20. srpen 2021

Obsah dílu

Headlines — Evakuace pokračuje — Situace v Afghánistánu — Souhrn české evakuace — Merkelová v Moskvě — Německé reakce — Registrace kandidátních listin — Causa Walderode: ÚS odmítl stížnost — Změny v semaforu — Styl a Kabo v Brně — Počty nakažených — Výhrůžky bombou — Dokument o romských partyzánech — Další stávka DB — Onkologické centrum — Kontroly kompenzací — Železniční výluky — Pátrání po seniorovi — Špatně upevněná kola — Zahájení festivalu — 55. ročník karlovarského festivalu — Koronavirus ve světě — Přebytek obecních rozpočtů — Zaměstnávání vězeňkyň — Plavební sezona — Kauza Bečvářova statku — Firemní investice — USA obnoví evakuační lety z Afghánistánu — Čínská vesmírná stanice — Dobrovolníci pomáhají s opravou zámku — Oprava zámku na Novojičínsku — Památník obětem hor — Pražský tokamak — Trutnoff v Brně

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:46
  Evakuace pokračuje
   Spojenecké síly z Afghánistánu evakuovaly přes 18 tisíc lidí. A počítají s dalšími. Řekl to generální tajemník Aliance Jens Stoltenberg.
   01:46
   Situace v Afghánistánu
    Spojenci evakuovali z Afghánistánu už přes 18 tisíc lidí. Další tisíce se stále snaží dostat za brány kábulského letiště. V chaosu zůstal postřelený i jeden německý občan.
    04:23
    Souhrn české evakuace
     Během čtyř dnů z Kábulu vzlétly tři české spoje. V neděli se dostali Češi z Afghánistánu mezi prvními. Kvůli chaosu na letišti se druhý start konal až o dva dny později. Zbytek pracovníků vyzvedl poslední let ve středu.
     06:52
     Merkelová v Moskvě
      Situace v Afghánistánu a v Libyi, občanská práva v Rusku a rusko-německé vztahy. O těchto tématech dnes jednala v Moskvě s prezidentem Vladimirem Putinem německá kancléřka.
      09:57
      Německé reakce
       Živý vstup Martina Jonáše.
       11:43
       Registrace kandidátních listin
        Krajské úřady a magistrát hlavního města Prahy dnes definitivně zaregistrovaly kandidátní listiny uskupení, která se budou ucházet o hlasy voličů v říjnových volbách.
        14:11
        Causa Walderode: ÚS odmítl stížnost
         ÚS odmítl stížnost dědičky majetku J. Kammerlanderové pro předčasnost. ÚS vyčlá, až obecné soudy řízení pravomocně uzavřou, do té doby do věci vstupovat nebude.
         14:43
         Změny v semaforu
          Změny v takzvaném cestovatelském semaforu. Německo nebo Chorvatsko se od pondělí zbarví oranžově – tedy jako země se středním rizikem nákazy covidem-19. Po příjezdu z těchto států platí povinnost nechat se otestovat.
          15:03
          Styl a Kabo v Brně
           Živý vstup Michala Čejky.
           16:32
           Počty nakažených
            Šíření koronaviru stagnuje. Včera laboratoře v Česku potvrdily 167 pozitivních testů. O 22 méně než předchozí čtvrtek. V nemocnicích se aktuálně léčí 56 lidí s covidem.
            17:31
            Výhrůžky bombou
             Americká policie zatkla muže, který ve Washingtonu u budovy Kapitolu vyhrožoval odpálením bomby. 49letý Floyd Roseberry se po pětihodinovém vyjednávání vzdal, podle policistů neměl v autě funkční výbušné zařízení.
             17:58
             Dokument o romských partyzánech
              Partyzáni, na které historie zapomněla. Do odporu proti fašismu se za druhé světové války zapojili i Romové. Slovenská režisérka Vera Lacková jim věnuje dokument.
              20:41
              Další stávka DB
               Němečtí strojvedoucí budou znovu stávkovat kvůli platům – tentokrát ještě déle než minulý týden.
               21:11
               Onkologické centrum
                Plán na vznik českého onkologického institutu začíná mít podporu odborné společnosti. Podle onkologů ale musí být zachována také současná síť regionálních center.
                23:44
                Kontroly kompenzací
                 Podvody s takzvaným kompenzačním bonusem, který stát vyplácel živnostníkům v době koronavirové krize. Finanční správa dosud podala 126 trestních oznámení. Škodu odhaduje na víc než 60 milionů korun.
                 24:17
                 Železniční výluky
                  Cestování vlakem v Česku opět komplikují desítky výluk. Správa železnic přitom často opravuje tratě, na kterých pracovala už v předchozích letech.
                  26:33
                  Pátrání po seniorovi
                   Letecká záchrana seniora v nepřístupném terénu. Tým policie a hasičů včera v lese na Hodonínsku pátral po ztraceném starším muži. Díky vrtulníku s termovizí se ho podařilo nalézt u polomu po červnovém tornádu.
                   26:58
                   Špatně upevněná kola
                    Při jízdě po dálnici spadlo řidiči ze střechy auta špatně zabezpečené kolo. Případ z tohoto týdne na jihu Čech naštěstí neskončil vážnou nehodou. Kola, ale teď o prázdninách převáží, čím dál víc lidí.
                    28:58
                    Zahájení festivalu
                     Karlovy Vary se po dvou letech opět stávají filmovou metropolí střední Evropy. V tamním hotelu Thermal začíná Mezinárodní filmový festival. Zahájí ho světová premiéra nového snímku Davida Ondříčka Zátopek.
                     30:05
                     55. ročník karlovarského festivalu
                      Živý vstup Jiřího Svobody.
                      38:14
                      Koronavirus ve světě
                       Německo je podle odborníků na začátku čtvrté vlny koronavirové epidemie. Za poslední čtyři dny tam přibylo pokaždé víc než osm tisíc nově nakažených. Vláda zatím ale nechce přistupovat ke zpřísnění opatření.
                       40:35
                       Přebytek obecních rozpočtů
                        Rozpočty samospráv vykázaly na konci prvního pololetí rekordní přebytek. Obce a kraje dohromady hospodařily téměř 52 miliard v plusu. Je to zhruba o 30 miliard víc než před rokem.
                        40:56
                        Zaměstnávání vězeňkyň
                         Největší zaměstnavatel odsouzených žen ze světelské věznice končí. Výrobní hala, kde odsouzené balí a expedují cukrovinky, je napojená přímo na věznici. Díky tomu tam můžou pracovat i odsouzené s těžkými tresty, které nesmí opouštět areál.
                         41:43
                         Plavební sezona
                          Vltava zažívá v lodní dopravě rekordní sezonu. Jen v červenci se na horní úsek řeky vydalo přes 4 tisíce lodí.
                          43:40
                          Kauza Bečvářova statku
                           Justice se bude dál zabývat restituční kauzou Bečvářova statku, tedy neoprávněným vydáním státních pozemků za miliardu a čtyři sta milionů. Nejvyšší státní zástupce podal dovolání v neprospěch bývalých úředníků Evy Benešové a Jana Horáka.
                           44:25
                           Firemní investice
                            Skoro tři čtvrtiny českých firem letos plánují investovat do výzkumu a vývoje. A to i přes pokračující nejistotu v některých oborech. Pro čtvrtinu z nich je to dokonce prioritní položka jejich investičního rozpočtu.
                            46:18
                            USA obnoví evakuační lety z Afghánistánu
                             46:41
                             Čínská vesmírná stanice
                              Dva čínští tchajkonauti pokročili ve zprovoznění nové orbitální stanice. Při druhém výstupu do volného prostoru, který v noci našeho času trval necelých 6 hodin, nainstalovali na plášti stanice mimo jiné panoramatickou kameru.
                              46:54
                              Dobrovolníci pomáhají s opravou zámku
                               47:01
                               Oprava zámku na Novojičínsku
                                V Bravanticích na Novojičínsku začaly opravy místního zámku. Chátral dvacet let. Teď koupila celý areál obec a chce tam vybudovat nové centrum společenských událostí.
                                48:46
                                Památník obětem hor
                                 Na hřebenech Krkonoš, v Modrém Sedle, mezi Luční a Studniční horou pokračují opravy Památníku obětem hor. Stavba, která připomíná úmrtí místních horalů, ale i turistů a záchranářů, měla poškozenou střechu.
                                 49:42
                                 Pražský tokamak
                                  Malé Slunce v pražském Ládví naposledy vyrobilo plazmu. Tokamak Kompas v Ústavu fyziky plazmatu Akademie věd končí. Vědcům pomohl s řadou experimentů a posunul je blíž k čisté energii.
                                  52:30
                                  Trutnoff v Brně
                                   Jeden z nejstarších multižánrových festivalů v Česku – z Trutnova přestěhovaný Open Air – dnes odstartoval v Brně. Letošní ročník je věnovaný hlavně lidem z moravských obcí zasažených tornádem.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž50 minut
                                   Další díl
                                   21. srpen 2021

                                   Přehled dílů

                                   Stopáž50 minut

                                   28. květen

                                   Headlines — Růst penzí po valorizaci — Valorizace současných a budoucích důchodů — Hospodaření systému důchodového pojištění — Zpomalující růst cen — Volby v Turecku — Průběžné výsledky voleb v Turecku — Dluhový strop USA — Zájem o bydlení v dojezdu měst — Smrt dítěte v Mostu — Drony nad Kyjevem — Konec sjezdu sudetských Němců — Vzpomínky na rok 1989 v projektu DAMU 33 — Financování sociálních služeb — Nebezpečí požárů kvůli suchu — První stávka odborů po revoluci — Útoky na mobilní telefony — Nehody na Karlovarsku — Boj zahrádkářů proti slimákům — Skokové zdražení s koncem fixaxi cen energií — Ceny energií po ukončení vládního stropu — Roční platby za energie — Snížení cen energií — Program sněmovny v příštím týdnu — Změny prezidentských voleb — Hlavní plavební sezona na přehradách — Pokuta za nešetrnou těžbu — Vítězové festivalu v Cannes — Útoky na protiimigrační politiky ve Francii — Dražba obrazu Toyen — Poprvé k moři, na kole a pomáhat — Jízda králů ve Vlčnově — Romský festival Khamoro

                                   28. 5. 2023 na ČT1
                                   Stopáž50 minut

                                   28. květen

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   28. 5. 2023 na ČT24
                                   Stopáž50 minut

                                   27. květen

                                   Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                                   27. 5. 2023 na ČT1
                                   Stopáž50 minut

                                   27. květen

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   27. 5. 2023 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   26. květen

                                   Headlines — Úspory v rezortech — Opoziční reakce k úsporám na platech státních zaměstnanců — Dopady úsporných opatření na rozpočet — Úspory úřadů a ministerstev — Podpora investic — Útok na nemocnici v Dnipru — Tresty za dezerci dobrovolníků — Obvinění za požár národního parku — Okolnosti obvinění podezřelého ze žhářství — Jednání o kontrolách na hranicích — Ministr Lipavský v Bagdádu — Incident na palubě Asiana Airlines — Žádosti o dávky na poštách? — Händelův dům po rekonstrukci — Výmaz rodných čísel z dokladů — Prezidentova návštěva Vysočiny — Obžaloby za úmrtí turistek v Alpách — Nebezpečí požárů kvůli suchu — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Náhrada za plyn do teplárny — Chybějící řidiči z profese — Nehody řidičů kamionů — Řidiči v ČR ze zemí mimo EU — Nedostatek řidičů autobusů — Premiérova omluva za vyměření důchodu — Kongresová turistika plní hotely — Záplavy v Kampánii — Americké uznání pro Česko — Program víkendové Aviatické pouti — Nález pozůstatků antické nádoby — Rekonstrukce Dicolandu Sylvie — Rehabilitace pomocí virtuální reality — Prodloužení trasy tramvají do Libuše — Obnova značení turistických stezek — Mizející prstence Saturnu — Dražba cenné sbírky historických aut — Festival Jablonecké tóny

                                   26. 5. 2023 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   26. květen

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   26. 5. 2023 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám