55 minut

29. dubna 2022

Část: Nový lodní výtah na Orlické přehradě

Obsah dílu

Ostřelování Kyjeva — Boje na Ukrajině — Útok na Kyjev a ruská vojenská strategie — Rusko snižuje úroky kvůli recesi — Dohody mezi Českem a Polskem — Využívání fosilních paliv — Podniky závislé na plynu — Pomoc Ukrajině — Uprchlíci z Ukrajiny — Utečenci z obcí na frontové linii — Vývoj české ekonomiky nad očekávání — Odklad částí stavebního zákona — Rezignace šéfa Frontexu — Soud s britským džihádistou — Odmaskovaný lupič — Nový lodní výtah na Orlické přehradě — Opatření proti zanedbávání zdraví — Pravidelné prohlídky u lékařů — Programy prevence — Bonusy pro pojištěnce — Staronový šéf odborů — Obžaloba poslance Lubomíra Volného — Druhé Macronovo prezidentské období — Komplikace kvůli opravě Barrandovského mostu — Boris Becker nastoupil do vězení — Nový ředitel ÚSTR — Konvoj svobody v Praze — Ukrajinští pacienti s cystickou fibrózou — Pokrytí Česka vysokorychlostním internetem — Studie o účinnosti očkování proti omikronu — Klíšťat v české přírodě přibývá — Stromy po kůrovci — Graffiti ke 160 letům Sokola — Mezinárodní den tance

Části dílu

00:38
Ostřelování Kyjeva
  Moskva po delší době znovu ostřelovala Kyjev. Vypálila nejmíň pět raket, útok si vyžádal jednu oběť. Ukrajinská vláda na dnešek vyhlásila další pokus evakuovat civilisty z obklíčeného města Mariupol.
  01:55
  Boje na Ukrajině
   Rakety za poslední den mířily i na západní část země, zasáhly opět i ukrajinskou metropoli. Na jihu se Rusové dál snaží dobýt poslední baštu odporu ve městě Mariupol, tedy areál železáren Azovstal.
   05:07
   Útok na Kyjev a ruská vojenská strategie
    Živý vstup zpravodaje Andrease Papadopulose z Kyjeva.
    09:04
    Rusko snižuje úroky kvůli recesi
     Ruská centrální banka snížila základní úrokovou sazbu na 14 procent, to je víc, než se předpokládalo. Instituce ke kroku přistoupila kvůli hrozící recesi, vysoké inflaci a dopadu protiruských sankcí, které na zemi Západ uvalil.
     09:24
     Dohody mezi Českem a Polskem
      Česko a Polsko budou chtít po Evropské komisi další peníze na zvládnutí uprchlické krize. Na společném postupu se dohodli ve Varšavě premiéři obou zemí.
      11:40
      Využívání fosilních paliv
       Ruská agrese na Ukrajině podle českého ministra zahraničí Jana Lipavského výrazně urychlí konec využívání fosilních paliv. Unie už deklarovala snahu snížit energetickou závislost na Rusku. Podle Lipavského stát a sedmadvacítka pracuje na dlouhodobých, ale i krátkodobých řešeních.
       12:21
       Podniky závislé na plynu
        Domácnosti, nemocnice nebo třeba výrobci potravin by v případě nedostatku plynu měly přednost a surovinu by tak dostávaly nejdéle.
        14:22
        Pomoc Ukrajině
         Česko dosud poskytlo Ukrajině vojenskou pomoc téměř za tři miliardy korun. Částku zveřejnil resort obrany, podrobnosti o dodávkách ale z bezpečnostních důvodů neuvádí.
         14:48
         Uprchlíci z Ukrajiny
          V Česku dostalo dočasné vízum 316 tisíc ukrajinských uprchlíků, během včerejška necelých patnáct set. Na policii se jich nahlásilo 204 tisíc. Někteří Ukrajinci ale už odjeli, v tuzemsku jich tak aktuálně pobývá asi tři sta tisíc.
          15:18
          Utečenci z obcí na frontové linii
           Běženci, kteří do Česka přicházejí právě teď, jsou často z oblastí, kudy vede linie bojů. S jednou takovou ženou jsme natáčeli.
           17:57
           Vývoj české ekonomiky nad očekávání
            Oživení české ekonomiky v prvním čtvrtletí zrychlilo. Statistiky vykázaný růst o 4,6 procenta je lepší, než jaký očekávala centrální banka.
            20:31
            Odklad částí stavebního zákona
             Vládní návrh na roční odklad hlavních pasáží nového stavebního zákona dnes sněmovna poslala do závěrečného schvalování. Úprava má zpozdit vznik krajských stavebních úřadů, do té doby plánuje Fialův kabinet připravit věcnou novelu zákona.
             21:00
             Rezignace šéfa Frontexu
              Agentura Frontex, která má na starosti ostrahu vnějších hranic Evropské unie, je bez vedení. Její šéf Fabrice Leggeri skončil ve funkci po sérii obvinění, že se instituce podílela na ilegálních deportacích běženců.
              21:51
              Soud s britským džihádistou
               Celkem osm doživotních trestů bez možnosti podmíněného propuštění udělil soud ve Virginii bývalému členovi Islámského státu přezdívanému Džihádi Džordž. Shledal ho vinným mimo jiné z podpory terorismu a braní rukojmích. Muž se narodil v Británii a společně se třemi dalšími krajany se přidal k teroristům, v Sýrii vraždili zajaté Američany.
               24:06
               Odmaskovaný lupič
                Teď fotografie nepozorného pachatele. Muž si před pár dny nevšiml kamer, když si před loupeží nasazoval masku. O několik minut později vtrhl do obchodu s potravinami v Praze 9 a požadoval obsah pokladny.
                24:33
                Nový lodní výtah na Orlické přehradě
                 Začátek plavební sezony. Připravují se na něj taky na Orlické přehradě. Její hráz teď překonají i větší sportovní lodě. Převeze je nový lodní výtah, který vodohospodáři v těchto dnech poprvé testují.
                 26:56
                 Opatření proti zanedbávání zdraví
                  Větší podpora prevence ve zdravotnictví jako jedna z priorit současné vlády. Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka by měli být víc zvýhodnění ti, kteří nezanedbávají pravidelné prohlídky.
                  27:51
                  Pravidelné prohlídky u lékařů
                   Třeba k zubařům chodí alespoň jednou ročně necelá polovina lidí. Ještě více pak dospělí zanedbávají prevenci u praktiků. Na takovou komplexní prohlídku mohou přitom chodit každé dva roky.
                   29:55
                   Programy prevence
                    Na prevenci se zaměřují taky zdravotní pojišťovny. Svým klientům nabízí hned několik příspěvků. Mezi ty nejoblíbenější patří podpora pohybových aktivit, u dětí pak letní tábory. Klienti můžou získat finanční dotaci taky na dobrovolná očkování nebo péči o zuby.
                    30:34
                    Bonusy pro pojištěnce
                     Resort zdravotnictví teď zvažuje, zda by tyto fondy prevence neměly být větší. Pojišťovny by pak měly i širší prostor pro motivační pobídky. V současné době je největší zájem o příspěvky na pohyb nebo dobrovolná očkování.
                     33:11
                     Staronový šéf odborů
                      Josef Středula na sjezdu největší odborové centrály znovu obhájil křeslo šéfa Českomoravské konfederace odborových svazů. Při volbě, ve které neměl protikandidáta, získal 88 procent hlasů.
                      35:55
                      Obžaloba poslance Lubomíra Volného
                       Policie navrhla obžalovat bývalého poslance Lubomíra Volného za šíření poplašné zprávy. Politik na internetu psal o údajném spiknutí, při kterém mají být zavražděni pacienti s cílem zdiskreditovat lék ivermektin.
                       36:24
                       Druhé Macronovo prezidentské období
                        Francouzský prezident Emmanuel Macron sestavuje novou vládu pro své druhé volební období. Staronový šéf Elysejského paláce má připravený ambiciózní plán reforem, k jejich prosazení ale potřebuje většinu v Národním shromáždění.
                        38:23
                        Komplikace kvůli opravě Barrandovského mostu
                         Živý vstup redaktorky Andrey Grubnerové.
                         39:44
                         Boris Becker nastoupil do vězení
                          Bývalý německý tenista Boris Becker půjde na dva a půl roku do vězení, rozhodl o tom soud v Londýně. Šestinásobný grandslamový šampion se provinil mařením insolvenčního řízení, sám vinu popírá.
                          40:03
                          Nový ředitel ÚSTR
                           Ústav pro studium totalitních režimů bude mít od neděle nového ředitele. Historik Ladislav Kudrna dnes podepsal jmenovací dekret. Instituci přebírá ve chvíli, kdy jsou její zaměstnanci kvůli neúspěšné rekonstrukci původního sídla roztroušeni po několika budovách v Praze.
                           42:14
                           Konvoj svobody v Praze
                            Centrem Prahy dnes projel konvoj svobody. Historická auta a posádky v dobovém oblečení tak připomněly blížící se výročí konce druhé světové války v Evropě.
                            42:42
                            Ukrajinští pacienti s cystickou fibrózou
                             Naděje v době beznaděje. Nemocní s cystickou fibrózou, kteří uprchli z Ukrajiny, mají v Česku lepší zdravotní péči. A tak i větší pravděpodobnost kvalitnějšího života.
                             44:58
                             Pokrytí Česka vysokorychlostním internetem
                              Téměř tři miliardy korun mají podpořit rozvoj vysokorychlostního internetu v Česku. Peníze z Národního plánu obnovy rozděluje ministerstvo průmyslu. Cílem je připojit domácnosti i třeba školy v odlehlých oblastech.
                              47:40
                              Studie o účinnosti očkování proti omikronu
                               První rozsáhlá česká studie o účinnosti očkování proti variantě omikron. Potvrdila, že ochrana klesá rychleji než proti předchozí variantě delta. Po dvou měsících chrání vakcína lidi s posilující dávkou na 43 procent.
                               48:05
                               Klíšťat v české přírodě přibývá
                                S tím, jak se nebezpečnému parazitovi vyhnout, má lidem poradit nová mobilní aplikace.
                                50:06
                                Stromy po kůrovci
                                 Kůrovcem zdevastovaný les na Ondřejníku v Beskydech pomáhají obnovit dobrovolníci. Akce Moravskoslezského kraje a Biskupských lesů probíhá už podruhé.
                                 50:41
                                 Graffiti ke 160 letům Sokola
                                  Grafitti jako oslava Sokolů vzniklo na zdi Tyršova domu v Centru Prahy. Autorem obrazu je výtvarník a streetartista Michal Škapa. Dílo vzniklo na objednávku České obce sokolské.
                                  52:46
                                  Mezinárodní den tance
                                   Ve více než dvaceti městech po celé České republice se dnes koná osmý ročník Mezinárodního dne tance. Centrem oslav je pražský Střelecký ostrov, kde vystoupili mimo jiné tanečníci z Národního divadla v Praze a Národního divadla Brno.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž49 minut
                                   Další díl
                                   30. dubna 2022

                                   Přehled dílů

                                   8331 dostupných
                                   Stopáž54 minut

                                   24. července

                                   Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Zvýšení platů ve veřejném sektoru — Jednání o zvýšení platů — Šéf ukrajinské diplomacie v Číně — Zpráva EK o stavu právního státu — Budoucnost huti Liberty — Stavba reaktorů v Dukovanech — Přibylo lidí se žloutenkou — Netanjahu promluví v americkém Kongresu — Oběti zneužívání na Novém Zélandu — Německo zakázalo Islámské centrum v Hamburku — Obchvat Českých Budějovic bez poplatku — Podzimní program České televize — Vláda o příštím eurokomisaři — V Yellowstonu vytryskl gejzír — Nová část městského okruhu přes Tomkovo náměstí — Výstava korunovačních klenotů — Nabídek brigád je méně — Průměrná hodinová odměna brigádníků — Zájem o brigádníky — Prezident na schůzi vlády — Novela zákona o léčivech — Český eurokomisař — LOH v Paříži provázejí bezpečnostní opatření — Výročí obnovy ikonického mostu v Mostaru — Noční zákaz vjezdu do ulic v centru Prahy — Omezení pyrotechniky — Prodej pyrotechniky v okolních státech — Bobří soutěska je uzavřená kvůli popadaným stromům — Kriminalita v online prostředí — Zemřela Kateřina Fričová — Starmer poprvé čelil interpelacím — Letní slavnosti staré hudby — Výročí 55 let od přistání na Měsíci

                                   24. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   24. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   24. 7. 2024 na ČT24
                                   Stopáž53 minut

                                   23. července

                                   Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                                   23. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž53 minut

                                   23. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   23. 7. 2024 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   22. července

                                   Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko-palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                                   22. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   22. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   22. 7. 2024 na ČT24
                                   Stopáž49 minut

                                   21. července

                                   Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                                   21. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž49 minut

                                   21. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   21. 7. 2024 na ČT24
                                   Stopáž49 minut

                                   20. července

                                   Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                                   20. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž49 minut

                                   20. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   20. 7. 2024 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám