54 minut

8. července 2021

Obsah dílu

Testy po dovolené — Povinné testy — Počet nakažených — Covid-19 ve světě — Cestování na Slovensko — Nebezpečí silných bouřek — Odkup domů H-Systemu — Miliardová pokuta — Růst tržeb — Miliony za informace — Zbořeno — Pravidla interpelací — Návrh na obžalobu náměstků — Zátah proti atentátníkům — Olympiáda bez diváků — Dražší benzin — Uzavřené Drábské světničky — Příchod bouřek — Proměna zasažených obcí — Varování meteorologů — Rozdíly v teplotách — Předpověď počasí — Obavy zemědělců — Proces s prokurátorem — Výbuch na lodi — Praha bez turistů — Šikana na pracovišti — Překupníci psů — 100 let Franka Prihody — Reformní judaismus v Izraeli — Plašení zvěře — Ve stínu mužů — Zelené autobusy — Za dveřmi

Části dílu

00:42
Testy po dovolené
  Od zítřka se změní pravidla cestování. Po příjezdu ze zahraničí se budou muset lidé povinně otestovat i v případě návratu z bezpečných, tedy takzvaně zelených zemí.
  01:42
  Povinné testy
   Od zítřka už za bezinfekční navíc nebudou považováni lidé po první dávce očkování, ale až po dvou týdnech od kompletní vakcinace. Negativní test tak bude nejen k cestování potřebovat víc lidí než dosud.
   04:47
   Počet nakažených
    Včera laboratoře potvrdily 279 nových případů. Dvakrát víc než před týdnem. Jde taky o nejvyšší hodnotu za poslední měsíc.
    05:37
    Covid-19 ve světě
     Celosvětově už počet obětí covidu-19 překročil hranici čtyř milionů. Světová zdravotnická organizace varuje, že situaci zhoršuje nerovnoměrný přístup k vakcínám.
     08:22
     Cestování na Slovensko
      Už za pár hodin se zpřísní podmínky pro cesty na Slovensko. Test nebude stačit. Do karantény budou muset všichni příchozí, kdo nemají alespoň jednu dávku vakcíny proti covidu.
      08:49
      Nebezpečí silných bouřek
       Živý vstup Daniela Zacha.
       10:10
       Odkup domů H-Systemu
        32 let po krachu firmy se většina klientů H-Systemu dočkala vlastního bydlení. Využili nabídky konkurzního správce a odkoupili 55 z celkového počtu 60 bytů.
        12:28
        Miliardová pokuta
         Pokutu přesahující 22,5 miliardy eur uložila Evropská komise třem německým automobilkám. BMW, Volkswagen a Audi spolu s firmou Daimler podle komise vytvořily kartel, aby omezily zavádění systémů kontroly emisí.
         12:52
         Růst tržeb
          S koncem koronavirových restrikcí začali lidé znovu utrácet. Podle čerstvých dat statistiků se tržby maloobchodů v květnu po očištění meziročně zvedly bezmála o šest procent.
          15:13
          Miliony za informace
           Policejní prezidium postupovalo podle Ústavního soudu protiprávně, když požadovalo šestadvacet milionů korun za poskytnutí informací novináři.
           15:37
           Zbořeno
            Transgas, Hotel Praha nebo takzvaný Kozákův dům. Jen některé z budov, které za posledních třicet let zmizely z hlavního města. Pražské stavby stržené po sametové revoluci mapuje nová kniha.
            18:20
            Pravidla interpelací
             Politici hledají způsob, jak zefektivnit průběh interpelací. V tomto volebním období už změny schválit nestihnou. I přestože je měly připravené, kvůli covidovým tématům se na ně nedostalo.
             21:19
             Návrh na obžalobu náměstků
              Policie navrhla obžalovat dva úředníky ministerstva práce a sociálních věcí. Viní je ze zneužití pravomoci a pletich při veřejné zakázce na výplatu sociálních dávek. Podle vyšetřovatelů státu hrozila škoda přes půl miliardy korun.
              21:45
              Zátah proti atentátníkům
               Haitská policie po atentátu na prezidenta Jovenela Moiseho zabila čtyři útočníky a další dva zadržela. Podle úřadů jde o zahraniční žoldáky, kteří mluvili anglicky a španělsky.
               23:47
               Olympiáda bez diváků
                Olympijské hry budou kvůli zhoršené koronavirové situaci v Tokiu zcela bez diváků. Po domluvě s Mezinárodním olympijským výborem to oznámili japonští pořadatelé.
                24:13
                Dražší benzin
                 Pohonné hmoty dál prudce zdražují. Litr benzinu stojí v průměru 33 korun a 11 haléřů – nejvíc za poslední dva roky.
                 24:36
                 Uzavřené Drábské světničky
                  Několik let zůstanou zavřené Drábské světničky v Českém ráji. Důvod: celkové opotřebení skal, které působí nápory turistů dlouhodobě.
                  26:38
                  Příchod bouřek
                   Do Česka opět přišel silný déšť. Přeháňky zasáhly téměř celou republiku, meteorologové ale varují i před extrémními bouřkami.
                   27:32
                   Proměna zasažených obcí
                    Proměna obcí zasažených tornádem je po dvou týdnech znatelná – ať už při demolicích, stavbě střech, nebo při dobrovolnické činnosti. I ve Stebně na Lounsku lidé stále odklízejí následky silné bouře.
                    30:02
                    Varování meteorologů
                     ČHMÚ dnes po poledni zpřísnil výstrahu před bouřkami. Výstraha před velmi silnými bouřkami byla zvýšena na třetí, nejvyšší stupeň, a to pro několik oblastí Česka.
                     31:19
                     Rozdíly v teplotách
                      Na západě země, v Ašském výběžku, se pohybovaly kolem 15 stupňů, na východě vysoko překračovaly třicítku – třeba ve Strážnici v Jihomoravském kraji naměřili 35 stupňů.
                      33:18
                      Předpověď počasí
                       Studená fronta při svém postupu postupně ztratí vliv na počasí v Česku. Zítra bude rozdíl v teplotách ještě až 10 stupňů Celsia.
                       34:45
                       Obavy zemědělců
                        A právě z deště a z bouřek mají teď obavy taky zemědělci. Na jižní Moravě dozrává obilí – a vyjely první kombajny. Žně začaly kvůli chladnému jaru o skoro dva týdny později než obvykle.
                        36:38
                        Proces s prokurátorem
                         První velký proces na Slovensku po loňské vlně zatýkání. Před soudem v Pezinku stanul bývalý speciální prokurátor Dušan Kováčik. Údajně vzal úplatek od mafiánské skupiny a vynášel citlivé informace.
                         38:58
                         Výbuch na lodi
                          V dubajském přístavu Džabal Alí explodoval jeden z kontejnerů naložených na nákladní lodi. Výbuch byl slyšet desítky kilometrů daleko, zatím není jasný rozsah škod.
                          39:21
                          Praha bez turistů
                           Hotelům v Česku stále chybí zahraniční návštěvníci. Část z nich – především v turistických městech – je přitom právě na cizincích závislá.
                           41:52
                           Šikana na pracovišti
                            Každý třetí člověk zažil nebo právě zažívá ve svém zaměstnání šikanu. Vyplývá to z průzkumu nadace Filantya, která se snaží obětem pomáhat.
                            43:55
                            Překupníci psů
                             Rozsáhlý případ překupníků psů řeší olomoučtí kriminalisté. Skupina lidí ze Šternberka a Uničova využila během pandemie zvýšené poptávky a zároveň nedostatku štěňat u chovatelů.
                             44:27
                             100 let Franka Prihody
                              Sté narozeniny dnes oslavil nejstarší žijící australský olympionik Frank Prihoda. Pražský rodák, původním jménem František Příhoda, do Austrálie emigroval v roce 1948.
                              45:14
                              Reformní judaismus v Izraeli
                               V Izraeli se schyluje k velké náboženské změně. Nová vláda chce zrovnoprávnit neortodoxní směry judaismu. Ty doposud fungují spíše jako spolky než jako oficiální náboženské společnosti
                               47:45
                               Plašení zvěře
                                Nový typ plašičů zvěře bude ode dneška hlídat rizikové úseky jihočeských silnic. Novinka má omezit střety vozidel se zvěří, zvýšit bezpečnost řidičů a zároveň také zabránit zbytečnému úhynu třeba srn nebo lišek.
                                48:28
                                Ve stínu mužů
                                 Ve 14 letech se zúčastnila bojů druhé světové války. Věra Biněvská sloužila na východní frontě. Osudy československých bojovnic shrne nová publikace Ve stínu mužů.
                                 50:33
                                 Zelené autobusy
                                  Na Šumavě začaly jezdit i ve všední dny takzvané Zelené autobusy – speciální linky, které zavezou turisty i do míst, kam se běžně smí jen pěšky nebo na kole.
                                  52:01
                                  Za dveřmi
                                   Salta před Průmyslovým palácem, šestimetrová loutka lva pod Staroměstskou věží i akrobatický heliový balon. V Praze začal třináctý ročník festivalu pouličního divadla Za dveřmi.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž55 minut
                                   Další díl
                                   9. července 2021

                                   Přehled dílů

                                   Stopáž55 minut

                                   19. dubna

                                   Headlines — Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem Policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd Čejky chocholaté

                                   19. 4. 2024 na ČT1
                                   Stopáž55 minut

                                   19. dubna

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   19. 4. 2024 na ČT24
                                   Stopáž56 minut

                                   18. dubna

                                   Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalizace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia Litera

                                   18. 4. 2024 na ČT1
                                   Stopáž56 minut

                                   18. dubna

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   18. 4. 2024 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   17. dubna

                                   Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                                   17. 4. 2024 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   17. dubna

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   17. 4. 2024 na ČT24
                                   Stopáž55 minut

                                   16. dubna

                                   Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Autobusy v Praze by od léta mohly zastavovat pouze na znamení — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                                   16. 4. 2024 na ČT1
                                   Stopáž55 minut

                                   16. dubna

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   16. 4. 2024 na ČT24
                                   Stopáž55 minut

                                   15. dubna

                                   Premiéra Fialu čeká jednání v Bílém domě — Ekonomická spolupráce USA a ČR — Schůzka Bidena s Fialou — Dar pro prezidenta Bidena — Odbory chystají protesty proti vládě — Rozdíly v příjmech mezi ženami a muži — Rezignace libereckého náměstka — Inscenace Štíři z února — Následky íránského útoku na Izrael — Dopady útoku — Tenisový svaz má vrátit dotace — Přípravy nového ročníku StarDance — Šíření černého kašle — Výhrady Evropské komise ke krokům slovenské vlády — Péče o lidi s poruchou autistického spektra — Plán na stavbu kasina v Chráštanech — Občané chtějí referendum o kasinu — Hazard v Česku — Soud s americkým exprezidentem Trumpem — Stížnosti na dristribuci léků — Výuka autoškoly ve virtuální realitě — Oprava historické kašny v Táboře — Vloupání do domů — Lužní lesy pod ochranou CHKO — Rvačka v gruzínském parlamentu — Pět let od požáru katedrály Notre-Dame — Koncert Collegia 1704

                                   15. 4. 2024 na ČT1
                                   Stopáž55 minut

                                   15. dubna

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   15. 4. 2024 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám