij Timčenko.
              22:40
              Slovenský exministr vnitra Kaliňák propuštěný z vazby
               Slovenský nejvyšší soud propustil z vazby exministra vnitra Roberta Kaliňáka. Policie ho dřív obvinila spolu s bývalým premiérem Robertem Ficem ze založení a podpory zločinecké skupiny.
               23:05
               Částečný odklad stavebního zákona
                Koalice ve sněmovně prosadila částečný odklad stavebního zákona. V polovině příštího roku měl začít fungovat Nejvyšší stavební úřad.
                25:30
                Pozastavené převzetí Twitteru
                 Nejistota kolem jednoho z největších obchodů posledních let. Elon Musk pozastavil převzetí Twitteru. Chce se ujistit, že sociální síť nemá víc než pět procent falešných účtů.
                 25:54
                 Britská královna na veřejnosti
                  Britská královna Alžběta II. se nečekaně objevila na veřejnosti. Vydala se na koňskou přehlídku ve Winsdoru, kvůli problémům s chůzí ale zůstala sedět v autě. Právě zdravotní komplikace 96leté panovnici nedovolují účastnit se veřejných akcí.
                  26:16
                  Demolice tepelné elektrárny
                   Začala demolice jedné z nejstarších českých tepelných elektráren Prunéřov I. na Chomutovsku. Přes padesát let vyráběla energii spalováním hnědého uhlí.
                   28:00
                   Hokejový šampionát bez Rusů
                    Ve Finsku začalo mistrovství světa v hokeji, po třech letech opět s diváky na tribunách. Předloni byl šampionát kvůli covidové pandemii zrušen, loni se hrál před prázdným hledištěm.
                    30:48
                    Zápasy Česka v základní skupině B
                     Český tým má před sebou sedm zápasů v základní skupině B. Zítra odpoledne bude hrát s Brity, pozítří večer se Švédy. Následují většinou obden utkání s Rakouskem, Lotyšskem, Norskem, Spojenými státy a Finskem.
                     31:19
                     Hokejové zápasy v České televizi
                      Všechny zápasy světového šampionátu nabídne Česká televize divákům v přímých přenosech. Celkem jich odvysílá 64. Mistrovství tradičně doplní program s názory expertů a bezprostředními ohlasy hráčů.
                      33:45
                      Česko zaplavené pylem
                       Pylová sezona letos začala podle alergologů až o tři týdny dřív než obvykle. Navíc je dost intenzivní –⁠ kvůli suchému a teplému počasí trpí hlavně alergici.
                       36:35
                       Nebezpečí požárů
                        Sucho v Česku. Výstraha před rizikem požárů stále platí ve střední a severozápadní části země. Hasiči na jaře vyjížděli k rekordnímu počtu požárů v přírodě. Riziko teď navíc zvyšuje vítr.
                        37:07
                        Zanedbaná prevence rakoviny prsu
                         Ministerstvo zdravotnictví vyzývá k prevenci. Významný pokles pravidelných vyšetření způsobila podle lékařů pandemie covidu. Vůbec největší propad zaznamenal třeba Masarykův onkologický ústav u vyšetření mamografem.
                         39:16
                         Pohřeb novinářky
                          Potyčky s izraelskou policií poznamenaly pohřeb palestinské novinářky Širín abú Aklahové v Jeruzalémě.
                          40:00
                          Nově zformovaná koalice proti Macronovi
                           Měsíc do francouzských parlamentních voleb. Výsledky prvního kola napoví, jaké může být druhé funkční období prezidenta Emmanuela Macrona. K prosazení ambiciózních reforem potřebuje mít na své straně většinu zákonodárců.
                           41:56
                           Pobodaní v Německu
                            Pět lidí ve vlaku na západě Německa pobodal jedenatřicetiletý muž narozený v Iráku. Poté ho policista a další dva cestující zneškodnili. Zranění jsou v péči lékařů a neměli by být v ohrožení života. Podle agentury DPA teď úřady prověřují motivaci útočníka.
                            42:20
                            První nákaza záškrtem po 27 letech
                             Živý vstup redaktorky Kristýny Posekané.
                             43:35
                             Ochrana takzvaných whistleblowerů
                              Čtvrtý pokus uzákonit ochranu pro zaměstnance, kteří oznámí protiprávní jednání. Návrh Ministerstva spravedlnosti má zabránit tomu, aby se úřad nebo firma mohly oznamovateli mstít.
                              45:55
                              Hromadný nábor pracovníků na letišti
                               Pražské letiště chystá hromadný nábor zaměstnanců. Během letošního roku plánuje přijmout až dvě stovky nových zaměstnanců.
                               47:27
                               Česko postoupilo do finále Eurovize
                                Čeští zástupci v soutěži Eurovize postoupili do finále. Kapela We Are Domi se zpěvačkou Dominikou Haškovou uspěla s písní Lights Off. Finále je na programu v italském Turíně zítra večer. Koncert nabídne ČT2 živě od 21 hodin.
                                48:05
                                Studenti slaví Majáles
                                 Po dvouleté přestávce kvůli opatřením proti šíření koronaviru se svátek vrátil taky do Ostravy. V areálu Slezsko-ostravského hradu, kam se teď díváme živě, se na čtyřech scénách představí víc než tři desítky umělců.
                                 48:34
                                 Předvolební kontroverze v Turecku
                                  Vlnu kontroverzí v Turecku spustilo video namířené proti Syřanům. Extrémně pravicového politika, který za ním stojí, chtějí úřady stíhat kvůli podezření z podněcování nenávisti.
                                  50:52
                                  Bezpečnost silničního provozu
                                   Bezpečnost v silničním provozu. Právě na ni se v celoroční kampani zaměřuje Dopravní podnik města Brna. Účastníkům provozu během ní připomíná zlozvyky, které často vedou k nehodám.
                                   51:26
                                   Deset let Signal Festivalu
                                    Věže Karlova mostu spojí na dvě noci laserové paprsky –⁠ Signal Festival touto instalací slaví deset let své existence, pondělní Mezinárodní den světla i přínos vědy a její progres.
                                    Přehrát celé video
                                    Stopáž50 minut
                                    Další díl
                                    14. květen 2022

                                    Přehled dílů

                                    Stopáž54 minut

                                    3. říjen

                                    3. 10. 2023 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    3. říjen

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    3. 10. 2023 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    2. říjen

                                    Headlines — Nový zákoník práce — Přehled změn — Přesčasy pro lékaře — Fico bude jednat o vládě — Předvolání ruského velvyslance na Slovensku — Hospodaření státu — Ministři zahraničí EU v Kyjevě — Tragédie v mexickém kostele — Nadzemní val u dolu Turów — Nobelova cena za mRNA vakcíny — Výstava Milana Knížáka — Problémová zakázka na metro — Jaderná elektrárna Dukovany — Strom roku — Nouzové přistání horkovzdušeného balonu — Dodávky nových vrtulníků — Sleva na pečující manželku nebo manžel — Problémy se zubní pohotovostí — Lidé bez zubaře — Stomatologická péče — Evakuace gymnázia v Kroměříži — Přejmenování Koněnovy ulice v Praze — Spor o nájemné na letišti v Líních — Vysokorychlostní vlak v Indonésii — Konference SingularityU v Praze — Prodej zámku Štiřín — Cyklus koncertů Hybatelé rezonance — Civilní spor o Trumpovo podnikání — Změna územního plánu v Pardubicích — Istanbulská úmluva — Renovace elektrárny na orlické přehradě — Mural připomíná historii Šternberka

                                    2. 10. 2023 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    2. říjen

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    2. 10. 2023 na ČT24
                                    Stopáž50 minut

                                    1. říjen

                                    Headlines — Výsledky slovenských parlamentních voleb — Výsledky slovenských voleb — Robert Fico vítězem voleb — Volby na Slovensku — České reakce na slovenské volby — Volby v přímém přenosu — Valorizace důchodů — Sněmovna o rozpočtových úsporách — Ceny enenergií — Stavebnictví v útlumu — Paralýza federálních úřadů — Ceny Thálie znají své laureáty — Demonstrace v Polsku — Kurz české koruny — Požár ve španělském nočním klubu — Úbytek poštovních schránek — Dražší české pivo — Ceny piva — Zákazníci v kavárnách a bistrech — Pavel Simon kandidátem na soudce ÚS — Recyklace budovy z roku 1971 — Odklánění ruského majetku — Nový název ulice Koněvova — Nobelovy ceny 2023 — Výstava Prezidentské okamžiky — První říjen - den seniorů — Obnovená tvrz Tichá u Dolního Dvořiště

                                    1. 10. 2023 na ČT1
                                    Stopáž50 minut

                                    1. říjen

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    1. 10. 2023 na ČT24
                                    Stopáž50 minut

                                    30. září

                                    Headlines — Volby na Slovensku — Předčasné volby — Slováci odevzádvají své hlasy — Souboj Fico vs. Šimečka — Ve volebních štábech favoritů — Co vedlo k předčasným volbám — Rozdělování penež pro kraje — Peníze pro kraje — Válka na Ukrajině — Zavřená dálnice D10 — Mimořádné otevření Kalovratského paláce — Bleskové záplavy v New Yorku — Počet úmrtí při nehodách — Požár rodinného domu v Perlovicích na Prachaticku — Podzimní sklizeň brambor — 12 let ČT s Petrem Dvořákem — Divácky úspěšná ČT — Česká televize a iVysílání — ČT během pandemie covidu — Charita ČT — Omezení zahraničních cest — Dočasná platební neschopnost — Rusům zdražily dovolené — Prodloužený víkend na horách — Vila Rudolfa Jedličky — 30. ročník Cen Thálie

                                    30. 9. 2023 na ČT1
                                    Stopáž50 minut

                                    30. září

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    30. 9. 2023 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    29. září

                                    Headlines — Česká ekonomika v recesi — Domácnosti šetří, firmy méně vyvážejí — Předpověď ekonomického vývoje — Parlamentní volby na Slovensku — Předvolební průzkumy — Témata předvolební kampaně — Přívětivější okamžiky politické kampaně — Vlak z Prahy na volby — Otevření posledního úseku S3 — Putin jednal se členem Wagnerovců — Stěhování z fronty do bezpečnějších regionů — Soud o přebalu Reflexu s Tomiem Okamurou — Výročí podpisu Mnichovské dohody — Okolnosti a následky Mnichovské dohody — Stát koupil přepravce plynu Net4Gas — Spor o přesčasy lékařů — Švédsko proti gangům — Zranění po pádu atrakce v Příbrami — Rekordně teplý podzim — Start sezóny respiračních chorob — Ordinace plné nemocných děti — Respirační onemocnění v ČR — Celková výše dluhů — Novela vodního zákona — Vyšetřování požáru na území Českého Švýcarska — Čínská eskalace napětí vůči Západu — Vypouštění přehrady — Tragické úrazy na horských stezkách — Povodně v New Yorku — Gočárovy mlýny — Krize čínské realitní společnosti Evergrande — Péče o umírající doma — Policie obvinila žháře — Přehlídka české architektury

                                    29. 9. 2023 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    29. září

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    29. 9. 2023 na ČT24

                                    Události na sociálních sítích

                                    Napište nám