55 minut

20. srpen 2021

Obsah dílu

Headlines — Evakuace pokračuje — Situace v Afghánistánu — Souhrn české evakuace — Merkelová v Moskvě — Německé reakce — Registrace kandidátních listin — Causa Walderode: ÚS odmítl stížnost — Změny v semaforu — Styl a Kabo v Brně — Počty nakažených — Výhrůžky bombou — Dokument o romských partyzánech — Další stávka DB — Onkologické centrum — Kontroly kompenzací — Železniční výluky — Pátrání po seniorovi — Špatně upevněná kola — Zahájení festivalu — 55. ročník karlovarského festivalu — Koronavirus ve světě — Přebytek obecních rozpočtů — Zaměstnávání vězeňkyň — Plavební sezona — Kauza Bečvářova statku — Firemní investice — USA obnoví evakuační lety z Afghánistánu — Čínská vesmírná stanice — Dobrovolníci pomáhají s opravou zámku — Oprava zámku na Novojičínsku — Památník obětem hor — Pražský tokamak — Trutnoff v Brně

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:46
  Evakuace pokračuje
   Spojenecké síly z Afghánistánu evakuovaly přes 18 tisíc lidí. A počítají s dalšími. Řekl to generální tajemník Aliance Jens Stoltenberg.
   01:46
   Situace v Afghánistánu
    Spojenci evakuovali z Afghánistánu už přes 18 tisíc lidí. Další tisíce se stále snaží dostat za brány kábulského letiště. V chaosu zůstal postřelený i jeden německý občan.
    04:23
    Souhrn české evakuace
     Během čtyř dnů z Kábulu vzlétly tři české spoje. V neděli se dostali Češi z Afghánistánu mezi prvními. Kvůli chaosu na letišti se druhý start konal až o dva dny později. Zbytek pracovníků vyzvedl poslední let ve středu.
     06:52
     Merkelová v Moskvě
      Situace v Afghánistánu a v Libyi, občanská práva v Rusku a rusko-německé vztahy. O těchto tématech dnes jednala v Moskvě s prezidentem Vladimirem Putinem německá kancléřka.
      09:57
      Německé reakce
       Živý vstup Martina Jonáše.
       11:43
       Registrace kandidátních listin
        Krajské úřady a magistrát hlavního města Prahy dnes definitivně zaregistrovaly kandidátní listiny uskupení, která se budou ucházet o hlasy voličů v říjnových volbách.
        14:11
        Causa Walderode: ÚS odmítl stížnost
         ÚS odmítl stížnost dědičky majetku J. Kammerlanderové pro předčasnost. ÚS vyčlá, až obecné soudy řízení pravomocně uzavřou, do té doby do věci vstupovat nebude.
         14:43
         Změny v semaforu
          Změny v takzvaném cestovatelském semaforu. Německo nebo Chorvatsko se od pondělí zbarví oranžově – tedy jako země se středním rizikem nákazy covidem-19. Po příjezdu z těchto států platí povinnost nechat se otestovat.
          15:03
          Styl a Kabo v Brně
           Živý vstup Michala Čejky.
           16:32
           Počty nakažených
            Šíření koronaviru stagnuje. Včera laboratoře v Česku potvrdily 167 pozitivních testů. O 22 méně než předchozí čtvrtek. V nemocnicích se aktuálně léčí 56 lidí s covidem.
            17:31
            Výhrůžky bombou
             Americká policie zatkla muže, který ve Washingtonu u budovy Kapitolu vyhrožoval odpálením bomby. 49letý Floyd Roseberry se po pětihodinovém vyjednávání vzdal, podle policistů neměl v autě funkční výbušné zařízení.
             17:58
             Dokument o romských partyzánech
              Partyzáni, na které historie zapomněla. Do odporu proti fašismu se za druhé světové války zapojili i Romové. Slovenská režisérka Vera Lacková jim věnuje dokument.
              20:41
              Další stávka DB
               Němečtí strojvedoucí budou znovu stávkovat kvůli platům – tentokrát ještě déle než minulý týden.
               21:11
               Onkologické centrum
                Plán na vznik českého onkologického institutu začíná mít podporu odborné společnosti. Podle onkologů ale musí být zachována také současná síť regionálních center.
                23:44
                Kontroly kompenzací
                 Podvody s takzvaným kompenzačním bonusem, který stát vyplácel živnostníkům v době koronavirové krize. Finanční správa dosud podala 126 trestních oznámení. Škodu odhaduje na víc než 60 milionů korun.
                 24:17
                 Železniční výluky
                  Cestování vlakem v Česku opět komplikují desítky výluk. Správa železnic přitom často opravuje tratě, na kterých pracovala už v předchozích letech.
                  26:33
                  Pátrání po seniorovi
                   Letecká záchrana seniora v nepřístupném terénu. Tým policie a hasičů včera v lese na Hodonínsku pátral po ztraceném starším muži. Díky vrtulníku s termovizí se ho podařilo nalézt u polomu po červnovém tornádu.
                   26:58
                   Špatně upevněná kola
                    Při jízdě po dálnici spadlo řidiči ze střechy auta špatně zabezpečené kolo. Případ z tohoto týdne na jihu Čech naštěstí neskončil vážnou nehodou. Kola, ale teď o prázdninách převáží, čím dál víc lidí.
                    28:58
                    Zahájení festivalu
                     Karlovy Vary se po dvou letech opět stávají filmovou metropolí střední Evropy. V tamním hotelu Thermal začíná Mezinárodní filmový festival. Zahájí ho světová premiéra nového snímku Davida Ondříčka Zátopek.
                     30:05
                     55. ročník karlovarského festivalu
                      Živý vstup Jiřího Svobody.
                      38:14
                      Koronavirus ve světě
                       Německo je podle odborníků na začátku čtvrté vlny koronavirové epidemie. Za poslední čtyři dny tam přibylo pokaždé víc než osm tisíc nově nakažených. Vláda zatím ale nechce přistupovat ke zpřísnění opatření.
                       40:35
                       Přebytek obecních rozpočtů
                        Rozpočty samospráv vykázaly na konci prvního pololetí rekordní přebytek. Obce a kraje dohromady hospodařily téměř 52 miliard v plusu. Je to zhruba o 30 miliard víc než před rokem.
                        40:56
                        Zaměstnávání vězeňkyň
                         Největší zaměstnavatel odsouzených žen ze světelské věznice končí. Výrobní hala, kde odsouzené balí a expedují cukrovinky, je napojená přímo na věznici. Díky tomu tam můžou pracovat i odsouzené s těžkými tresty, které nesmí opouštět areál.
                         41:43
                         Plavební sezona
                          Vltava zažívá v lodní dopravě rekordní sezonu. Jen v červenci se na horní úsek řeky vydalo přes 4 tisíce lodí.
                          43:40
                          Kauza Bečvářova statku
                           Justice se bude dál zabývat restituční kauzou Bečvářova statku, tedy neoprávněným vydáním státních pozemků za miliardu a čtyři sta milionů. Nejvyšší státní zástupce podal dovolání v neprospěch bývalých úředníků Evy Benešové a Jana Horáka.
                           44:25
                           Firemní investice
                            Skoro tři čtvrtiny českých firem letos plánují investovat do výzkumu a vývoje. A to i přes pokračující nejistotu v některých oborech. Pro čtvrtinu z nich je to dokonce prioritní položka jejich investičního rozpočtu.
                            46:18
                            USA obnoví evakuační lety z Afghánistánu
                             46:41
                             Čínská vesmírná stanice
                              Dva čínští tchajkonauti pokročili ve zprovoznění nové orbitální stanice. Při druhém výstupu do volného prostoru, který v noci našeho času trval necelých 6 hodin, nainstalovali na plášti stanice mimo jiné panoramatickou kameru.
                              46:54
                              Dobrovolníci pomáhají s opravou zámku
                               47:01
                               Oprava zámku na Novojičínsku
                                V Bravanticích na Novojičínsku začaly opravy místního zámku. Chátral dvacet let. Teď koupila celý areál obec a chce tam vybudovat nové centrum společenských událostí.
                                48:46
                                Památník obětem hor
                                 Na hřebenech Krkonoš, v Modrém Sedle, mezi Luční a Studniční horou pokračují opravy Památníku obětem hor. Stavba, která připomíná úmrtí místních horalů, ale i turistů a záchranářů, měla poškozenou střechu.
                                 49:42
                                 Pražský tokamak
                                  Malé Slunce v pražském Ládví naposledy vyrobilo plazmu. Tokamak Kompas v Ústavu fyziky plazmatu Akademie věd končí. Vědcům pomohl s řadou experimentů a posunul je blíž k čisté energii.
                                  52:30
                                  Trutnoff v Brně
                                   Jeden z nejstarších multižánrových festivalů v Česku – z Trutnova přestěhovaný Open Air – dnes odstartoval v Brně. Letošní ročník je věnovaný hlavně lidem z moravských obcí zasažených tornádem.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž50 minut
                                   Další díl
                                   21. srpen 2021

                                   Přehled dílů

                                   Stopáž55 minut

                                   20. únor

                                   Headlines — Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von Der Leynová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                                   20. 2. 2024 na ČT1
                                   Stopáž55 minut

                                   20. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   20. 2. 2024 na ČT24
                                   Stopáž55 minut

                                   19. únor

                                   Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                                   19. 2. 2024 na ČT1
                                   Stopáž55 minut

                                   19. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   19. 2. 2024 na ČT24
                                   Stopáž49 minut

                                   18. únor

                                   Letošní růst mezd — Komu porostou výdělky — Vývoj růstu mezd — Vojenská pomoc Ukrajině — Druhá nemocnice v Pásmu Gazy mimo provoz — Pondělní protest zemědělců v Praze — Ministr zemědělství po protestech — Pojištění bydlení a úhrady škod — Zatýkání v Rusku na pietních akcích za Navalného — Smog v Katovicích — Nový animovaný film podle Goldlamovy povídky — Debata o předčasných důchodech pro náročné profese — Vývoj kurzu české měny — Operovaný chlapec zpět v Česku — Požár autobusu s hokejisty — Předčasné teplo škodí zemědělské úrodě — Přetížené urgentní přijmy kvůli odkladným výkonům — Pohotovosti v ČR — Vytíženost pohotovostí a záchranné služby — Kritika ministra Beka od krajů — Pomoc Hřensku bez turistů — Potyčka Eritrejců v Haagu — Turecké snahy o návrácení památky — Mistrovství světa v biatlonu — Propalestinská demonstrace v Praze — Debata o zjednodušení administrativy pro lidi i firmy — Výstava orchidejí v Českých Budějovicích — Záchrana pokusných psů

                                   18. 2. 2024 na ČT1
                                   Stopáž49 minut

                                   18. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   18. 2. 2024 na ČT24
                                   Stopáž49 minut

                                   17. únor

                                   Ztráta kontroly nad Avdijivkou — Konference v Mnichově o Ukrajině — Pozice na východní Ukrajině — Psychika vojáků po dobytí Avdijivky — Zatýkání na pietních akcích v Rusku — Úbytek klientů ve třetím důchodovém pilíří — Spoření na důchod — Hospodaření systému důchodového pojištění — Prodloužení kontrol na hranici s Českem — Prodej produktů od drobných farmářů — Ochrana dětí v Maďarsku — 30 let kapely Vypsaná fiXa — Debaty o zvýhodnění začínajících podnikatelů — Vstup Švédska do NATO — První robotická operace bypassu — Nehoda na trati u Braníka — Teplo zkrátilo sezonu na horách — Ceny vody a nealkoholických nápojů — Pitná voda v ČR — Pokuta pro Donadla Trumpa za podvody — Stávka na francouzské železnici — Omezení pro cestující po Praze — Jiří Paroubek předsedou ČSSD — Návštěvnost zámku v Českém Krumlově — Zvukové detektory pomáhají strážníkům v Plzni — Japonský vesmírný úspěch — Údržba jáchymovských pramenů po povodni — Česká premiéra na Berlinale

                                   17. 2. 2024 na ČT1
                                   Stopáž49 minut

                                   17. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   17. 2. 2024 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   16. únor

                                   Smrt ruského opozičníka Alexeje Navalného — Příčina úmrtí Alexeje Navalného — Reakce lídrů na úmrtí Navalného — Pieta v Moskvě — Pietní místo a protest u ruské ambasády — Bezpečnostní konference v Mnichově — Boje na Ukrajině — Bezpečnostní dohoda mezi Francií a Ukrajinou — Forma protestu evropských zemědělců — Pondělní protest zkomplikuje dopravu — Změny ve slovenském trestním právu — Výměna hradního kancléře — Pohledávky klientů zkrachovalé Sberbank — Nabucco ve Státní opeře — Měnová politika při oslabování koruny — Počet firem v Česku — Incident z pražského metra — Rekordně teplý den — Opravy rozbitých silnic — Následky jízdy přes výmoly — Délka silniční sítě — Opravy silnic na jihu Čech — Vláda o ruském podniku spravujícím budovy v Česku — Nové uplatnění pro chátrající objekty — Stejnopohlavní sňatky v Řecku — Protesty v Maďarsku kvůli milosti — Likvidace drůbeže nakažené ptačí chřipkou — Pěstírna léčebného konopí — Otevírání FF UK po střelbě — Návrat seniorů do domova po požáru — Zatýkání islamistů v Turecku — Stavba silnice do Svitav — Skupiny pro děti zdravotníků v nemocnicích — Bobři táhnou do měst — Noc mladých vědců

                                   16. 2. 2024 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   16. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   16. 2. 2024 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám