Události

20. srpen 2021

54 minut

20. srpen 2021

Obsah dílu

Headlines — Evakuace pokračuje — Situace v Afghánistánu — Souhrn české evakuace — Merkelová v Moskvě — Německé reakce — Registrace kandidátních listin — Causa Walderode: ÚS odmítl stížnost — Změny v semaforu — Styl a Kabo v Brně — Počty nakažených — Výhrůžky bombou — Dokument o romských partyzánech — Další stávka DB — Onkologické centrum — Kontroly kompenzací — Železniční výluky — Pátrání po seniorovi — Špatně upevněná kola — Zahájení festivalu — 55. ročník karlovarského festivalu — Koronavirus ve světě — Přebytek obecních rozpočtů — Zaměstnávání vězeňkyň — Plavební sezona — Kauza Bečvářova statku — Firemní investice — USA obnoví evakuační lety z Afghánistánu — Čínská vesmírná stanice — Dobrovolníci pomáhají s opravou zámku — Oprava zámku na Novojičínsku — Památník obětem hor — Pražský tokamak — Trutnoff v Brně

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:46
  Evakuace pokračuje
   Spojenecké síly z Afghánistánu evakuovaly přes 18 tisíc lidí. A počítají s dalšími. Řekl to generální tajemník Aliance Jens Stoltenberg.
   01:46
   Situace v Afghánistánu
    Spojenci evakuovali z Afghánistánu už přes 18 tisíc lidí. Další tisíce se stále snaží dostat za brány kábulského letiště. V chaosu zůstal postřelený i jeden německý občan.
    04:23
    Souhrn české evakuace
     Během čtyř dnů z Kábulu vzlétly tři české spoje. V neděli se dostali Češi z Afghánistánu mezi prvními. Kvůli chaosu na letišti se druhý start konal až o dva dny později. Zbytek pracovníků vyzvedl poslední let ve středu.
     06:52
     Merkelová v Moskvě
      Situace v Afghánistánu a v Libyi, občanská práva v Rusku a rusko-německé vztahy. O těchto tématech dnes jednala v Moskvě s prezidentem Vladimirem Putinem německá kancléřka.
      09:57
      Německé reakce
       Živý vstup Martina Jonáše.
       11:43
       Registrace kandidátních listin
        Krajské úřady a magistrát hlavního města Prahy dnes definitivně zaregistrovaly kandidátní listiny uskupení, která se budou ucházet o hlasy voličů v říjnových volbách.
        14:11
        Causa Walderode: ÚS odmítl stížnost
         ÚS odmítl stížnost dědičky majetku J. Kammerlanderové pro předčasnost. ÚS vyčlá, až obecné soudy řízení pravomocně uzavřou, do té doby do věci vstupovat nebude.
         14:43
         Změny v semaforu
          Změny v takzvaném cestovatelském semaforu. Německo nebo Chorvatsko se od pondělí zbarví oranžově – tedy jako země se středním rizikem nákazy covidem-19. Po příjezdu z těchto států platí povinnost nechat se otestovat.
          15:03
          Styl a Kabo v Brně
           Živý vstup Michala Čejky.
           16:32
           Počty nakažených
            Šíření koronaviru stagnuje. Včera laboratoře v Česku potvrdily 167 pozitivních testů. O 22 méně než předchozí čtvrtek. V nemocnicích se aktuálně léčí 56 lidí s covidem.
            17:31
            Výhrůžky bombou
             Americká policie zatkla muže, který ve Washingtonu u budovy Kapitolu vyhrožoval odpálením bomby. 49letý Floyd Roseberry se po pětihodinovém vyjednávání vzdal, podle policistů neměl v autě funkční výbušné zařízení.
             17:58
             Dokument o romských partyzánech
              Partyzáni, na které historie zapomněla. Do odporu proti fašismu se za druhé světové války zapojili i Romové. Slovenská režisérka Vera Lacková jim věnuje dokument.
              20:41
              Další stávka DB
               Němečtí strojvedoucí budou znovu stávkovat kvůli platům – tentokrát ještě déle než minulý týden.
               21:11
               Onkologické centrum
                Plán na vznik českého onkologického institutu začíná mít podporu odborné společnosti. Podle onkologů ale musí být zachována také současná síť regionálních center.
                23:44
                Kontroly kompenzací
                 Podvody s takzvaným kompenzačním bonusem, který stát vyplácel živnostníkům v době koronavirové krize. Finanční správa dosud podala 126 trestních oznámení. Škodu odhaduje na víc než 60 milionů korun.
                 24:17
                 Železniční výluky
                  Cestování vlakem v Česku opět komplikují desítky výluk. Správa železnic přitom často opravuje tratě, na kterých pracovala už v předchozích letech.
                  26:33
                  Pátrání po seniorovi
                   Letecká záchrana seniora v nepřístupném terénu. Tým policie a hasičů včera v lese na Hodonínsku pátral po ztraceném starším muži. Díky vrtulníku s termovizí se ho podařilo nalézt u polomu po červnovém tornádu.
                   26:58
                   Špatně upevněná kola
                    Při jízdě po dálnici spadlo řidiči ze střechy auta špatně zabezpečené kolo. Případ z tohoto týdne na jihu Čech naštěstí neskončil vážnou nehodou. Kola, ale teď o prázdninách převáží, čím dál víc lidí.
                    28:58
                    Zahájení festivalu
                     Karlovy Vary se po dvou letech opět stávají filmovou metropolí střední Evropy. V tamním hotelu Thermal začíná Mezinárodní filmový festival. Zahájí ho světová premiéra nového snímku Davida Ondříčka Zátopek.
                     30:05
                     55. ročník karlovarského festivalu
                      Živý vstup Jiřího Svobody.
                      38:14
                      Koronavirus ve světě
                       Německo je podle odborníků na začátku čtvrté vlny koronavirové epidemie. Za poslední čtyři dny tam přibylo pokaždé víc než osm tisíc nově nakažených. Vláda zatím ale nechce přistupovat ke zpřísnění opatření.
                       40:35
                       Přebytek obecních rozpočtů
                        Rozpočty samospráv vykázaly na konci prvního pololetí rekordní přebytek. Obce a kraje dohromady hospodařily téměř 52 miliard v plusu. Je to zhruba o 30 miliard víc než před rokem.
                        40:56
                        Zaměstnávání vězeňkyň
                         Největší zaměstnavatel odsouzených žen ze světelské věznice končí. Výrobní hala, kde odsouzené balí a expedují cukrovinky, je napojená přímo na věznici. Díky tomu tam můžou pracovat i odsouzené s těžkými tresty, které nesmí opouštět areál.
                         41:43
                         Plavební sezona
                          Vltava zažívá v lodní dopravě rekordní sezonu. Jen v červenci se na horní úsek řeky vydalo přes 4 tisíce lodí.
                          43:40
                          Kauza Bečvářova statku
                           Justice se bude dál zabývat restituční kauzou Bečvářova statku, tedy neoprávněným vydáním státních pozemků za miliardu a čtyři sta milionů. Nejvyšší státní zástupce podal dovolání v neprospěch bývalých úředníků Evy Benešové a Jana Horáka.
                           44:25
                           Firemní investice
                            Skoro tři čtvrtiny českých firem letos plánují investovat do výzkumu a vývoje. A to i přes pokračující nejistotu v některých oborech. Pro čtvrtinu z nich je to dokonce prioritní položka jejich investičního rozpočtu.
                            46:18
                            USA obnoví evakuační lety z Afghánistánu
                             46:41
                             Čínská vesmírná stanice
                              Dva čínští tchajkonauti pokročili ve zprovoznění nové orbitální stanice. Při druhém výstupu do volného prostoru, který v noci našeho času trval necelých 6 hodin, nainstalovali na plášti stanice mimo jiné panoramatickou kameru.
                              46:54
                              Dobrovolníci pomáhají s opravou zámku
                               47:01
                               Oprava zámku na Novojičínsku
                                V Bravanticích na Novojičínsku začaly opravy místního zámku. Chátral dvacet let. Teď koupila celý areál obec a chce tam vybudovat nové centrum společenských událostí.
                                48:46
                                Památník obětem hor
                                 Na hřebenech Krkonoš, v Modrém Sedle, mezi Luční a Studniční horou pokračují opravy Památníku obětem hor. Stavba, která připomíná úmrtí místních horalů, ale i turistů a záchranářů, měla poškozenou střechu.
                                 49:42
                                 Pražský tokamak
                                  Malé Slunce v pražském Ládví naposledy vyrobilo plazmu. Tokamak Kompas v Ústavu fyziky plazmatu Akademie věd končí. Vědcům pomohl s řadou experimentů a posunul je blíž k čisté energii.
                                  52:30
                                  Trutnoff v Brně
                                   Jeden z nejstarších multižánrových festivalů v Česku – z Trutnova přestěhovaný Open Air – dnes odstartoval v Brně. Letošní ročník je věnovaný hlavně lidem z moravských obcí zasažených tornádem.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž50 minut
                                   Další díl
                                   21. srpen 2021

                                   Přehled dílů

                                   Stopáž54 minut

                                   25. květen

                                   Headlines — Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                                   25. 5. 2022 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   25. květen

                                   Ve znakovém jazyce

                                   25. 5. 2022 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   24. květen

                                   Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                                   24. 5. 2022 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   24. květen

                                   Ve znakovém jazyce

                                   24. 5. 2022 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   23. květen

                                   Válka na Ukrajině — Doživotí za vraždu civilisty — Obrana severodoněcké oblasti — Utečenci z Mariupolu v Česku — České raketomety v bojích na Ukrajině — Ukrajinské děti v českých školách — Kompenzace rodinám za inflaci — Mzdy v Česku — Bidenův vzkaz Číně — Polsko vypovědělo smlovu o plynovodech — Prodej zdevastované historické budovy — Stíhání exministra vnitra Františka Kincla — Výprava do Stínadel — České sankce vůči Rusům — Ruské firmy v Česku — Bouřky a déšť v části Česka — Čekání na zákrok — Zdražování půjček na bydlení — Průměrné úrokové sazby u hypoték a repo sazba — Uskromnění při stavbě domu — Velké cvičení finské armády — Opičí neštovice v dalších zemích Evropy — ŘSD a kyberútok — Další noc na nadráží — Růst nákladů u sportovišť — Lounsko po bouřkách — Čech vítězem mezinárodní fotografické soutěže — 50 let Želivky — Majáles v Českých Budějovicích — Kauza údajně ztracených dětí — Starbucks odchází z Ruska — Pomoc navzdory vlastnímu handicapu — Kolaps dopravy v Havířově — Nejkrásnější knihy roku

                                   23. 5. 2022 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   23. květen

                                   Ve znakovém jazyce

                                   23. 5. 2022 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám