Nahrávám video

8. červenec 2021

Obsah dílu

Testy po dovolené — Povinné testy — Počet nakažených — Covid-19 ve světě — Cestování na Slovensko — Nebezpečí silných bouřek — Odkup domů H-Systemu — Miliardová pokuta — Růst tržeb — Miliony za informace — Zbořeno — Pravidla interpelací — Návrh na obžalobu náměstků — Zátah proti atentátníkům — Olympiáda bez diváků — Dražší benzin — Uzavřené Drábské světničky — Příchod bouřek — Proměna zasažených obcí — Varování meteorologů — Rozdíly v teplotách — Předpověď počasí — Obavy zemědělců — Proces s prokurátorem — Výbuch na lodi — Praha bez turistů — Šikana na pracovišti — Překupníci psů — 100 let Franka Prihody — Reformní judaismus v Izraeli — Plašení zvěře — Ve stínu mužů — Zelené autobusy — Za dveřmi

Části dílu

00:42
Testy po dovolené
  Od zítřka se změní pravidla cestování. Po příjezdu ze zahraničí se budou muset lidé povinně otestovat i v případě návratu z bezpečných, tedy takzvaně zelených zemí.
  01:42
  Povinné testy
   Od zítřka už za bezinfekční navíc nebudou považováni lidé po první dávce očkování, ale až po dvou týdnech od kompletní vakcinace. Negativní test tak bude nejen k cestování potřebovat víc lidí než dosud.
   04:47
   Počet nakažených
    Včera laboratoře potvrdily 279 nových případů. Dvakrát víc než před týdnem. Jde taky o nejvyšší hodnotu za poslední měsíc.
    05:37
    Covid-19 ve světě
     Celosvětově už počet obětí covidu-19 překročil hranici čtyř milionů. Světová zdravotnická organizace varuje, že situaci zhoršuje nerovnoměrný přístup k vakcínám.
     08:22
     Cestování na Slovensko
      Už za pár hodin se zpřísní podmínky pro cesty na Slovensko. Test nebude stačit. Do karantény budou muset všichni příchozí, kdo nemají alespoň jednu dávku vakcíny proti covidu.
      08:49
      Nebezpečí silných bouřek
       Živý vstup Daniela Zacha.
       10:10
       Odkup domů H-Systemu
        32 let po krachu firmy se většina klientů H-Systemu dočkala vlastního bydlení. Využili nabídky konkurzního správce a odkoupili 55 z celkového počtu 60 bytů.
        12:28
        Miliardová pokuta
         Pokutu přesahující 22,5 miliardy eur uložila Evropská komise třem německým automobilkám. BMW, Volkswagen a Audi spolu s firmou Daimler podle komise vytvořily kartel, aby omezily zavádění systémů kontroly emisí.
         12:52
         Růst tržeb
          S koncem koronavirových restrikcí začali lidé znovu utrácet. Podle čerstvých dat statistiků se tržby maloobchodů v květnu po očištění meziročně zvedly bezmála o šest procent.
          15:13
          Miliony za informace
           Policejní prezidium postupovalo podle Ústavního soudu protiprávně, když požadovalo šestadvacet milionů korun za poskytnutí informací novináři.
           15:37
           Zbořeno
            Transgas, Hotel Praha nebo takzvaný Kozákův dům. Jen některé z budov, které za posledních třicet let zmizely z hlavního města. Pražské stavby stržené po sametové revoluci mapuje nová kniha.
            18:20
            Pravidla interpelací
             Politici hledají způsob, jak zefektivnit průběh interpelací. V tomto volebním období už změny schválit nestihnou. I přestože je měly připravené, kvůli covidovým tématům se na ně nedostalo.
             21:19
             Návrh na obžalobu náměstků
              Policie navrhla obžalovat dva úředníky ministerstva práce a sociálních věcí. Viní je ze zneužití pravomoci a pletich při veřejné zakázce na výplatu sociálních dávek. Podle vyšetřovatelů státu hrozila škoda přes půl miliardy korun.
              21:45
              Zátah proti atentátníkům
               Haitská policie po atentátu na prezidenta Jovenela Moiseho zabila čtyři útočníky a další dva zadržela. Podle úřadů jde o zahraniční žoldáky, kteří mluvili anglicky a španělsky.
               23:47
               Olympiáda bez diváků
                Olympijské hry budou kvůli zhoršené koronavirové situaci v Tokiu zcela bez diváků. Po domluvě s Mezinárodním olympijským výborem to oznámili japonští pořadatelé.
                24:13
                Dražší benzin
                 Pohonné hmoty dál prudce zdražují. Litr benzinu stojí v průměru 33 korun a 11 haléřů – nejvíc za poslední dva roky.
                 24:36
                 Uzavřené Drábské světničky
                  Několik let zůstanou zavřené Drábské světničky v Českém ráji. Důvod: celkové opotřebení skal, které působí nápory turistů dlouhodobě.
                  26:38
                  Příchod bouřek
                   Do Česka opět přišel silný déšť. Přeháňky zasáhly téměř celou republiku, meteorologové ale varují i před extrémními bouřkami.
                   27:32
                   Proměna zasažených obcí
                    Proměna obcí zasažených tornádem je po dvou týdnech znatelná – ať už při demolicích, stavbě střech, nebo při dobrovolnické činnosti. I ve Stebně na Lounsku lidé stále odklízejí následky silné bouře.
                    30:02
                    Varování meteorologů
                     ČHMÚ dnes po poledni zpřísnil výstrahu před bouřkami. Výstraha před velmi silnými bouřkami byla zvýšena na třetí, nejvyšší stupeň, a to pro několik oblastí Česka.
                     31:19
                     Rozdíly v teplotách
                      Na západě země, v Ašském výběžku, se pohybovaly kolem 15 stupňů, na východě vysoko překračovaly třicítku – třeba ve Strážnici v Jihomoravském kraji naměřili 35 stupňů.
                      33:18
                      Předpověď počasí
                       Studená fronta při svém postupu postupně ztratí vliv na počasí v Česku. Zítra bude rozdíl v teplotách ještě až 10 stupňů Celsia.
                       34:45
                       Obavy zemědělců
                        A právě z deště a z bouřek mají teď obavy taky zemědělci. Na jižní Moravě dozrává obilí – a vyjely první kombajny. Žně začaly kvůli chladnému jaru o skoro dva týdny později než obvykle.
                        36:38
                        Proces s prokurátorem
                         První velký proces na Slovensku po loňské vlně zatýkání. Před soudem v Pezinku stanul bývalý speciální prokurátor Dušan Kováčik. Údajně vzal úplatek od mafiánské skupiny a vynášel citlivé informace.
                         38:58
                         Výbuch na lodi
                          V dubajském přístavu Džabal Alí explodoval jeden z kontejnerů naložených na nákladní lodi. Výbuch byl slyšet desítky kilometrů daleko, zatím není jasný rozsah škod.
                          39:21
                          Praha bez turistů
                           Hotelům v Česku stále chybí zahraniční návštěvníci. Část z nich – především v turistických městech – je přitom právě na cizincích závislá.
                           41:52
                           Šikana na pracovišti
                            Každý třetí člověk zažil nebo právě zažívá ve svém zaměstnání šikanu. Vyplývá to z průzkumu nadace Filantya, která se snaží obětem pomáhat.
                            43:55
                            Překupníci psů
                             Rozsáhlý případ překupníků psů řeší olomoučtí kriminalisté. Skupina lidí ze Šternberka a Uničova využila během pandemie zvýšené poptávky a zároveň nedostatku štěňat u chovatelů.
                             44:27
                             100 let Franka Prihody
                              Sté narozeniny dnes oslavil nejstarší žijící australský olympionik Frank Prihoda. Pražský rodák, původním jménem František Příhoda, do Austrálie emigroval v roce 1948.
                              45:14
                              Reformní judaismus v Izraeli
                               V Izraeli se schyluje k velké náboženské změně. Nová vláda chce zrovnoprávnit neortodoxní směry judaismu. Ty doposud fungují spíše jako spolky než jako oficiální náboženské společnosti
                               47:45
                               Plašení zvěře
                                Nový typ plašičů zvěře bude ode dneška hlídat rizikové úseky jihočeských silnic. Novinka má omezit střety vozidel se zvěří, zvýšit bezpečnost řidičů a zároveň také zabránit zbytečnému úhynu třeba srn nebo lišek.
                                48:28
                                Ve stínu mužů
                                 Ve 14 letech se zúčastnila bojů druhé světové války. Věra Biněvská sloužila na východní frontě. Osudy československých bojovnic shrne nová publikace Ve stínu mužů.
                                 50:33
                                 Zelené autobusy
                                  Na Šumavě začaly jezdit i ve všední dny takzvané Zelené autobusy – speciální linky, které zavezou turisty i do míst, kam se běžně smí jen pěšky nebo na kole.
                                  52:01
                                  Za dveřmi
                                   Salta před Průmyslovým palácem, šestimetrová loutka lva pod Staroměstskou věží i akrobatický heliový balon. V Praze začal třináctý ročník festivalu pouličního divadla Za dveřmi.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž54 minut
                                   Další díl
                                   9. červenec 2021

                                   Přehled dílů

                                   Stopáž50 minut

                                   2. říjen

                                   Headlines — Povinné úspory energií — Povinné úspory elektřiny — Vývoj cen komodit — Osvobození strategického města Lyman — Průběh bojů o Lyman — Společné prohlášení devítí států k ruské anexi — Jednání senátorských klubů — Zajímavosti senátních voleb — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Plyn z Nord Streamu neuniká — Řádění hurikánu Ian — Kmotr s hlasem Oldřicha Kaisera — Nákazy covidem-19 — Testy s prodlouženou platností — Parlamentní volby v Lotyšsku — Desítky mrtvých v tlačenici — Požár rodinného domu na Berounsku — Ovzduší v okolí dálnice — Přípravy na summit EU — Témata a účastníci pražského summitu — Den s ochrannou službou policie — Tolerance alkoholu u vodáků — Služby mobilních operátorů v ČR — D5: omezení na 89.–131. km — Soud s kardinálem Zenem — Vedení senátorského klubu STAN — Zásoby a ceny medu — Výpadek vlakové dopravy na jindřichohradecké úzkokolejce — Nenávist na internetu — Usazení konstrukce mostu přes Ohři — Předvečer udílení Nobelových cen

                                   2. 10. 2022 na ČT1
                                   Stopáž50 minut

                                   2. říjen

                                   Ve znakovém jazyce

                                   2. 10. 2022 na ČT24
                                   Stopáž50 minut

                                   1. říjen

                                   Headlines — Nová podobě Senátu — Vítězství vládních stran — Výhra předsedy Senátu v Jihlavě — Volební úspěch vládních stran — Výsledky jednotlivých duelů — Volební zisky hnutí ANO — Senátní souboje — Počet hlasů ve 2. kole senátních voleb — Válka na Ukrajině — Nezávislá internetová televize Dožď — Vstup obránců do Lymanu — Omezení drahých energií — Dodávky plynu — Potvrzených nákaz koronavirem přibývá — Vážná nehoda dodávky s migranty — Mezinárodní den seniorů — Senioři jako ohrožená skupina — Počet seniorů v ČR — Místa v domovech pro seniory — Hurikán Ian — Bombový útok v Kábulu — Otevření Českého Švýcarska turistům — Zájem dlužníků o zbavení exekucí — Hlavní sezona houbařů — Oslavy založení komunistické strany v Číně — Noc vědců — Tisíc tváří Adiny Mandlové

                                   1. 10. 2022 na ČT1
                                   Stopáž50 minut

                                   1. říjen

                                   Ve znakovém jazyce

                                   1. 10. 2022 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   30. září

                                   Headlines — Ruská anexe čtyř ukrajinských oblastí — Ruská agrese na Ukrajině — Anektované oblasti — Postup ukrajinských obránců — Útoky na ukrajinských územích — Opatření kvůli drahým energiím — Reakce na rozhodnutí — Debaty o státním rozpočtu — Ničivý hurikán na Floridě — Škody po hurikánu Ian — Druhé kolo voleb do Senátu — Celková výše dluhů — První mince s portrétem nového panovníka — Kondice české ekonomiky — Zpřístupnění Českého Švýcarska — Lesní požáry — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Výpovědi v kauze Čapí hnízdo — Hromadné výpovědi slovenských lékařů — Kontroly na hranicích — Složení koalice v Praze — Reakce nemocnic na nárůst počtu nakažených — Noc vědců — Obchvat Olbramovic — 80 let od od rozpuštění pravoslavné církve nacisty — Víkendové zdražení benzinu — Gregor Hildebrandt v galerii Kunsthalle

                                   30. 9. 2022 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   30. září

                                   Ve znakovém jazyce

                                   30. 9. 2022 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám